KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

06 Ocak 2023

Kış aylarının kendisini hissettirmeye başlayacağı bu dönemde, cildimiz kadar saçlarımızda kış ayına ait hava koşullarından etkilenebilmektedir. Bu dönemde özellikle rüzgâr ve soğuk havanın etkisiyle, saçlar cansız ve mat bir görünüm sergileyerek doğal görünümünden uzaklaşmaya başlayabilir.

Kışın Saç Bakımının Önemi

Soğuk ve rüzgârlı havalar bütün saç tipleri için istenmeyen durumlara sebebiyet verebilmektedir. Saçlara yeterli özen gösterilmediği taktirde, mevsim koşullarının da etkisiyle nem dengesi bozulan saçların daha kırılgan, kuru ve cansız bir görünümüne kavuşması doğal bir sonuç olarak karşımıza çıkabilmektedir.

SIRA YAPILABİLECEKLERDE!

  • Saçları Nemsiz Bırakmayın

Kış aylarının sert geçen hava şartlarına bağlı olarak saçlar doğal nem dengelerini korumakta zorlanırlar. Bu durum saçların kuruma eğilimi göstermesine neden olmakla birlikte, bu eğilim saç telleri ve derisinde istenmeyen oluşumlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle saçlarımız için kullandığımız şampuanların yanı sıra, saç bakım yağları ve kremleri ile saçlarınızın nem dengesinin korunmasına katkı sağlamanızı tavsiye ediyoruz.

  • Haftalık Bakımda Maske Desteği

Kış aylarında saçların kuruluk ve buna bağlı yaşayabileceği olumsuz durumlara yönelik bakım desteğini zenginleştirmek amacıyla, saçların doğal nem dengesine verdiği destekle daha yumuşak bir saç yapısının oluşmasına yardımcı olmayı hedefleyen saç maskelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Kışın Saç Bakım Yağları Önemli

İçerinde doğal yağları barındıran saç bakım yağları, kış ayının saçlardaki kurutucu etkisinden uzaklaşmanıza yardım eden etkili bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Duş sonrası ve gün içinde temiz saçlara uygulayacağınız durulanma gerektirmeyen saç bakım yağları ile, saçlarınızın doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

  • Saçlarınızı Tararken Özenli Davranın

Saçların taranması sırasında plastik saç tarakları yerine doğal kıl yapısı bulunan fırçaları kullanmanızı öneriyoruz.

  • Saçlarınız İçin Ilık Su!

Saçlarınızı yıkarken saçlardaki kuruluğun ve yıpranmanın artışına neden olabilecek düzeyde aşırı sıcak su kullanımından kaçınınız.

  • Rüzgârlı Havalarda Bere

Kış aylarında havadaki nemin azalmasına rüzgarında etkisi eklenince saçlarda daha fazla kuruma ve yıpranma meydana gelebilmektedir. Bunun önüne geçilmesine katkı sağlamak için saçlara bere takmak sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

  • Islak Saçla Soğuk Hava Çıkmayın

Islak saçın soğuk ve rüzgârlı havayla teması, saçların daha kırılgan ve cansız bir yapı sergilemesine neden olabilmektedir. Bu nedenle dışarı çıkmadan önce saçların tamamen kuruduğundan emin olmanızı öneriyoruz.

  • Isıl İşlem Kullanımını Azaltın

Soğuk havalarda hasar oluşumuna daha fazla eğilim içerisine giren saç telleri için, ısıl işlemler nem kaybının artmasına sebebiyet vererek bu olumsuz durumu dahada arttırabilmektedir. Bu nedenle ısıl işlemleri kullanma sıklığımızı mümkün mertebe minimum düzeyde tutmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Susuz Kalmamaya Çalışın!

Saçların daha parlak ve ışıltılı görünmesine katkı sağlayan en önemli desteklerden biri de günlük yeterli miktarda su tüketimidir. Yeterli su tüketimi ile sağladığımız içten destekle, saçların doğal nem dengesi için yaptığımız dışardan desteğe güçlü bir katkı sağlamış olursunuz.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.