x
VÜCUT BAKIMINDA PEELİNGİN YERİ

VÜCUT BAKIMINDA PEELİNGİN YERİ

23 Eylül 2022

Her insanın cilt yapısı bir diğerinden farklıdır. Bu farklılık hangi düzeyde olursa olsun, cilt bakımının en önemli aşaması olan cilt temizliği, her cilt yapısı için önemli bir adımı oluşturmaktadır. Etkin bir cilt temizliği ve bakımı ile cildin kir ve yağdan derinlemesine temizliği, istenmeyen cilt oluşumlarının önlenmesi için önemli bir cilt bakım aşamasını oluşturmaktadır.

Vücut Peelingi Nedir?

Vücut peeling uygulaması, derinin üst tabakasının nazik bir şekilde soyularak ölü derilerden arındırılması işlemidir. Derinin üst tabakası, güneşten ve çevresel koşullardan ilk etkilenen bölge olduğu için, vücudun ilk kirlenen ve temizlenerek daha canlı bir görünüme ulaşması adına peeling uygulamasına ihtiyaç duyan bir bölgedir.

Vücut Peelingi Neden Önemli?

Vücut peelingleri, içerik ve yapı özelliklerinin desteği sayesinde, cilt yüzeyinin derinlemesine arındırılmasının yanı sıra, cildin beslenmesine katkı sağlamak için geliştirilmiş ürünlerdir. Vücut peelingleri, cildin nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olurken, pürüzsüz, temiz ve daha parlak bir cilt görünümüne kavuşulmasına destek verir.

Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

  • Peeling uygulamaları, cilde sağladığı faydaları açısından geniş bir perspektif sunmaktadır. Öne çıkan faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.
  • Selülit, çatlak, leke ve batık gibi istenmeyen oluşumlara karşı bakım desteği sunar.
  • Cilt yapısının güçlenmesine yardımcı olur.
  • Cilt yüzeyinin derinlemesine temizlenmesine olanak sunar.
  • Cildin daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşmasına zemin hazırlar.
  • Cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.
  • Düzenli yapılan vücut peelingi, nemlendirici ve cilt bakım yağları gibi ürünlerin daha kolay emilmesine destek verir.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasına ve ince çizgi görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Vücut Peelingi Nasıl Uygulanır?

Vücut peelingleri, yüz ve tüm vücuda uygulanabilen içeriklerle desteklenmiş ürünleridir. Duştan çıkmadan kısa bir süre önce, tüm cilde nazik hareketlerle masaj yoluyla uygulanabilen vücut peelinglerini haftada 2 kez uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Peeling uygulamasını yaparken ayaklarınızdan yukarı doğru bir uygulama yapmanızı tavsiye ediyoruz.  Bacak bölgenizde batıklar mevcutsa birkaç dakika bu bölgelere ekstra bir vakit ayırmanızı öneririz.

Vücut Peelingi Uyguladıktan Sonra Neler Yapmalıyız?

Duş esnasında ıslak cilde uygulanan peeling sonrası cildi nazik hareketlerle durulayınız. Cildiniz hafif nemliyken, yatışmasına ve güçlenmesine yardımcı olan bir nemlendirici ürünle cildinizi nemlendiriniz. Özellikle nemlendirici bakım desteği için hyaluronik asit içerikli ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

Hava değişimleri tüm vücudu etkilediği gibi cildinde doğrudan etkilenmesine sebebiyet verebilmektedir. Kışın gelmesiyle birlikte, ciltte meydana gelebilecek olan istenmeyen oluşumlara yönelik merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku... 03 Şubat 2023
SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

Sağlıklı bir insanın saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur. Mevcut her saç telinin bir yaşam süresi vardır. Her saç teli ortalama 4 ile 6 yıl arası yaşamaktadır. Sonrasında dinlenir ve dökülür. Bunun yanı sıra erişkinlerde yıkanma ve tarama ile birlikte günde 50 ile 100 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Aşırıya kaçan bir tablo varsa bu durumun ciddiye alınması gerekebilir.

Devamını Oku... 27 Ocak 2023
CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt kuruluğu cildin en yüzeysel tabakası olan epidermiste yeterli miktarda su bulunmamasıyla karakterize olan çok yaygın bir cilt oluşumudur. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaşlı bireylerde görülme sıklığı daha fazladır. Özellikle eller, dirsekler ve dudaklar başta olmak üzere cilt kuruluğu vücudun tamamına yakınında görülebilen bir cilt oluşumudur.

Devamını Oku... 20 Ocak 2023
AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

Akne, cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir cilt oluşumudur. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Daha sonra bu komedonlar bakteriler tarafından istila edilir ve ciltte kabarık kırmızı şişlikler oluşur. Aşırı büyük olanlar deride iz bırakabilirler. Akneler sıklıkla yüz, sırt, kol ve göğüs bölgesinde görülür.

Devamını Oku... 13 Ocak 2023
KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Kış aylarının kendisini hissettirmeye başlayacağı bu dönemde, cildimiz kadar saçlarımızda kış ayına ait hava koşullarından etkilenebilmektedir. Bu dönemde özellikle rüzgâr ve soğuk havanın etkisiyle, saçlar cansız ve mat bir görünüm sergileyerek doğal görünümünden uzaklaşmaya başlayabilir.

Devamını Oku... 06 Ocak 2023
KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

Kış mevsiminin gelmesi ve nem oranının azalması ile birlikte, yüzümüz, ellerimiz, dudaklarımız başta olmak üzere, vücudun tüm bölgelerinin soğuk hava şartlarından etkilenmemesine yardımcı olmak için, cilt bakımı ile ilgili ip uçları vermeye çalışacağız.

Devamını Oku... 26 Aralık 2022
CİLTTE LEKE OLUŞUMUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE LEKE OLUŞUMUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt lekeleri cildin bazı alanlarında normalden daha fazla melanin üretilmesi sonucu meydana gelen oluşumlardır. Melanin, gözlere, cilde ve saça renk veren pigmenttir. Cilt lekelerinin başlıca nedenleri arasında güneş hasarı, hormonal değişiklikler, ilaçların yan etkileri, deride meydana gelen bazı cilt hastalıkları, yara izleri ile ciltte meydana gelen tahriş ve yıpranmaları sayabiliriz. 

Devamını Oku... 16 Aralık 2022
KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

Güneş kremi konusu ile ilgili akla gelen sorulardan biri, güneş kreminin kışın kullanılmasının gerekli olup olmadığına yönelik sorudur. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan güneş kremleri kışında sürülmeli mi? sorusunun cevabını merak edenler, yazımızın devamını okuyarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler.

Devamını Oku... 09 Aralık 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.