Menü
DOLGUN, UZUN VE HACİMLİ KİRPİKLER
10.05.2024

DOLGUN, UZUN VE HACİMLİ KİRPİKLER

Kadınların yapmaktan en keyif aldığı uygulamalardan biri de tabii ki makyaj! Makyajın en önemli noktası belki de kirpikler!  Yüz bölgesinin ilk bakışta en etkileyici yeri olan gözler ve göz makyajının belirleyici bölgesi olan kirpikler ne kadar uzun ve çarpıcı görünürse, makyaj o kadar ilgi çekici olmaktadır. Peki makyajımızın kilit noktası olan kirpiklerimize uyguladığımız maskara nedir ve nasıl kullanılır? Şimdi hep birlikte bu konuya açıklık getirelim.. 

MASKARA NEDİR?

Maskara, kirpiklerin daha da belirginleşmesini sağlayan bir makyaj malzemesidir. Fırçanın sahip olduğu kavis şekillerine göre ise kirpikleri tek tek ayırma, uzatma, kıvırma ve dolgun gösterme işlevlerine sahiptir. Kirpik dolgunlaştırıcı maskaralar, göz makyajının öne çıkmasını sağlar. En kısa kirpikleri bile dipten uca uzatabilir ve hacimle kaldırabilir. 

MASKARA NASIL KULLANILIR?

Maskara fırçasını kirpik diplerine oturt ve zikzak hareketler ile kirpiklerine uygulamaya başla. İstediğin sonucu elde edene kadar bu işleme devam et.

MASKARAYI SAĞA SOLA DOĞRU ZİKZAK HAREKETLERLE KULLANMANIN ÖNEMİ

Maskarayı düz şekilde sürdüğünüzde, kirpiklerinizi birbirinden tam olarak ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu da kirpiklerinizin kimi yerde yoğun kimi yerde ise daha seyrek görünmesine yol açabilir. Maskara uygulaması esnasında fırçayı, kirpiklerinizin dibinden uç kısmına doğru zikzak hareketlerle ilerletmelisiniz. Bu şekilde fırça tüm kirpiklerinizi kolaylıkla ayıracak ve eşit yoğunlukta belirginleştirecektir.KISA KİRPİKLERE MASKARA UYGULAMANIN PÜF NOKTALARI

Maskaranızı zikzak şeklinde sürmek kirpiklerinizi hem daha hacimli hem daha ayrışmış bir görüntüye kavuşturacaktır. Fakat kirpikleriniz kısaysa kirpiklerinizi maskara sürmeden önce fırçalamanızı öneriyoruz. Kirpiklerinizi maskara sürmeden önce fırçalarsanız daha dolgun kirpiklere kavuşabilirsiniz.

KİRPİK DİPLERİNİ İHMAL ETMEYİN

“Maskara nasıl sürülür?” sorusunun en keskin yanıtlarından birini de “dipten uca uygulama” oluşturuyor. Ancak söz konusu göz olunca, bazen onu kendimizden dahi sakınabiliyoruz. Bu nedenle bazı durumlarda maskarayı kirpik diplerimize temas ettirmekten kaçınıyoruz. Fakat bu kez de kirpik diplerindeki boşluk görünüm can sıkıcı olabiliyor. Üstelik kirpikler istenen kıvrımlı ve hacimli görünüme de ulaşamıyor. Bu nedenle maskarayı dipten uca doğru eşit dağıtmanız çok büyük önem taşıyor. 

 

 MASKARA UYGULAMASININ FAYDALARI

 

-Maskara kullanımı, kirpikte uzun süre etkisini kaybetmemesi sayesinde daha dolgun, hacimli ve uzun görünümlü kirpik görünümüne kavuşmanıza katkı sağlar.

 

-Maskaralar daha kontrollü ve pratik uygulama için imkân tanır.

 

-Maskaralar uzunluk ve hacim sağlarken bu etkileri doğal görünüm içerinde sunar.

 

-En kısa kirpikleri bile uzatarak takma kirpik etkisi oluşturur.

 

-içerik özellikleri ile dolgunlaştırıcı etkilerinin yanı sıra kirpiklerin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olurlar.

 

-lifting etkisi ile kirpiklerin yukarı doğru kalkmasına destek verir.

 

İYİ BİR MASKARADA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

 

-Kirpikleri yapıştırmaz

 

-Bulaşma yapmaz.

 

-Topaklanma yapmaz.

 

-Besleyici ve güçlendirici içeriklere sahiptir.

 

-Ağırlık hissi oluşturmaz.

 

-Uzun süreli etki oluşturur.