%78 indirimli
HIZLI
KARGO
ÜCRETSİZ
İADE / DEĞİŞİM
%100 GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
KAPIDA ÖDEME
NAKİT/KREDİ KARTI
KREDİ KARTI
ÖDEME AVANTAJI
7/24 MÜŞTERİ HİZMETLERİ
02165044170

PROCSIN Gözenek Sıkılaştırıcı Kolajen Yüz Maskesi 80 ML

89,00 TL
19,90 TL
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (50)
 • Tavsiye Et
 • PROCSIN GÖZENEK SIKILAŞTIRICI KOLAJEN YÜZ MASKESİ NEDİR?

  Kolajen yüz maskesi, cildinize verdiği destekle gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olan, cildin esnekliğini arttırmak ve nem dengesini sağlamadaki desteğiyle   yaşlanma belirtileri olan kırışıklık görünümünün azaltılmasına destek veren, cildinizin yapısını güçlendirirken, daha canlı ve ışıl ışıl görülmesi için zemin oluşturulmasına imkan veren bir bakım maskesidir.


  CİLT BAKIMINDA KOLAJEN MASKENİN ÖNEMİ NEDİR

  Maskenin ana hedefi cildin kendi üretemediği kolajene destek sağlayarak cildin görünümünün olumlu açıdan desteklenmesidir. Gözenekler üzerindeki etkisiyle yaşlılık belirtilerinin en aza indirilmesine, çizgi ve kırışıklıkların görünümünüm azaltılmasına yardımcı olur.


  Kolajen Nedir?

  Kolajen, cilde esnekliğini veren ve kırışıklıkların oluşmasını engelleyen bir protein türüdür. 25 yaşından itibaren vücut tarafından üretimi yavaşlamaya başlar. Cilt esnekliğini kaybettikçe yüzümüzde mimiklerin oluşturduğu kırışıklıklar derinleşir ve ilerleyen yaşlarda cilt sarkması görülür. Vücut bütünlüğünün korunması ve bağ dokusunun güçlendirilmesi gibi temel işlevleri bulunan bu protein türü, yoğun olarak kemik, eklem, kas ve tendonlarda bulunur. Cildin orta tabakası olan ve epidermisin hemen altında bulunan dermis tabakasının yaklaşık olarak %80'i kolajenden oluşur. Çevresel faktörlerin yanı sıra doğal bir süreç olan yaşlanma da vücutta kolajen oranının azalmasına yol açar. Cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açan bu durumda meydana gelen kırışıklık, kuruluk ve cilt lekeleri en sık rastlanan kolajen eksikliği belirtileri arasında sayılabilir.


  Gözenek büyümesi
                                                           

  Gözenek kıl folikülleri ve yağ  bezi kanallarının cilde açılma noktasıdır. Gözenek büyüklüğünü etkileyen en büyük faktör genetik nedenlerdir. Yağ üretimi fazla olan yağlı cildin gözenekleri geniştir, az olanın ise küçüktür. Ciltteki kirlerin birikmesi de gözenekleri tıkayarak genişlemesine neden olur. Gözenek genişlemesinin diğer bir nedeni ise güneş ışınları ve yaşlanmadır. Bu şekilde kolajen miktarı azalınca ciltte sarkma başlar. Böylece aşağı doğru bir genişleme olur. Bununla birlikte nem eksikliği de gözeneklerin açılmasına ve belirgin hale gelmesine neden olur. Herkesin gözenekleri cilt tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

   

  KOLAJEN YÜZ MASKESİNİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ                                                                                                                 

   -KOLAJEN DESTEĞİ

  -GÖZENEK SIKILAŞTIRICI

  -YAŞLANMA KARŞITI

  -PRATİK KULLANIM

  -KURULUK HİSSİ BIRAKMAYAN GÜNLÜK BAKIM

  -TÜM CİLT TİPLERİNE UYGUNLUK

  -KREMSİ YAPI


  KOLAJEN MASKE HANGİ SORUNLARDA KULLANILIR.

  -GÖZENEK

  -SIKILAŞMA

  -NEM DENGESİ

  -SARKMA

  -KIRIŞIKLIK


  BİR CÜMLE İLE KOLAJEN MASKE

  DİRİ, DOLGUN, CANLI VE PÜRÜZSÜZ BİR CİLT.


  KOLAJEN MASKE NASIL UYGULANIR

  Kolajen yüz temizleme jeli ile temizlenen cilde ince bir tabaka halinde maskeyi uygulayınız. 5 dakika beklettikten sonra maskeyi cillten durulayarak arındırınız. Günlük kullanıma uygundur.25 yaş için haftada en az 2 kez, orta yaş için haftada en az 3 kez uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Maske sonrası after mask ve kolajen serum ve krem desteğiyle günü tamamlayabilirsiniz.


  GÖZENEKLER İÇİN PÜF NOKTALAR

  • DÜZENLİ BESLENİN.
  • DÜZENLİ UYUYUN.
  • YETERLİ MİKTARDA SU TÜKETİN.
  • SABAH AKŞAM CİLT TEMİZLİĞİNE DİKKAT EDİN.
  • KOLAJEN SERİMİZİ DÜZENLİ OLARAK KULLANIN. 

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.