VÜCUT BAKIMINDA PEELİNGİN YERİ

VÜCUT BAKIMINDA PEELİNGİN YERİ

23 Eylül 2022

Her insanın cilt yapısı bir diğerinden farklıdır. Bu farklılık hangi düzeyde olursa olsun, cilt bakımının en önemli aşaması olan cilt temizliği, her cilt yapısı için önemli bir adımı oluşturmaktadır. Etkin bir cilt temizliği ve bakımı ile cildin kir ve yağdan derinlemesine temizliği, istenmeyen cilt oluşumlarının önlenmesi için önemli bir cilt bakım aşamasını oluşturmaktadır.

Vücut Peelingi Nedir?

Vücut peeling uygulaması, derinin üst tabakasının nazik bir şekilde soyularak ölü derilerden arındırılması işlemidir. Derinin üst tabakası, güneşten ve çevresel koşullardan ilk etkilenen bölge olduğu için, vücudun ilk kirlenen ve temizlenerek daha canlı bir görünüme ulaşması adına peeling uygulamasına ihtiyaç duyan bir bölgedir.

Vücut Peelingi Neden Önemli?

Vücut peelingleri, içerik ve yapı özelliklerinin desteği sayesinde, cilt yüzeyinin derinlemesine arındırılmasının yanı sıra, cildin beslenmesine katkı sağlamak için geliştirilmiş ürünlerdir. Vücut peelingleri, cildin nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olurken, pürüzsüz, temiz ve daha parlak bir cilt görünümüne kavuşulmasına destek verir.

Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

  • Peeling uygulamaları, cilde sağladığı faydaları açısından geniş bir perspektif sunmaktadır. Öne çıkan faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.
  • Selülit, çatlak, leke ve batık gibi istenmeyen oluşumlara karşı bakım desteği sunar.
  • Cilt yapısının güçlenmesine yardımcı olur.
  • Cilt yüzeyinin derinlemesine temizlenmesine olanak sunar.
  • Cildin daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşmasına zemin hazırlar.
  • Cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.
  • Düzenli yapılan vücut peelingi, nemlendirici ve cilt bakım yağları gibi ürünlerin daha kolay emilmesine destek verir.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasına ve ince çizgi görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Vücut Peelingi Nasıl Uygulanır?

Vücut peelingleri, yüz ve tüm vücuda uygulanabilen içeriklerle desteklenmiş ürünleridir. Duştan çıkmadan kısa bir süre önce, tüm cilde nazik hareketlerle masaj yoluyla uygulanabilen vücut peelinglerini haftada 2 kez uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Peeling uygulamasını yaparken ayaklarınızdan yukarı doğru bir uygulama yapmanızı tavsiye ediyoruz.  Bacak bölgenizde batıklar mevcutsa birkaç dakika bu bölgelere ekstra bir vakit ayırmanızı öneririz.

Vücut Peelingi Uyguladıktan Sonra Neler Yapmalıyız?

Duş esnasında ıslak cilde uygulanan peeling sonrası cildi nazik hareketlerle durulayınız. Cildiniz hafif nemliyken, yatışmasına ve güçlenmesine yardımcı olan bir nemlendirici ürünle cildinizi nemlendiriniz. Özellikle nemlendirici bakım desteği için hyaluronik asit içerikli ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Cilt bakım konusu, geniş yelpazesi ile cilt ile ilgili yazılarımızın genelinde bahsi geçen en önemli içeriklerin başında gelmektedir. Cilt bakımının faydaları çoğunluk tarafından benimsense de kimimiz düzenli bir bakımla hayatını sürdürürken, bir kısmımız ise düzensiz ya da tamamen bakım rutinlerinden uzak bir hayat sürdürebilmektedir. Cilt bakımı denilince, sadece profesyonel güzellik merkezlerinde yapılan bakımlar akla gelmesin. Evinizde, cildinize özel bakım yaparak cildinize destek olabiliriniz. Şimdi, birlikte cilt bakımının faydalarına bir göz atmanın zamanı geldi.

Devamını Oku... 24 Kasım 2022
SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Saçlarınız, hangi saç tipinde olursa olsun, özen gösterip göstermediğinizi çok net şekilde belli eden bir yapıya sahiptir. Gittiğiniz her ortamda size güven veren saçlara sahip olmanın en temel koşulu saçlarınız gereken özen ve bakımı göstermenizden geçmektedir. Peki saçlara doğru ürünlerle düzenli olarak bakım yapmanın faydalarına gelin birlikte bir göz atalım.

Devamını Oku... 17 Kasım 2022
DUDAK KURULUĞU

DUDAK KURULUĞU

Göz çevresi ile birlikte yüz bölgesinin en hassas derisine sahip olan dudaklar, cildimizin tüm bölgesi gibi özenli bir bakım ve ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu desteğin yeterince verilmemesi, dış etkenlere karşı savunmasız olan dudak bölgemizde istenmeyen sonuçlara zemin hazırlayabilmektedir. Bu oluşumlar içerisinde, sıklıkla karşılaşılan dudak kuruluğu ile ilgili merak ettikleriniz için, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku... 09 Kasım 2022
CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

Işıltılı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cildimiz güzel bir görünümün en büyük aynasıdır. Bu özelliği ile cildin kalitesi estetik kaygılarında ötesinde hislerimize ve yaşam sürecimize etki ederek, iç dünyamızla barışık bir hayat sürmemize katkı sağlayan önemli bir etkendir

Devamını Oku... 02 Kasım 2022
KAŞLARDA KEPEKLENME

KAŞLARDA KEPEKLENME

Saç derisinde görmeye alıştığımız kepek oluşumu, zaman zaman kaş aralarında da gözümüze çarpabilir. Bu durum zamanla görülmeye başladığı bölgelerde kızarıklık, hassasiyet, kaşıntı ve kaş kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 28 Ekim 2022
SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

Geçmişten günümüze, başta kadınlar olmak üzere, estetik açıdan saçların önemi tartışılmaz bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz mevsiminin geride bırakıldığı ve sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde, hava koşullarında ani değişiklikler görülebilmektedir, bu değişiklikler cilt ve saçlarımız için özel desteğe ihtiyaç duyduğumuz dönemler olarak kendini gösterebilmektedir, Ani ısı değişlikleri ve sert rüzgarlarla kendini gösteren sonbahar mevsimi, saçlarımız için ne denli bir risk oluşturuyor? Şimdi bu sorunun cevabını bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Devamını Oku... 25 Ekim 2022
YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Sıkı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak tüm bayanların hayalidir. Cilt bakım rutinleri ile birlikte bu rutinler içerisinde yer alan bazı adımların atlanması, istenilen cilt görünümüne ulaşılmasına engel olabilmektedir. Bunun yanı sıra, ihmal edilen cilt bakım rutinleri ile birlikte, çeşitli faktörlerde cildin yorgun bir görünüm sergilemesine neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 21 Ekim 2022
KOLTUK ALTI KARARMASI

KOLTUK ALTI KARARMASI

Koltuk altı bölgemizde bulunan derimiz, yapısal olarak ince ve hassas bir özellik sergilemektedir. Bu narin yapısının yanı sıra, koltuk altımız, kıvrımlı bir noktada olması itibariyle, vücudumuzun diğer bölgelerine göre istenmeyen oluşumlara daha açık bir vücut bölgemiz olma özelliğini taşımaktadır. Bu özelliğinin çeşitli etkenlerle birleşmesi sonucunda, koyuluklarla kendini gösteren renk değişikliği ve kararmalar meydana gelebilmektedir.

Devamını Oku... 18 Ekim 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.