CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

02 Kasım 2022

Cilt Kalitesi Nedir? Neden Önemlidir?

Işıltılı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cildimiz güzel bir görünümün en büyük aynasıdır. Bu özelliği ile cildin kalitesi estetik kaygılarında ötesinde hislerimize ve yaşam sürecimize etki ederek, iç dünyamızla barışık bir hayat sürmemize katkı sağlayan önemli bir etkendir.

Kaliteli Cildin Temel Özellikleri Nelerdir?

Kaliteli bir cilt; nem dengesi yerinde, pürüzsüz, sıkı, elastik yapısını koruyan ve leke oluşumuna karşı dirençli bir cilt yapısını ifade edebilmektedir. Bir başka deyişle, bebek gibi bir cilt şeklinde de tanımlanabilmektedir. Kaliteli bir cilt her yaş grubu için temel bir ilkedir. Cildin yıpranmasına ve erken yaşlanma belirtilerine karşı ne kadar güçlü bir destek verirsek, cildin kalitesinin korunmasına o düzeyde katkı sağlamış oluruz.

Cildin Kalitesini Arttırmak İçin Neler Yapabiliriz?

  • Güneş Kremi En Önemli Yardımcımız

Cildin UV ışınlarına karşı korunması, kaliteli bir cilt yapısı için oldukça önemlidir. Özenle davranmamız gereken bu en büyük organımız için, güneşli olsun olmasın 4 mevsim güneş kremi kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

  • Nem Dengesine Önem Veriniz.

Cilt tipiniz ne olursa olsun, cilt temizliğinden hemen sonra nem desteği vermeyi unutmayınız.

  • Yüz Temizliğinde Ilık Su!

Aşırı sıcak su kullanımı, ciltte kuruluğun artmasına sebebiyet vererek cildin kalitesinin olumsuz açıdan etkileyebilmektedir. Bu nedenle yüz ve vücut temizliğinde sıcak su yerine ılık suyu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

  • Yaşlanma Karşıtı Bakım, Cilt Kalitelisinde Etkin Bir Rol Oynar.

Cildin düzenli olarak bakım rutinleri ile desteklenmesi ve bu rutin içerisine yaşlanma karşıtı bakım ürünlerine yer verilmesi, başta kırışıklık görünümü olmak üzere, cilt kalitesini olumsuz açıdan etkileyecek oluşumlara karşı önlem almanıza yardımcı olacaktır.

  • Cilt Kalitesinde Ürün İçerikleri Önemli!

Cildin kalitesine destek veren en önemli yapı taşları hyaluronik asit ve kolajendir. Bu yapı taşlarının vücutta üretimi azalmaya başladıktan sonra, beslenme ve kozmetik desteği ile ciltte desteklenmesi önemli hale gelir. Özellikle cilt bakım rutinlerinde, hyaluronik asit ve kolajen gibi içeriklerle desteklenmiş bakım ürünlerini rutine ekleyerek cilt kalitesine katkı sağlayabilirsiniz.

  • Uyku Düzenine Riayet Ediniz

Uykunun bedenimize olan yararlarından bir tanesi de cilt yapımıza sağlamış olduğu katkıdır. Özellikle, kırışıklık, göz altı şişkinliği ve koyu halka gibi cilt kalitesini düşüren görünümler, uyku düzenimiz ile doğrudan ilişkilidir. Bu oluşumları en aza indirmek adına, uyku düzenimize önem vermeyi ihmal etmemeliyiz.

  • Beslenmenizi ve Su Tüketiminizi Ciddiye Alın.

Uyku süresine göstereceğimiz özenle birlikte, dengeli beslenme ve vücudumuz için yeterli miktarda su tüketmek, canlı ve diri biri cilt görünümü için oldukça gerekli takviyelerdir.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Cilt bakım konusu, geniş yelpazesi ile cilt ile ilgili yazılarımızın genelinde bahsi geçen en önemli içeriklerin başında gelmektedir. Cilt bakımının faydaları çoğunluk tarafından benimsense de kimimiz düzenli bir bakımla hayatını sürdürürken, bir kısmımız ise düzensiz ya da tamamen bakım rutinlerinden uzak bir hayat sürdürebilmektedir. Cilt bakımı denilince, sadece profesyonel güzellik merkezlerinde yapılan bakımlar akla gelmesin. Evinizde, cildinize özel bakım yaparak cildinize destek olabiliriniz. Şimdi, birlikte cilt bakımının faydalarına bir göz atmanın zamanı geldi.

Devamını Oku... 24 Kasım 2022
SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Saçlarınız, hangi saç tipinde olursa olsun, özen gösterip göstermediğinizi çok net şekilde belli eden bir yapıya sahiptir. Gittiğiniz her ortamda size güven veren saçlara sahip olmanın en temel koşulu saçlarınız gereken özen ve bakımı göstermenizden geçmektedir. Peki saçlara doğru ürünlerle düzenli olarak bakım yapmanın faydalarına gelin birlikte bir göz atalım.

Devamını Oku... 17 Kasım 2022
DUDAK KURULUĞU

DUDAK KURULUĞU

Göz çevresi ile birlikte yüz bölgesinin en hassas derisine sahip olan dudaklar, cildimizin tüm bölgesi gibi özenli bir bakım ve ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu desteğin yeterince verilmemesi, dış etkenlere karşı savunmasız olan dudak bölgemizde istenmeyen sonuçlara zemin hazırlayabilmektedir. Bu oluşumlar içerisinde, sıklıkla karşılaşılan dudak kuruluğu ile ilgili merak ettikleriniz için, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku... 09 Kasım 2022
CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

Işıltılı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cildimiz güzel bir görünümün en büyük aynasıdır. Bu özelliği ile cildin kalitesi estetik kaygılarında ötesinde hislerimize ve yaşam sürecimize etki ederek, iç dünyamızla barışık bir hayat sürmemize katkı sağlayan önemli bir etkendir

Devamını Oku... 02 Kasım 2022
KAŞLARDA KEPEKLENME

KAŞLARDA KEPEKLENME

Saç derisinde görmeye alıştığımız kepek oluşumu, zaman zaman kaş aralarında da gözümüze çarpabilir. Bu durum zamanla görülmeye başladığı bölgelerde kızarıklık, hassasiyet, kaşıntı ve kaş kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 28 Ekim 2022
SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

Geçmişten günümüze, başta kadınlar olmak üzere, estetik açıdan saçların önemi tartışılmaz bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz mevsiminin geride bırakıldığı ve sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde, hava koşullarında ani değişiklikler görülebilmektedir, bu değişiklikler cilt ve saçlarımız için özel desteğe ihtiyaç duyduğumuz dönemler olarak kendini gösterebilmektedir, Ani ısı değişlikleri ve sert rüzgarlarla kendini gösteren sonbahar mevsimi, saçlarımız için ne denli bir risk oluşturuyor? Şimdi bu sorunun cevabını bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Devamını Oku... 25 Ekim 2022
YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Sıkı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak tüm bayanların hayalidir. Cilt bakım rutinleri ile birlikte bu rutinler içerisinde yer alan bazı adımların atlanması, istenilen cilt görünümüne ulaşılmasına engel olabilmektedir. Bunun yanı sıra, ihmal edilen cilt bakım rutinleri ile birlikte, çeşitli faktörlerde cildin yorgun bir görünüm sergilemesine neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 21 Ekim 2022
KOLTUK ALTI KARARMASI

KOLTUK ALTI KARARMASI

Koltuk altı bölgemizde bulunan derimiz, yapısal olarak ince ve hassas bir özellik sergilemektedir. Bu narin yapısının yanı sıra, koltuk altımız, kıvrımlı bir noktada olması itibariyle, vücudumuzun diğer bölgelerine göre istenmeyen oluşumlara daha açık bir vücut bölgemiz olma özelliğini taşımaktadır. Bu özelliğinin çeşitli etkenlerle birleşmesi sonucunda, koyuluklarla kendini gösteren renk değişikliği ve kararmalar meydana gelebilmektedir.

Devamını Oku... 18 Ekim 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.