CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

02 Kasım 2022

Cilt Kalitesi Nedir? Neden Önemlidir?

Işıltılı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cildimiz güzel bir görünümün en büyük aynasıdır. Bu özelliği ile cildin kalitesi estetik kaygılarında ötesinde hislerimize ve yaşam sürecimize etki ederek, iç dünyamızla barışık bir hayat sürmemize katkı sağlayan önemli bir etkendir.

Kaliteli Cildin Temel Özellikleri Nelerdir?

Kaliteli bir cilt; nem dengesi yerinde, pürüzsüz, sıkı, elastik yapısını koruyan ve leke oluşumuna karşı dirençli bir cilt yapısını ifade edebilmektedir. Bir başka deyişle, bebek gibi bir cilt şeklinde de tanımlanabilmektedir. Kaliteli bir cilt her yaş grubu için temel bir ilkedir. Cildin yıpranmasına ve erken yaşlanma belirtilerine karşı ne kadar güçlü bir destek verirsek, cildin kalitesinin korunmasına o düzeyde katkı sağlamış oluruz.

Cildin Kalitesini Arttırmak İçin Neler Yapabiliriz?

  • Güneş Kremi En Önemli Yardımcımız

Cildin UV ışınlarına karşı korunması, kaliteli bir cilt yapısı için oldukça önemlidir. Özenle davranmamız gereken bu en büyük organımız için, güneşli olsun olmasın 4 mevsim güneş kremi kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

  • Nem Dengesine Önem Veriniz.

Cilt tipiniz ne olursa olsun, cilt temizliğinden hemen sonra nem desteği vermeyi unutmayınız.

  • Yüz Temizliğinde Ilık Su!

Aşırı sıcak su kullanımı, ciltte kuruluğun artmasına sebebiyet vererek cildin kalitesinin olumsuz açıdan etkileyebilmektedir. Bu nedenle yüz ve vücut temizliğinde sıcak su yerine ılık suyu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

  • Yaşlanma Karşıtı Bakım, Cilt Kalitelisinde Etkin Bir Rol Oynar.

Cildin düzenli olarak bakım rutinleri ile desteklenmesi ve bu rutin içerisine yaşlanma karşıtı bakım ürünlerine yer verilmesi, başta kırışıklık görünümü olmak üzere, cilt kalitesini olumsuz açıdan etkileyecek oluşumlara karşı önlem almanıza yardımcı olacaktır.

  • Cilt Kalitesinde Ürün İçerikleri Önemli!

Cildin kalitesine destek veren en önemli yapı taşları hyaluronik asit ve kolajendir. Bu yapı taşlarının vücutta üretimi azalmaya başladıktan sonra, beslenme ve kozmetik desteği ile ciltte desteklenmesi önemli hale gelir. Özellikle cilt bakım rutinlerinde, hyaluronik asit ve kolajen gibi içeriklerle desteklenmiş bakım ürünlerini rutine ekleyerek cilt kalitesine katkı sağlayabilirsiniz.

  • Uyku Düzenine Riayet Ediniz

Uykunun bedenimize olan yararlarından bir tanesi de cilt yapımıza sağlamış olduğu katkıdır. Özellikle, kırışıklık, göz altı şişkinliği ve koyu halka gibi cilt kalitesini düşüren görünümler, uyku düzenimiz ile doğrudan ilişkilidir. Bu oluşumları en aza indirmek adına, uyku düzenimize önem vermeyi ihmal etmemeliyiz.

  • Beslenmenizi ve Su Tüketiminizi Ciddiye Alın.

Uyku süresine göstereceğimiz özenle birlikte, dengeli beslenme ve vücudumuz için yeterli miktarda su tüketmek, canlı ve diri biri cilt görünümü için oldukça gerekli takviyelerdir.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.