%50 indirimli

PROCSIN Sıkılaştırıcı Shine Maske 100 ML

119,00 TL
60,00 TL
Paylaş
Kampanya
HIZLI
KARGO
ÜCRETSİZ
İADE / DEĞİŞİM
%100 GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
KAPIDA ÖDEME
NAKİT/KREDİ KARTI
KREDİ KARTI
ÖDEME AVANTAJI
7/24 MÜŞTERİ HİZMETLERİ
02165044170
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (95)
 • Tavsiye Et
 • PROCSIN SIKILAŞTIRICI SHINE MASKE NEDİR?

  Procsin sıkılaştırıcı shine maske cildin yaşadığı temel sorunlarının  başında gelen cilt sarkması, kırışıklık ve gözenek genişliği gibi konularda çözüme yardımcı olmak, cilde pürüzsüz ve canlı bir görünüm katarak nemlenmesine destek olmak amacıyla geliştirilmiş bir cilt bakım ürünüdür.

  CİLT SARKMASI NEDİR?

  Cildimiz yıllar geçtikçe elastikiyetini kaybediyor. Bu da yaşlılık izlerinin görülmeye başlamasına neden oluyor.. Peki elastikiyet kaybı nedir? Neden kaynaklanır?

  Elastikiyet en kısa tanımla cildin esneme yeteneği olarak belirtiliyor. Yani buruşan cildin orijinal haline en kısa zamanda gelebilme yeteneği. Orijinal haline gelme süresi de cildin elastikiyet kalitesini gösteriyor.

  Genç cilt çok elastiktir. Ancak zamanla cildin sıkılığını ve gücünü veren kalojen lifleri ile elastikiyeti veren elastin lifleri gevşiyor ve daha az organize oluyor. Sonuç olarak da cilt sarkmaya başlıyor. Cilt ve kas arasındaki yağ dokusunun kaybı ise epidermis ve dermisin incelmesine neden oluyor. Bu da elastikiyeti olumsuz etkiliyor.

  Bu durum genellikle, geçen zamanın birebir etkisiyle 40’lı yaşlardan itibaren kendini hissettiriyor. Ancak herkeste elastikiyet kaybı eşit oranda seyretmiyor. Bunun bir çok faktörü var;

  • Ailesel genetik faktörler bu konuda oldukça belirleyici rol oynuyor. İleri yaşlardaki durumunu görmek istersen, ebeveynlerine bakman sana oldukça yakın bir doğruluk sağlar.
  • Doğum yapma ve sayısı ile menopoz da elastikiyet kaybını etkileyen önemli faktörlerden.
  • Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma oranı.
  • Kalitesiz uyku rejimi.
  • Stres.
  • Sağlıksız beslenme.
  • Sigara ve alkol tüketim oranı.

  SIKILAŞTIRICI MASKENİN ÖNEMİ

  Cilt bakımı sadece güzel görünmek için değil cildin sağlığının korunması açısından da son derece önemlidir. Bu sebeple cilt bakımına hayatımızın her döneminde özen göstermeli, düzenli olarak cildin ihtiyaç duyduğu bakımı kazandırmalıyız. Cilt vücudun en dış tabakası ve çok hassas olduğu için her türlü dış etkenden çok kolay etkilenmektedir. Cilt tabakasını sağlıklı ve dayanıklı bir şekilde korumayı başarırsak uğrayabileceği zararları ve sonucunda oluşan cilt sorunlarını da azaltmış oluruz. Cilt ile ilgili yaşanan sorunların başında sarkıklık, kırışıklık ve gözenek genişliği problemi geldiği bilinmektedir. Tüm bu sorunların üstesinden gelebilmek için sıkılaştırıcı maske kullanımını önemle tavsiye ediyoruz.   

  PROCSIN SIKILAŞTIRICI SHINE MASKENİN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

  • ELASTİKİYET ARTTIRICI
  • DIŞ ETKENLERE KARŞI KORUYUCU ETKİ
  • SIKILAŞTIRICI FORMÜL
  • TÜM CİLT TİPLERİNE UYGUN YAPI
  • DOĞAL NEM DENGESİ
  • CANLILIK VE PARLAKLIK ETKİSİ
  • KOLAY ARINMA

  PROCSIN SIKILAŞTIRICI MASKE HANGİ SORUNLARDA KULLANILIR?

  • CİLT KURURLUĞU
  • CİLTTE SARKMA
  • CİLTTE ELASTİKİYET KAYBI
  • GÖZENEK GENİŞLEMESİ
  • KIRIŞIKLIK
  • SIKILAŞMA
  • SOLGUN CİLT
  • SİVİLCE LEKELERİ
  • YAĞ DENGESİZİLİĞİ

  PROCSIN SIKILAŞTIRICI SHINE MASKENİN CİLDE ETKİLERİ

  Procsin shine mask ile cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olurken, mükemmel pürüzsüzlük ve parlaklığın geri kazanılmasını sağlayabilirsiniz. Ürün aynı zamanda etkili bir nemlendirici özelliği taşımaktadır . Sıkılaştırıcı Maske cildin yenilenme sürecinde en büyük desteği sağlar ve ciltteki ölü derinin atılması ile birlikte canlı ve sıkı bir cilt görünümüne kavuşma sürecinizi hızlandırır.  Yenilenen ve sıkılaşan cilt her zaman çok daha sağlıklı ve güzel görünecektir. Cilt sıkılaştırıcı maskelerin asıl görevi olan sıkılaşmaya yardımcı olması yanında nemlendirici ve temizleyici özelliği olması da son derece önemlidir.  Kullanmaya başladığınız andan itibaren cildinizde meydana getirdiği gözle görülebilir etki bu ürünün vazgeçilmezleriniz arasında olmasına neden olacak. Cildin sıkılaşmasına ile birlikte  hava kirliliği, egzoz, klima vb. gibi çevresel faktörlerden kaynaklanan nem kaybının geri kazanılmasına yardımcı olarak cildin doğal nem dengesine kavuşmasında önemli bir yardımcınız olacaktır.  

  PROCSIN SIKILAŞTIRICI SHINE MASKE NASIL UYGULANIR?    Uygulama yapacağınız bölgeyi  temizleme Jeli veya köpüğü ile temizleyiniz. Cildinizi  soğuk su ya da buz ile hafif nemlendirmiş cildinize maskeyi uygulayınız. Maskenin cilt üzerinde kurumasından sonra maskeyi cildinizden nazikçe soyarak çıkarınız. İlk kullanım için 5 hafta önermekteyiz. İlk haftalarda haftada 2 defa 2’şer gün ara ile, devam programında haftada 2 kez kullanılmasını  öneriyoruz. Etkinliğin artması için uygulama sonrası after mask, uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

  YÜZ MASKESİ KULLANIM ÖNERİSİ

  Yüz maskesini akşam saatlerinde ya da duş sonrası yaparak daha iyi sonular almanız mümkün. Ancak duş yapmadan cildinizi maske öncesi temizleyerek de cilt maskesini uygulayabilirsiniz. Maskenin cildinize daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olmak için öncelikle cildinizin pul pul dökülmesini sağlayan peeling uygulaması yapabilirsiniz. Cildinize nohut büyüklüğünde bir miktar uygulayın ve maskeniz temizlenmeye uygun hale gelince ılık su ile iyice durulamalısınız. Ardından iyi bir nemlendirici ile takip etmeniz gerekir.

  CİLT SIKILIĞI İÇİN PÜF NOKTALAR

  Yeterli su tüketin: yeterli su tüketimi, derinin ihtiyacı olan nemi kaybetmesini önleyecektir. Unutulmamalı ki, nem oranı az olan cilt önce kırışmaya, ardından sarkmaya başlar.

  Egzersiz yapın: Düzenli yapılan sıkılaştırıcı egzersizler, vücuttaki sarkmaların önüne geçecektir. Kas kütlesini artırma amaçlı yapılan egzersize genç yaşlardan itibaren başlamanızı  ve asla bırakmamanızı öneriyoruz.

  Sağlıklı beslenin: Düzenli ve sağlıklı beslenmeyle hem fit görünebilir hem de ileride oluşabilecek cilt sarkmalarını önleyebilirsin. Ayrıca şekerli gıdalardan da olabildiğince uzak durmanı tavsiye ediyoruz. Çünkü şeker, vücuttaki kolajen üretimini olumsuz etkiliyor.

  C vitamini tüketin: Bu vitamin çeşidi, cildi güneşin zararlı etkilerinden korumaya yardımcı olurken, kolajen üretimini de destekliyor. Bu nedenle öğünlerinde sık sık C vitamini içeren besinler tüketmeye özen göstermelisiniz..

  Sıkılaştırıcı Bakım Ürünleri Kullan: Cilt sarkması için krem kullanımı oldukça önemli. Gerek vücut gerekse de yüz için piyasada bulunan sıkılaştırıcı kremlerden faydalanarak cilt sarkması probleminin önüne geçebilirsin. Burada cilt sarkması kremleri yanında cilt sarkmasına maske çeşitlerinden de yararlanabilirsin. Özellikle c vitamini ve kolajen serisini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.