KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

06 Ocak 2023

Kış aylarının kendisini hissettirmeye başlayacağı bu dönemde, cildimiz kadar saçlarımızda kış ayına ait hava koşullarından etkilenebilmektedir. Bu dönemde özellikle rüzgâr ve soğuk havanın etkisiyle, saçlar cansız ve mat bir görünüm sergileyerek doğal görünümünden uzaklaşmaya başlayabilir.

Kışın Saç Bakımının Önemi

Soğuk ve rüzgârlı havalar bütün saç tipleri için istenmeyen durumlara sebebiyet verebilmektedir. Saçlara yeterli özen gösterilmediği taktirde, mevsim koşullarının da etkisiyle nem dengesi bozulan saçların daha kırılgan, kuru ve cansız bir görünümüne kavuşması doğal bir sonuç olarak karşımıza çıkabilmektedir.

SIRA YAPILABİLECEKLERDE!

  • Saçları Nemsiz Bırakmayın

Kış aylarının sert geçen hava şartlarına bağlı olarak saçlar doğal nem dengelerini korumakta zorlanırlar. Bu durum saçların kuruma eğilimi göstermesine neden olmakla birlikte, bu eğilim saç telleri ve derisinde istenmeyen oluşumlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle saçlarımız için kullandığımız şampuanların yanı sıra, saç bakım yağları ve kremleri ile saçlarınızın nem dengesinin korunmasına katkı sağlamanızı tavsiye ediyoruz.

  • Haftalık Bakımda Maske Desteği

Kış aylarında saçların kuruluk ve buna bağlı yaşayabileceği olumsuz durumlara yönelik bakım desteğini zenginleştirmek amacıyla, saçların doğal nem dengesine verdiği destekle daha yumuşak bir saç yapısının oluşmasına yardımcı olmayı hedefleyen saç maskelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Kışın Saç Bakım Yağları Önemli

İçerinde doğal yağları barındıran saç bakım yağları, kış ayının saçlardaki kurutucu etkisinden uzaklaşmanıza yardım eden etkili bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Duş sonrası ve gün içinde temiz saçlara uygulayacağınız durulanma gerektirmeyen saç bakım yağları ile, saçlarınızın doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

  • Saçlarınızı Tararken Özenli Davranın

Saçların taranması sırasında plastik saç tarakları yerine doğal kıl yapısı bulunan fırçaları kullanmanızı öneriyoruz.

  • Saçlarınız İçin Ilık Su!

Saçlarınızı yıkarken saçlardaki kuruluğun ve yıpranmanın artışına neden olabilecek düzeyde aşırı sıcak su kullanımından kaçınınız.

  • Rüzgârlı Havalarda Bere

Kış aylarında havadaki nemin azalmasına rüzgarında etkisi eklenince saçlarda daha fazla kuruma ve yıpranma meydana gelebilmektedir. Bunun önüne geçilmesine katkı sağlamak için saçlara bere takmak sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

  • Islak Saçla Soğuk Hava Çıkmayın

Islak saçın soğuk ve rüzgârlı havayla teması, saçların daha kırılgan ve cansız bir yapı sergilemesine neden olabilmektedir. Bu nedenle dışarı çıkmadan önce saçların tamamen kuruduğundan emin olmanızı öneriyoruz.

  • Isıl İşlem Kullanımını Azaltın

Soğuk havalarda hasar oluşumuna daha fazla eğilim içerisine giren saç telleri için, ısıl işlemler nem kaybının artmasına sebebiyet vererek bu olumsuz durumu dahada arttırabilmektedir. Bu nedenle ısıl işlemleri kullanma sıklığımızı mümkün mertebe minimum düzeyde tutmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Susuz Kalmamaya Çalışın!

Saçların daha parlak ve ışıltılı görünmesine katkı sağlayan en önemli desteklerden biri de günlük yeterli miktarda su tüketimidir. Yeterli su tüketimi ile sağladığımız içten destekle, saçların doğal nem dengesi için yaptığımız dışardan desteğe güçlü bir katkı sağlamış olursunuz.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
İLKBAHARA GİRERKEN CİLT BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN CİLT BAKIMI

Kışın zorlu geçen hava şartlarından sonra, cildiniz canlılığını kaybederek yorgun düşmüş olabilir. Soğuk havaların ve ağır kış şatlarının cilde kaybettirmiş olduğu nem ve canlılığı ilkbahara girerken yeniden yakalamak için neler yapabiliriz? Gelin bu sorunun cevabını bulmak için sizler için hazırladığımız yazıyı birlikte okuyalım.

Devamını Oku... 14 Nisan 2023
DERİNLEMESİNE CİLT TEMİZLİĞİ NEDİR?

DERİNLEMESİNE CİLT TEMİZLİĞİ NEDİR?

Cilt bakım rutininin ilk ve en önemli aşamalarından birini oluşturan cilt temizliği, aydınlık ve canlı bir cilt görünümü için vazgeçilmemesi gereken bir bakım rutinidir. Gün geçtikçe derecesini arttıran olumsuz çevre koşulları, hava kirliliği, UV ışınları ve yaş almaya bağlı etkenlerle birlikte cildin temizlenmesi daha fazla önem taşımaya başlamaktadır. Cildin gerçekten temizlendiğinden emin olmamıza yardımcı olması için ihtiyaç duyulan cilt temizliği olarak ifade edebileceğimiz “derinlemesine cilt temizliği” ile ilgili merak ettikleriniz için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku... 24 Mart 2023
KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

Hava değişimleri tüm vücudu etkilediği gibi cildinde doğrudan etkilenmesine sebebiyet verebilmektedir. Kışın gelmesiyle birlikte, ciltte meydana gelebilecek olan istenmeyen oluşumlara yönelik merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku... 03 Şubat 2023
SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

Sağlıklı bir insanın saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur. Mevcut her saç telinin bir yaşam süresi vardır. Her saç teli ortalama 4 ile 6 yıl arası yaşamaktadır. Sonrasında dinlenir ve dökülür. Bunun yanı sıra erişkinlerde yıkanma ve tarama ile birlikte günde 50 ile 100 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Aşırıya kaçan bir tablo varsa bu durumun ciddiye alınması gerekebilir.

Devamını Oku... 27 Ocak 2023
CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt kuruluğu cildin en yüzeysel tabakası olan epidermiste yeterli miktarda su bulunmamasıyla karakterize olan çok yaygın bir cilt oluşumudur. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaşlı bireylerde görülme sıklığı daha fazladır. Özellikle eller, dirsekler ve dudaklar başta olmak üzere cilt kuruluğu vücudun tamamına yakınında görülebilen bir cilt oluşumudur.

Devamını Oku... 20 Ocak 2023
AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

Akne, cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir cilt oluşumudur. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Daha sonra bu komedonlar bakteriler tarafından istila edilir ve ciltte kabarık kırmızı şişlikler oluşur. Aşırı büyük olanlar deride iz bırakabilirler. Akneler sıklıkla yüz, sırt, kol ve göğüs bölgesinde görülür.

Devamını Oku... 13 Ocak 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.