KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

06 Ocak 2023

Kış aylarının kendisini hissettirmeye başlayacağı bu dönemde, cildimiz kadar saçlarımızda kış ayına ait hava koşullarından etkilenebilmektedir. Bu dönemde özellikle rüzgâr ve soğuk havanın etkisiyle, saçlar cansız ve mat bir görünüm sergileyerek doğal görünümünden uzaklaşmaya başlayabilir.

Kışın Saç Bakımının Önemi

Soğuk ve rüzgârlı havalar bütün saç tipleri için istenmeyen durumlara sebebiyet verebilmektedir. Saçlara yeterli özen gösterilmediği taktirde, mevsim koşullarının da etkisiyle nem dengesi bozulan saçların daha kırılgan, kuru ve cansız bir görünümüne kavuşması doğal bir sonuç olarak karşımıza çıkabilmektedir.

SIRA YAPILABİLECEKLERDE!

  • Saçları Nemsiz Bırakmayın

Kış aylarının sert geçen hava şartlarına bağlı olarak saçlar doğal nem dengelerini korumakta zorlanırlar. Bu durum saçların kuruma eğilimi göstermesine neden olmakla birlikte, bu eğilim saç telleri ve derisinde istenmeyen oluşumlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle saçlarımız için kullandığımız şampuanların yanı sıra, saç bakım yağları ve kremleri ile saçlarınızın nem dengesinin korunmasına katkı sağlamanızı tavsiye ediyoruz.

  • Haftalık Bakımda Maske Desteği

Kış aylarında saçların kuruluk ve buna bağlı yaşayabileceği olumsuz durumlara yönelik bakım desteğini zenginleştirmek amacıyla, saçların doğal nem dengesine verdiği destekle daha yumuşak bir saç yapısının oluşmasına yardımcı olmayı hedefleyen saç maskelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Kışın Saç Bakım Yağları Önemli

İçerinde doğal yağları barındıran saç bakım yağları, kış ayının saçlardaki kurutucu etkisinden uzaklaşmanıza yardım eden etkili bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Duş sonrası ve gün içinde temiz saçlara uygulayacağınız durulanma gerektirmeyen saç bakım yağları ile, saçlarınızın doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

  • Saçlarınızı Tararken Özenli Davranın

Saçların taranması sırasında plastik saç tarakları yerine doğal kıl yapısı bulunan fırçaları kullanmanızı öneriyoruz.

  • Saçlarınız İçin Ilık Su!

Saçlarınızı yıkarken saçlardaki kuruluğun ve yıpranmanın artışına neden olabilecek düzeyde aşırı sıcak su kullanımından kaçınınız.

  • Rüzgârlı Havalarda Bere

Kış aylarında havadaki nemin azalmasına rüzgarında etkisi eklenince saçlarda daha fazla kuruma ve yıpranma meydana gelebilmektedir. Bunun önüne geçilmesine katkı sağlamak için saçlara bere takmak sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

  • Islak Saçla Soğuk Hava Çıkmayın

Islak saçın soğuk ve rüzgârlı havayla teması, saçların daha kırılgan ve cansız bir yapı sergilemesine neden olabilmektedir. Bu nedenle dışarı çıkmadan önce saçların tamamen kuruduğundan emin olmanızı öneriyoruz.

  • Isıl İşlem Kullanımını Azaltın

Soğuk havalarda hasar oluşumuna daha fazla eğilim içerisine giren saç telleri için, ısıl işlemler nem kaybının artmasına sebebiyet vererek bu olumsuz durumu dahada arttırabilmektedir. Bu nedenle ısıl işlemleri kullanma sıklığımızı mümkün mertebe minimum düzeyde tutmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Susuz Kalmamaya Çalışın!

Saçların daha parlak ve ışıltılı görünmesine katkı sağlayan en önemli desteklerden biri de günlük yeterli miktarda su tüketimidir. Yeterli su tüketimi ile sağladığımız içten destekle, saçların doğal nem dengesi için yaptığımız dışardan desteğe güçlü bir katkı sağlamış olursunuz.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
PARLAK VE CANLI SAÇLAR için 5 TAVSİYE

PARLAK VE CANLI SAÇLAR için 5 TAVSİYE

Her insan, canlı ve parlak saçlara sahip olmak ister. Bu istek, geçmişten günümüze güzelliğin bir göstergesi olarak süregelmiş bir düşüncedir. Yaşamın yoğun temposu ile birlikte hava koşuları, güneş ışınları ve yanlış ve yetersiz bakım uygulamaları gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak, zamanla saçlar parlaklığını ve canlılığını kaybedebilir. Siz de saçlarınızın, parlaklığını ve canlılığını kaybettiğini düşünüyorsanız yazımızı inceleyerek, bu konuda neler yapabileceğinizle ilgili tavsiyelerden faydalanabilirsiniz.

Devamını Oku... 08 Aralık 2023
SENİN BOOM’UN HANGİSİ?

SENİN BOOM’UN HANGİSİ?

Siz de saçlarınızın parlaklığını ve canlılığını kaybettiğini düşünüyor ve saçlarınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız yeni BOOM BUTTER serilerimizden oluşan bu yazıyı sizler için hazırladık. 

Devamını Oku... 24 Kasım 2023
SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLDİMİN KURUMASINI NASIL ENGELLERİM?

SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLDİMİN KURUMASINI NASIL ENGELLERİM?

Yaz mevsiminin bitimiyle birlikte birbirini takip eden sonbahar ve kış aylarında, sıcaklıklardaki değişimlerden dolayı cilt yapısında kuruluğa meyil etme belirtileri dikkat çekici seviyeye ulaşabilmektedir.  Bu yazımızda bu durumun nedenleri ve buna bağlı yapılacak bakım destekleri ile ilgili pratik bilgiler vermeye çalışacağız.

Devamını Oku... 10 Kasım 2023
SONBAHAR SAÇ BAKIM RUTİNİ

SONBAHAR SAÇ BAKIM RUTİNİ

Saçlar, sonbahara geçişte vücudumuzda en çok etkilenen yapıların başında gelmektedir. Özellikle bu dönemlerde saç dökülmeleri, saç tellerinde incelme ve hassasiyet ile birlikte kepeklenme gibi oluşumlarda artış gözlemlenebilmektedir.

Devamını Oku... 27 Ekim 2023
DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ :)

DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ :)

PROCSIN ailesi olarak sizleri bu sabah, Hello Smile mor renk teknolojisi sayesinde anında beyazlayan ışıl ışıl dişlerinizle, tanıdığınız tanımadığınız herkesle mutluluğunuzu paylaşarak gülümsemeye davet ediyoruz. 

Devamını Oku... 16 Ekim 2023
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.