KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

26 Aralık 2022

Kış mevsiminin gelmesi ve nem oranının azalması ile birlikte, yüzümüz, ellerimiz, dudaklarımız başta olmak üzere vücudun tüm bölgelerinin soğuk hava şartlarından etkilenmemesine yardımcı olmak için cilt bakımı ile ilgili ip uçları vermeye çalışacağız.

KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI NEDEN ÖNEMLİ?

Kış ayları ile birlikte nem oranının azalmasına bağlı olarak, ciltte kuruma eğilimi artar. Zaman içerisinde, ellerde, dudak ve topuklarda çatlak oluşumu ile ilgili belirtiler artış gösterebilir. Bu duruma bağlı olarak, cildimizde yaşanabilecek istenmeyen durumların önlenmesine yönelik cilt bakımın önemi daha belirgin bir hale gelmektedir.

KIŞIN CİLT BAKIMI NASIL OLMALI?

Kışın gelmesiyle birlikte hızlıca değişen hava koşullarına bağlı olarak cilt daha hassas ve kırılgan hale gelebilir. Bu duruma yönelik cildimiz birçok döneme göre daha fazla özene ihtiyaç duyabilir.

 • Nem Desteği

Hangi cilt tipine sahip olursak olalım, kış aylarında cildin kurumaya daha fazla eğilim göstermesi gün içinde cildin daha fazla nemlendirici desteğine ihtiyaç duyduğunun bir göstergesidir. Bu sebeple, cildin gün içinde minimum iki kez nemlendirilmesine destek vermenizi öneriyoruz.

 • Temiz Bir Cilt Şart

Diğer tüm mevsimlerde olduğu gibi, kışında parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümüne ulaşılmasında işin başı temizlikten geçmektedir. Cildi temizlemek, gerekli hijyenin sağlanmasının yanı sıra, bir sonraki adımda kullanılacak bakım ürünlerinin işlevlerini daha iyi yerine getirmesine yardımcı olacaktır.

 • Kışın Güneş Kreminden Vazgeçmeyiniz

Kış aylarında güneş koruyucu ürünler ihmal edilmemelidir. Güneş ışınlarının cilt üzerindeki faydalarının yanı sıra, zararlı uv ışınları yazın olduğu gibi kış ayların da etkinliğini devam ettirmektedir. Kışın, güneş yaz aylarında olduğu gibi ısıtmasa da kış aylarında dışarıya çıkmadan yirmi dakika önce güneş kremini uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

 • Dudak ve Ellerinizi Koruyun

Kış aylarında, soğuk hava ve rüzgarında etkisiyle el ve dudak bölgesinde kuruluk ve buna bağlı sertleşme ve çatlamalar görülebilmektedir. Bu oluşumlara yönelik bakım desteği sunmak amacıyla el kremleri ve lip balm gibi ilgili vücut bölümlerine yönelik hazırlanmış bakım ürünlerini rutininize ekleyerek cildinize destek sağlayabilirsiniz.

 • Haftalık Peeling ve Maske Desteği

Cilt maskeleri ve peelingler, cildin beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olan bakım ürünleridir. Günlük cilt bakım rutininize ek olarak, haftada 2 kez maske ve peeling uygulamaları ile cilt bakım rutininizi zenginleştirmenizi öneriyoruz.

 • Anti Aging Ürünlerle Cildinize Destek Verin

Kış aylarında meydana gelen nem kaybı ile birlikte yaşlanma belirtilerine yönelik oluşumlarda artış gözlemlenebilmektedir. Cildin kurumaya ve matlaşmaya meyil gösterdiği kış aylarında, anti aging ürünlerle cilt bakım rutinine destek vermenizi öneriyoruz.

 • Duş Alırken Ilık Suyu Tercih Edin

Tüm mevsimlerde önerdiğimiz ılık su kullanımın önemi, kuruluğun daha da fazlalaştığı kış döneminde daha çok dikkat edilmesi gereken bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Cildin kuruma eğiliminde artışa neden olabilecek aşırı sıcak su kullanımını tercih etmemenizi öneriyoruz.

 • Su Tüketimine Özen Gösterin

Kış mevsiminde terleme oranı azaldığı için su içme isteği azalmaya başlayabilir. Fakat soğuk hava cildin kuruma eğilimine destek verdiği için cildin doğal nem dengesine içten de destek vermek gerekmektedir. Bu nedenle diğer mevsimlerde olduğu gibi yeterli miktarda su tüketerek vücudun günlük su ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Kışa özel 3 ip ucu ile yazımızı sonlandıralım.

 • Üşüyen ellerinizi sıcak su ile yıkamayınız
 • Rüzgârlı ve soğuk havalarda eldiven ve atkı gibi kıyafetlerle dış etkenlere maruz kalan bölgelerinizi koruyunuz.
 • Karlı günlerde güneş koruyucuya özel bir önem veriniz.
Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.