Menü
SONBAHAR SAÇ BAKIM RUTİNİ
27.10.2023

SONBAHAR SAÇ BAKIM RUTİNİ

Saçlar Sonbahardan Nasıl Etkilenir?

Saçlar, sonbahara geçişte vücudumuzda en çok etkilenen yapıların başında gelmektedir. Özellikle bu dönemlerde saç dökülmeleri, saç tellerinde incelme ve hassasiyet ile birlikte kepeklenme gibi oluşumlarda artış gözlemlenebilmektedir.

Dökülme Karşıtı Bakıma Önem Veriniz

Özellikle yaz döneminde dinlenme sürecine giren saç telleri, sonbaharın gelmesiyle birlikte yenilenme sürecine girdiği ve dökülme oluşumunun hızlandığı bir sürece denk gelmektedir. Bu nedenle, saçlarınızın güçlenmesine katkı sağlayabileceğiniz ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

BAKIM RUTİNİ

1. ADIM: PEELİNG DESTEĞİ

Saç bakım rutinlerinde duş öncesi ve sonrası aşamalar önemli bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Duş öncesi saç peelingi kullanarak, saçlarda biriken yağın ve kirlerin güçlü bir şekilde arındırılarak saç diplerindeki tıkanmış gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olursunuz.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Hafif ıslatılmış saç ve saç diplerine 10 dakika boyunca masaj yaparak uygulayınız. Uygulama sonrası saçlarınızı durulayınız. Haftada 2 kez kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

2. ADIM: ŞAMPUANLAMA

Şampuanlama, saçların temizlenmesinin yanı sıra saçın doğal nem dengesine ve beslenmesine katkı sağlayarak dökülme karşıtı bakıma yardımcı olur.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Islak saça, saç köklerinden uçlarına doğru masaj yapılarak uygulamanızı öneririz. Aktiflerin saça olan etkisinin artırılmasına yardımcı olmak için saçta 2 dakika beklettikten sonra durulama yapılmasını tavsiye ediyoruz. Tüm saç tipleri için günlük kullanıma uygundur.

3. ADIM: SAÇ SPREY ve TONİKLERİ

Saç bakım sprey ve tonikleri zengin içerikleri ve pratik kullanımları ile saçların ihtiyacı olan bakım desteğine yardımcı olarak dökülmeye yönelik saç bakım rutinine katkı sağlarlar.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Saç dökülmelerini önlemeye ve yeni saç oluşumuna verdiği olumlu katkının araştırmalarla kanıtlandığı baicapilin desteğiyle, saç dökülmelerine yönelik bakıma yardımcı olun. Hafif nemli saçınıza, avuç içerisine aldığınız bir miktar ürünü, saç köklerinden uçlarına doğru masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Keratin Sütünü hafif nemli ve temiz saça spreyleme yöntemi ile püskürterek uygulayabilirsiniz. Tüm saç tiplerine uygun yapısı ve kondisyoner içeriğiyle kolay taranma imkânı sağlayan keratin sütünü uyguladıktan sonra dilerseniz saçlarınıza maşa ile şekil verebilirsiniz.

4. ADIM:SAÇ BAKIM YAĞI

Saç bakım yağları multifonksiyonel özellikleri ile şampuanlama işlemi sonrası kritik bir noktada bulunmaktadır. Şampuanlama işlemi sonrasında kullanılan bu ürünler sadece saçın yumuşamasına yardımcı olmakla kalmaz, zengin içerikleri ve durulama gerektirmeyen yapılarıyla dökülme karşıtı bakıma katkı sağlar.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Saç dökülmelerine yönelik bakımda önemli aktiflerin başında gelen Baicapil ve Capixyl aktifleri ile güçlendirilmiş içeriği ve durulama gerektirmeyen yapısıyla BOOM BUTTER Plus Saç Bakım Yağını temiz saça masaj yoluyla kökten uca doğru uygulayınız.

5. ADIM: SAÇ MASKESİ

Saç bakım rutininize haftalık olarak ekleyebileceğiniz önemli aşamalardan biri de saç maskesi uygulamalarıdır. Özel formüllerle geliştirilen saç maskeleri ile saç dökülmelerine yönelik daha yoğun ve etkin bir bakım sağlayabilirsiniz.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Saç mayonezi, içerik özellikleri ile yıpranmış saçlara destek vererek saçların beslenmesine ve dökülme karşıtı bakıma destek vermeye yardımcı olur. Ürünü Nemli saça masaj yaparak uygulayınız. Saçlarınızı hava almayacak şekilde sarıp 25 dakika bekleyiniz. Sıcağa yakın ılık su ile durulayıp fön çekiniz. İlk 2 hafta haftada 2, sonrasında haftada 1 uygulanmasını tavsiye ediyoruz.