TATİL SONRASI CİLT BAKIMI

TATİL SONRASI CİLT BAKIMI

07 Ekim 2022

Güzel bir tatil dönemini geride bıraktıktan sonra, deniz ve güneşten etkilenen cildimize destek olmak, cildimizin doğal görünümünü korumak ve istenmeyen oluşumlara karşı önlem almak adına önemli bir yaklaşım olacaktır. Gelin, bu yazımızı okuyarak, en değerli giysimiz olan cildimize tatil sonrası neler yapabileceklerimize birlikte göz atalım. 

Tatil Sonrası Cilt Bakımı Neden Önemli?

Tatil boyunca cildin yapısı, deniz ve güneşin etkisiyle, tatil öncesine göre yorgun bir görünüm sergilemeye başlayabilir. Bununla birlikte, genel olarak tatil döneminde cilt bakım rutinlerine dikkat edilmemesi, tatil dönüşü cildin onarılmasına ve yenilenmesine daha fazla önem verilmesi zorunluluğunu doğurabilmektedir. Özellikle klor, deniz tuzu ve rüzgârın etkisiyle cilt kuruluğunun, UV ışınlarının etkisiyle de güneş lekelerinin yoğun görülebileceği dönemler olan tatil dönüşleri, cilt bakımı için oldukça önem arz eden süreçleri oluşturmaktadır.

Tatil Sonrası Cilt Bakımının Püf Noktaları

  • Cilt Temizliği Her Şeyin Başı!

Tatil sonrası bakımın ilk ve vazgeçilmez basamağı cilt temizliğidir. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için, günlük olarak, sabah ve akşam yaptığınız cilt temizliğinizin dışında, maske ve peeling gibi haftalık bakım uygulamalarınız ile cilt temizliğinizi ve bakım desteğinize katkı sağlayabilirsiniz.

  • Nemlendirme

Cilt yapısı, tatil dönüşünde, temizlik ve arınma kadar nemlenmeye de ihtiyaç duymaktadır. Yaz boyunca güneşin etkisine normalden daha uzun süreli maruz kalan cilt, kuruma eğilimi gösterebilir. Bu durum daha cansız ve solgun bir cilt görünümüne sebebiyet verebilir. Bu nedenle cildin kaybettiği nemi geri kazandırmak, tatil dönüşü cilde vereceğiniz en önemli desteklerden biri olacaktır.

  • Güneş Koruyucu Ürünlerinizi Rafa Kaldırmayınız

Güneş kremi kullanımına tatil döneminde gösterdiğiniz özeni, tatil sonrası günlük yaşamınızda da göstermeye devam ediniz.

  • Gözeneklerinizi Sıkılaştırmaya Önem Verin

Özellikle, cilde kolajen desteği veren ürünlerle cildinize bakım desteği sunmak, cildinizin esnekliğini arttırmak ve nem dengesini sağlamak için cildinize katkı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Cildinize Leke Karşıtı Destek Veriniz

Tatil sonrası güneşe aşırı derecede maruz kalmaya bağlı olarak, ciltte leke oluşumları baş gösterebilmektedir. Leke oluşumlarının derinleşmemesi için, başta güneş kremi olmak üzere leke karşıtı bakım desteği sunan ürünlerden destek almanızı tavsiye ediyoruz.

  • Göz Altlarınızı Unutmayın

Cilt yorgunluğunun ilk dikkat çeken belirtileri, göz altlarında oluşmaya başlamaktadır. Bu nedenle göz çevresiniz bakım desteği, tatil dönüşü yorulmuş tüm cilt bölgeleri için olduğu gibi, göz çevresi içinde büyük önem taşımaktadır.

  • Yatmadan Önce Cildinizi Rahatlatın

Yaz aylarında hassaslaşan ve kuruma eğilimi gösteren cilde aloevera içerikli ürünlerle destek vererek cildin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

  • Beslenmenize Özen Gösteriniz
  • Yeterli Miktarda Su Tüketiniz
Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.