VÜCUT BAKIMINDA PEELİNGİN YERİ

VÜCUT BAKIMINDA PEELİNGİN YERİ

23 Eylül 2022

Her insanın cilt yapısı bir diğerinden farklıdır. Bu farklılık hangi düzeyde olursa olsun, cilt bakımının en önemli aşaması olan cilt temizliği, her cilt yapısı için önemli bir adımı oluşturmaktadır. Etkin bir cilt temizliği ve bakımı ile cildin kir ve yağdan derinlemesine temizliği, istenmeyen cilt oluşumlarının önlenmesi için önemli bir cilt bakım aşamasını oluşturmaktadır.

Vücut Peelingi Nedir?

Vücut peeling uygulaması, derinin üst tabakasının nazik bir şekilde soyularak ölü derilerden arındırılması işlemidir. Derinin üst tabakası, güneşten ve çevresel koşullardan ilk etkilenen bölge olduğu için, vücudun ilk kirlenen ve temizlenerek daha canlı bir görünüme ulaşması adına peeling uygulamasına ihtiyaç duyan bir bölgedir.

Vücut Peelingi Neden Önemli?

Vücut peelingleri, içerik ve yapı özelliklerinin desteği sayesinde, cilt yüzeyinin derinlemesine arındırılmasının yanı sıra, cildin beslenmesine katkı sağlamak için geliştirilmiş ürünlerdir. Vücut peelingleri, cildin nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olurken, pürüzsüz, temiz ve daha parlak bir cilt görünümüne kavuşulmasına destek verir.

Vücut Peelingi Ne İşe Yarar?

  • Peeling uygulamaları, cilde sağladığı faydaları açısından geniş bir perspektif sunmaktadır. Öne çıkan faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.
  • Selülit, çatlak, leke ve batık gibi istenmeyen oluşumlara karşı bakım desteği sunar.
  • Cilt yapısının güçlenmesine yardımcı olur.
  • Cilt yüzeyinin derinlemesine temizlenmesine olanak sunar.
  • Cildin daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşmasına zemin hazırlar.
  • Cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.
  • Düzenli yapılan vücut peelingi, nemlendirici ve cilt bakım yağları gibi ürünlerin daha kolay emilmesine destek verir.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasına ve ince çizgi görünümünün azalmasına yardımcı olur.

Vücut Peelingi Nasıl Uygulanır?

Vücut peelingleri, yüz ve tüm vücuda uygulanabilen içeriklerle desteklenmiş ürünleridir. Duştan çıkmadan kısa bir süre önce, tüm cilde nazik hareketlerle masaj yoluyla uygulanabilen vücut peelinglerini haftada 2 kez uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Peeling uygulamasını yaparken ayaklarınızdan yukarı doğru bir uygulama yapmanızı tavsiye ediyoruz.  Bacak bölgenizde batıklar mevcutsa birkaç dakika bu bölgelere ekstra bir vakit ayırmanızı öneririz.

Vücut Peelingi Uyguladıktan Sonra Neler Yapmalıyız?

Duş esnasında ıslak cilde uygulanan peeling sonrası cildi nazik hareketlerle durulayınız. Cildiniz hafif nemliyken, yatışmasına ve güçlenmesine yardımcı olan bir nemlendirici ürünle cildinizi nemlendiriniz. Özellikle nemlendirici bakım desteği için hyaluronik asit içerikli ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
SENİN BOOM’UN HANGİSİ?

SENİN BOOM’UN HANGİSİ?

Siz de saçlarınızın parlaklığını ve canlılığını kaybettiğini düşünüyor ve saçlarınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız yeni BOOM BUTTER serilerimizden oluşan bu yazıyı sizler için hazırladık. 

Devamını Oku... 24 Kasım 2023
SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLDİMİN KURUMASINI NASIL ENGELLERİM?

SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLDİMİN KURUMASINI NASIL ENGELLERİM?

Yaz mevsiminin bitimiyle birlikte birbirini takip eden sonbahar ve kış aylarında, sıcaklıklardaki değişimlerden dolayı cilt yapısında kuruluğa meyil etme belirtileri dikkat çekici seviyeye ulaşabilmektedir.  Bu yazımızda bu durumun nedenleri ve buna bağlı yapılacak bakım destekleri ile ilgili pratik bilgiler vermeye çalışacağız.

Devamını Oku... 10 Kasım 2023
SONBAHAR SAÇ BAKIM RUTİNİ

SONBAHAR SAÇ BAKIM RUTİNİ

Saçlar, sonbahara geçişte vücudumuzda en çok etkilenen yapıların başında gelmektedir. Özellikle bu dönemlerde saç dökülmeleri, saç tellerinde incelme ve hassasiyet ile birlikte kepeklenme gibi oluşumlarda artış gözlemlenebilmektedir.

Devamını Oku... 27 Ekim 2023
DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ :)

DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ :)

PROCSIN ailesi olarak sizleri bu sabah, Hello Smile mor renk teknolojisi sayesinde anında beyazlayan ışıl ışıl dişlerinizle, tanıdığınız tanımadığınız herkesle mutluluğunuzu paylaşarak gülümsemeye davet ediyoruz. 

Devamını Oku... 16 Ekim 2023
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.