KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

09 Aralık 2022

Güneş kremi konusu ile ilgili akla gelen sorulardan biri, güneş kreminin kışın kullanılmasının gerekli olup olmadığına yönelik sorudur. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan güneş kremleri kışında sürülmeli mi? sorusunun cevabını merak edenler, yazımızın devamını okuyarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler.

Hangi Mevsimlerde Güneş Kremi Kullanılmalı?

güçlü bir etkiye sahiptir. Kış ayları başta olmak üzere güneş ışınları yaz aylarına göre daha az sıcaklık veren bir etki gösterse de bu aylarda UVA ve UVB ışınlarının cilt üzerindeki istenmeyen etkileri devam eder. Bu nedenle kışın güneş kremi kullanmalı mıyım? sorusunun cevabına evet diyerek bilgilendirmeye devam edelim.

Kışın Güneş Kremi Kullanmak Neden Önemli?

ışınlarının direk olarak ciltte hissedilmemesi, kışın güneş kremi kullanımına gerek olmadığı düşüncesini akla getirebilir. Fakat bu düşüncenin aksine, güneş ışınlarından cilde zarar veren kısmının büyük bir bölümü, bulutların arasından geçebilmektedir. Bu nedenden yola çıkarak bulutlu ya da bulutsuz kış aylarında, güneş koruyucu krem kullanmanız cilt bakımınız açısından önem arz etmektedir.

Karlı Havalarda Güneş Kremi Sürülür Mü?

Kış aylarında güneş kremi sürülür mü sorusuna evet yanıtını verdikten sonra, özellikle karlı havalarda güneş kremi kullanımına yönelik de kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Güneş ışınları, karlı havalarda kar üzerinden yansıma yaparak, cilt üzerinde daha yoğun bir etkiye neden olabilmektedir. Bu nedenle her mevsim ve her koşulda kullanımını önerdiğimiz güneş kremini, karlı havalarda da kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kış Aylarında Güneş Kremi Kullanmanın Cilde Faydaları

Özellikle yaz ayları itibariyle ciltte görülmeye başlayan kuruma eğilimi, yeterli önlem alınmadığı süre içinde, kış ayların da artarak devam edebilir. Bu durum ciltteki yaşlanma belirtilerinin görünümünde artışa neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra, kış aylarının soğuk ve sert havaları, cildin daha fazla hassaslaşmasına ve dış etkenlere karşı savunma gücünün azalmasına sebebiyet verebilmektedir. Kış aylarında kullanımını önerdiğimiz güneş kremi, cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korunmasına yardımcı olmasının yanı sıra, cilde sunulan nem dengesi, leke oluşumu ve yaşlanma belirtilerine yönelik bakımlara destek verir. Yaz kış düzenli güneş kremi kullanımı ile, daha aydınlık canlı ve parlak bir cilt görünümüne katkı sağlayabilirsiniz.

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
İLKBAHARA GİRERKEN CİLT BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN CİLT BAKIMI

Kışın zorlu geçen hava şartlarından sonra, cildiniz canlılığını kaybederek yorgun düşmüş olabilir. Soğuk havaların ve ağır kış şatlarının cilde kaybettirmiş olduğu nem ve canlılığı ilkbahara girerken yeniden yakalamak için neler yapabiliriz? Gelin bu sorunun cevabını bulmak için sizler için hazırladığımız yazıyı birlikte okuyalım.

Devamını Oku... 14 Nisan 2023
DERİNLEMESİNE CİLT TEMİZLİĞİ NEDİR?

DERİNLEMESİNE CİLT TEMİZLİĞİ NEDİR?

Cilt bakım rutininin ilk ve en önemli aşamalarından birini oluşturan cilt temizliği, aydınlık ve canlı bir cilt görünümü için vazgeçilmemesi gereken bir bakım rutinidir. Gün geçtikçe derecesini arttıran olumsuz çevre koşulları, hava kirliliği, UV ışınları ve yaş almaya bağlı etkenlerle birlikte cildin temizlenmesi daha fazla önem taşımaya başlamaktadır. Cildin gerçekten temizlendiğinden emin olmamıza yardımcı olması için ihtiyaç duyulan cilt temizliği olarak ifade edebileceğimiz “derinlemesine cilt temizliği” ile ilgili merak ettikleriniz için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku... 24 Mart 2023
KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

Hava değişimleri tüm vücudu etkilediği gibi cildinde doğrudan etkilenmesine sebebiyet verebilmektedir. Kışın gelmesiyle birlikte, ciltte meydana gelebilecek olan istenmeyen oluşumlara yönelik merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku... 03 Şubat 2023
SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

Sağlıklı bir insanın saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur. Mevcut her saç telinin bir yaşam süresi vardır. Her saç teli ortalama 4 ile 6 yıl arası yaşamaktadır. Sonrasında dinlenir ve dökülür. Bunun yanı sıra erişkinlerde yıkanma ve tarama ile birlikte günde 50 ile 100 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Aşırıya kaçan bir tablo varsa bu durumun ciddiye alınması gerekebilir.

Devamını Oku... 27 Ocak 2023
CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt kuruluğu cildin en yüzeysel tabakası olan epidermiste yeterli miktarda su bulunmamasıyla karakterize olan çok yaygın bir cilt oluşumudur. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaşlı bireylerde görülme sıklığı daha fazladır. Özellikle eller, dirsekler ve dudaklar başta olmak üzere cilt kuruluğu vücudun tamamına yakınında görülebilen bir cilt oluşumudur.

Devamını Oku... 20 Ocak 2023
AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

Akne, cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir cilt oluşumudur. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Daha sonra bu komedonlar bakteriler tarafından istila edilir ve ciltte kabarık kırmızı şişlikler oluşur. Aşırı büyük olanlar deride iz bırakabilirler. Akneler sıklıkla yüz, sırt, kol ve göğüs bölgesinde görülür.

Devamını Oku... 13 Ocak 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.