DUDAK KURULUĞU

DUDAK KURULUĞU

09 Kasım 2022

Göz çevresi ile birlikte yüz bölgesinin en hassas derisine sahip olan dudaklar, cildimizin tüm bölgesi gibi özenli bir bakım ve ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu desteğin yeterince verilmemesi, dış etkenlere karşı savunmasız olan dudak bölgemizde istenmeyen sonuçlara zemin hazırlayabilmektedir. Bu oluşumlar içerisinde, sıklıkla karşılaşılan dudak kuruluğu ile ilgili merak ettikleriniz için, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Dudak Kuruması Neden Olur?

Dudak kuruluğu, dudaklarda kuruma, çatlama, kabuklanma, kızarıklık ve hassasiyet ile seyreden bir durumdur. Soğuk ve kuru havalarda görülme sıklığı artmakla birlikte, dudak kuruluğunun öne çıkan nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Yanlış kozmetik uygulamalar,
 • Dudakların yeterince nemlendirilmemesi,
 • Cilt bakım rutininde dudak bakımına yeterli vakit ayrılmaması,
 • Yoğun güneş ışınlarına maruz kalma,
 • Vitamin eksikliği,
 • Hava değişimi,
 • Kuru bir cilt yapısına sahip olmak. Dudaklar, ter ve yağ bezlerinden yoksun oldukları için, cilt kuruluğu yaşandığında, vücudumuzda en hızlı tepki veren bölge olma özelliğini taşımaktadır.
 • Sık sık temiz olmayan ellerle dudaklara dokunmak,
 • Dudakları yalama ve ısırma alışkanlığı,
 • Yeterli su tüketilmemesi,
 • Ağzın açık şekilde uyunması

DUDAK KURULUĞUNA KARŞI PÜF NOKTALAR

 • Dudaklar İçin Nem Desteği

Soğuk ya da sıcak havanın etkisiyle kuruyan dudaklarınız için özel olarak geliştirilmiş lip balmlar ile, nem kaybının önlenmesine yardımcı olarak daha yumuşak görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

 • Cilt Bakımında Dudaklarınızada Vakit Ayırın

Yeni nesil dudak maskeleri ile, barkod çizgilerinin ve dudak çatlaklarının önlenmesine katkı sağlayarak daha yumuşak ve bakımlı dudak görünümüne ulaşabilirsiniz.

 • Dudaklarında Peelinge İhtiyacı Var

Dudaklar için özel geliştirilen peeling aktifleri ile, dudakların hasar görmüş bölümlerinin arındırılmasına ve pürüzsüz görünüme kavuşmasına yardımcı olarak dudak kuruluğuna karşı bakım desteği sağlayabilirsiniz.  

 • Dudak Kuruluğuna Karşı Doğal Yağlardan Faydalanın

Dudak kuruluğuna karşı dudak bakım yağlarının yanı, sıra hindistan cevizi ve shea butter gibi doğal yağlarla dudaklarınızı desteklemenizi tavsiye ediyoruz. Bu uygulamaların yanı sıra;

 • Dudak ısırma alışkanlığınız varsa bu davranışı kontrol altına almaya gayret gösteriniz.
 • Dengeli beslenmeye özen gösteriniz.
 • Yeterli miktarda su tüketiniz.
 • Gün içinde kullandığınız dudak bakım ürünlerinin güneş koruyucu özelliklere sahip olmasına dikkat ediniz.
 • Soğuk ve rüzgârlı havalarda dudak ve çevresini koruma altına alan kıyafetler giyiniz.
 • Uykuya geçmeden önce dudaklarınızın bakımına özen gösteriniz.
Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.