%24 indirimli
Stokta Yok
HIZLI
KARGO
ÜCRETSİZ
İADE / DEĞİŞİM
%100 GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
KAPIDA ÖDEME
NAKİT/KREDİ KARTI
KREDİ KARTI
ÖDEME AVANTAJI
7/24 MÜŞTERİ HİZMETLERİ
02165044170
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (15)
 • Tavsiye Et
 • PROCSIN MAKYAJ TEMİZLEME YAĞI NEDİR?

  Makyajı içine hapsederek  cildi arındırmaya yardımcı olan, özel olarak geliştirilen formülü ile de bakım yaparak gerginlik hissinin önüne geçen, suya dayanıklı makyajı bile çıkarırken cilt bariyerini korumaya yardımcı olan bir cilt temizleme ürünüdür.

  MAKYAJ TEMİZLEMENİN ÖNEMİ

  Makyaj yapmak kadınlar için ne kadar önemliyse, yapılan makyajın temizlenmesi de bir o kadar önemlidir. Ne tarz makyaj malzemesi kullanırsak kullanalım cildimizin sağlıklı kalabilmesi için temizliğine özen göstermeliyiz. Nasıl her gün makyaj yapmaya üşenmiyorsak, akşamları da makyajımızı temizlemeye üşenmemeliyiz. Bazen bu durumu erteleyip sabaha bırakıyoruz maalesef. Fakat bu yaptığımız doğru bir uygulama değildir. Çünkü gece gözeneklerimizin açık olması, cildimizin rahat nefes alması gerekmektedir. Makyajımızı temizlemeyip yattığımız taktirde makyaj kalıntılı, yorgun cildimize sabah tekrar makyaj yaparak cildimizin daha fazla yorulmasına sebep oluyoruz. Bu sebeplerden dolayı temizliğine önem verip cildimizin rahat nefes almasına, ferahlamasına izin vermeliyiz.

  Şöyle bir durum da söz konusu ki, sadece makyaj yaptıktan sonra değil yapmadığımız zaman dilimlerinde de cildimizi temizlemek oldukça önemlidir. Yalızca makyaj kalıntılarından değil, hava kirliliğinden, uçuşan toz zerreciklerinden cildimiz gün boyu kirlenmekte, gözeneklerimiz tıkanmaktadır. Bu nedenle her gün yapılan cilt temizliği, cilt sağlığımızı korumaya ve yaşlılığımızda cildimizin pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olacaktır. Çünkü sürekli tıkalı gözenekler cildin erken yaşlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca sivilce oluşumuna ve ciltte cansız bir görüntüye de sebep olmaktadır.

  Makyaj temizlemek için kullanabileceğiniz jel, krem, temizleme sütü, köpük, gibi çeşitli ürünler bulunmaktadır.. Öncelikle cildinize uygun temizleme ürünü seçmelisiniz. 

  MAKYAJ TEMİZLEME YAĞININ CİLT TEMİZLİĞİNDE ÖNEMİ

  Genel olarak bu yağların işlevlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Yüz temizleme yağları, su bazlı temizleyicilerden çok daha güçlü arındırma işlevine sahiptir. Ciltteki yağı, siyah noktaları ve gözenekleri mükemmel bir şekilde temizler. Geriye pürüzsüz bir cilt bırakır.
  • Bu temizleyiciler, makyajı da güçlü bir şekilde temizler. Özellikle de suya dayanıklı göz makyajını çıkarmada oldukça etkilidir.
  • Yağ bazlı temizleyiciler, cildi arındırırken aynı zamanda besleyici bir görev üstlenir. Bunda içerisinde çeşitli doğal özler ve vitaminlerin bulunuyor oluşu etkilidir.
  • Yağ bazlı temizleyiciler, cildi nemlendirici özelliği sayesinde ayrıca kırışıklık karşıtı bakım da uygular.

  PROCSIN MAKYAJ TEMİZLEME YAĞININ ÖNE  ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

  • YAĞ BAZLI
  • DERİNLEMSİNE TEMİZLİK
  • GÜÇLÜ ETKİ
  • SUYA DAYANIKLI MAKYAJDA ETKİN
  • CİLTTE KOLAY DAĞILIM
  • KREMSİ YAPI
  • YÜZ VE GÖZ ÇEVRESİNE UYGUN
  • HASSAS TEMİZLİK
  • SEBUM DENGESİ
  • PH UYUMU
  • ULTRA NEM
  • KURULUK KARŞITI YAPI
  • YAĞLI HİS BIRAKMAYAN İÇERİK
  • TÜM CİLT TİPLERİNE UYGUN YAPI

  PROSIN MAKYAJ TEMİZLEME YAĞININ CİLDE ETKİLERİ

  Cildinizde derinlemesine bir temizlik istiyorsanız makyaj temizleme jelinizi kullanmadan önce bakım rutininize  procsin makyaj temizleme yağımızı eklemenizi önemle tavsiye ediyoruz.. Özellikle yaşlanma belirtilerinin görülmeye başladığı ve zamanla gelen kuruluğun önüne geçilemediği cilt tiplerinde bu temizleyici yağlar bir taşla iki kuş vurmanızı sağlıyor. Makyajı içlerinde çözerek cildi arındıran ve özel olarak geliştirilen formülleri ile de bakım yaparak gerginlik hissinin önüne geçen bu ürünümüz suya dayanıklı makyajı bile çıkarırken cilt bariyerini korumaya yardımcı oluyor. Kremsi yapısıyla ciltte kolayca dağılan  yağımız cildinizi kirden ve makyajdan nazikçe arındırıyor. Ciltteki fazla yağın da giderilmesinde etkili olan bu  yağımız, suyla birleştiğinde kremsi yapıya dönüşen  formüle ile ,göz makyajı temizliğinde kullanabileceğiniz kadar da nazik bir yapıya dönüşüyor. Temizlerken gözeneklere nüfuz ederek cildi rahatlatmaya, yatıştırmaya  ve canlanmasına destek olarak, geriye konforlu ve sağlıkla ışıldayan bir görünüm bırakmaya zemin hazırlıyor.

  PROCSIN MAKYAJ TEMİZLEME YAĞI NASIL UYGULANIR?

  Temizleme yağını kuru cilde masaj yaparak uygulayınız, biraz su ile kremsi bir yapıya dönüştürerek masaj yapmaya devam edin. Temizleme işlemi bittikten sonra cildinizi su ile durulayın. Tüm makyaj kalıntılarını temizler ve cildinizi besler.

  MAKYAJ TEMİZLEMENİN PÜF NOKTALARI

  1. Öncelikle makyajınızı temizlerken pamuk yardımıyla yaparsanız çok rahat edersiniz.
  2. Makyajı dikey hareketlerle, kirpiklerin altlarından üstlerine doğru çıkarınız.
  3. Alnı temizlemeye tam ortadan başlayınız ve önce sola, sonra sağ tarafa doğru devam ediniz.
  4. Makyaj pamuğunu yüzüne yavaş dokunuşlarla uygulayınız. Makyaj yaparken onca dakika uğraştınız, çıkarırken de acele etmeyiniz.
  5. Maskaranız çıkmamakta inat ediyorsa kulak çubuğunun üzerine biraz makyaj temizleyici dökünüz  ve kirpiklerin dibinden temizleyiniz.
  6. Narin göz çevrenize zarar vermemek için yuvarlak ve yatay hareketlerden kaçınınız.
  7. Rujunuzu sağdan sola doğru siliniz, Böylece bulaşmayı önlemiş olursunuz.
  8. Makyajınızı temizlerken cildinize  hunharca değil nazikçe davranan bir ürün kullanınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.