KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

09 Aralık 2022

Güneş kremi konusu ile ilgili akla gelen sorulardan biri, güneş kreminin kışın kullanılmasının gerekli olup olmadığına yönelik sorudur. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan güneş kremleri kışında sürülmeli mi? sorusunun cevabını merak edenler, yazımızın devamını okuyarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler.

Hangi Mevsimlerde Güneş Kremi Kullanılmalı?

güçlü bir etkiye sahiptir. Kış ayları başta olmak üzere güneş ışınları yaz aylarına göre daha az sıcaklık veren bir etki gösterse de bu aylarda UVA ve UVB ışınlarının cilt üzerindeki istenmeyen etkileri devam eder. Bu nedenle kışın güneş kremi kullanmalı mıyım? sorusunun cevabına evet diyerek bilgilendirmeye devam edelim.

Kışın Güneş Kremi Kullanmak Neden Önemli?

ışınlarının direk olarak ciltte hissedilmemesi, kışın güneş kremi kullanımına gerek olmadığı düşüncesini akla getirebilir. Fakat bu düşüncenin aksine, güneş ışınlarından cilde zarar veren kısmının büyük bir bölümü, bulutların arasından geçebilmektedir. Bu nedenden yola çıkarak bulutlu ya da bulutsuz kış aylarında, güneş koruyucu krem kullanmanız cilt bakımınız açısından önem arz etmektedir.

Karlı Havalarda Güneş Kremi Sürülür Mü?

Kış aylarında güneş kremi sürülür mü sorusuna evet yanıtını verdikten sonra, özellikle karlı havalarda güneş kremi kullanımına yönelik de kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Güneş ışınları, karlı havalarda kar üzerinden yansıma yaparak, cilt üzerinde daha yoğun bir etkiye neden olabilmektedir. Bu nedenle her mevsim ve her koşulda kullanımını önerdiğimiz güneş kremini, karlı havalarda da kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kış Aylarında Güneş Kremi Kullanmanın Cilde Faydaları

Özellikle yaz ayları itibariyle ciltte görülmeye başlayan kuruma eğilimi, yeterli önlem alınmadığı süre içinde, kış ayların da artarak devam edebilir. Bu durum ciltteki yaşlanma belirtilerinin görünümünde artışa neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra, kış aylarının soğuk ve sert havaları, cildin daha fazla hassaslaşmasına ve dış etkenlere karşı savunma gücünün azalmasına sebebiyet verebilmektedir. Kış aylarında kullanımını önerdiğimiz güneş kremi, cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korunmasına yardımcı olmasının yanı sıra, cilde sunulan nem dengesi, leke oluşumu ve yaşlanma belirtilerine yönelik bakımlara destek verir. Yaz kış düzenli güneş kremi kullanımı ile, daha aydınlık canlı ve parlak bir cilt görünümüne katkı sağlayabilirsiniz.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.