TATİL SONRASI CİLT BAKIMI

TATİL SONRASI CİLT BAKIMI

07 Ekim 2022

Güzel bir tatil dönemini geride bıraktıktan sonra, deniz ve güneşten etkilenen cildimize destek olmak, cildimizin doğal görünümünü korumak ve istenmeyen oluşumlara karşı önlem almak adına önemli bir yaklaşım olacaktır. Gelin, bu yazımızı okuyarak, en değerli giysimiz olan cildimize tatil sonrası neler yapabileceklerimize birlikte göz atalım. 

Tatil Sonrası Cilt Bakımı Neden Önemli?

Tatil boyunca cildin yapısı, deniz ve güneşin etkisiyle, tatil öncesine göre yorgun bir görünüm sergilemeye başlayabilir. Bununla birlikte, genel olarak tatil döneminde cilt bakım rutinlerine dikkat edilmemesi, tatil dönüşü cildin onarılmasına ve yenilenmesine daha fazla önem verilmesi zorunluluğunu doğurabilmektedir. Özellikle klor, deniz tuzu ve rüzgârın etkisiyle cilt kuruluğunun, UV ışınlarının etkisiyle de güneş lekelerinin yoğun görülebileceği dönemler olan tatil dönüşleri, cilt bakımı için oldukça önem arz eden süreçleri oluşturmaktadır.

Tatil Sonrası Cilt Bakımının Püf Noktaları

  • Cilt Temizliği Her Şeyin Başı!

Tatil sonrası bakımın ilk ve vazgeçilmez basamağı cilt temizliğidir. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için, günlük olarak, sabah ve akşam yaptığınız cilt temizliğinizin dışında, maske ve peeling gibi haftalık bakım uygulamalarınız ile cilt temizliğinizi ve bakım desteğinize katkı sağlayabilirsiniz.

  • Nemlendirme

Cilt yapısı, tatil dönüşünde, temizlik ve arınma kadar nemlenmeye de ihtiyaç duymaktadır. Yaz boyunca güneşin etkisine normalden daha uzun süreli maruz kalan cilt, kuruma eğilimi gösterebilir. Bu durum daha cansız ve solgun bir cilt görünümüne sebebiyet verebilir. Bu nedenle cildin kaybettiği nemi geri kazandırmak, tatil dönüşü cilde vereceğiniz en önemli desteklerden biri olacaktır.

  • Güneş Koruyucu Ürünlerinizi Rafa Kaldırmayınız

Güneş kremi kullanımına tatil döneminde gösterdiğiniz özeni, tatil sonrası günlük yaşamınızda da göstermeye devam ediniz.

  • Gözeneklerinizi Sıkılaştırmaya Önem Verin

Özellikle, cilde kolajen desteği veren ürünlerle cildinize bakım desteği sunmak, cildinizin esnekliğini arttırmak ve nem dengesini sağlamak için cildinize katkı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

  • Cildinize Leke Karşıtı Destek Veriniz

Tatil sonrası güneşe aşırı derecede maruz kalmaya bağlı olarak, ciltte leke oluşumları baş gösterebilmektedir. Leke oluşumlarının derinleşmemesi için, başta güneş kremi olmak üzere leke karşıtı bakım desteği sunan ürünlerden destek almanızı tavsiye ediyoruz.

  • Göz Altlarınızı Unutmayın

Cilt yorgunluğunun ilk dikkat çeken belirtileri, göz altlarında oluşmaya başlamaktadır. Bu nedenle göz çevresiniz bakım desteği, tatil dönüşü yorulmuş tüm cilt bölgeleri için olduğu gibi, göz çevresi içinde büyük önem taşımaktadır.

  • Yatmadan Önce Cildinizi Rahatlatın

Yaz aylarında hassaslaşan ve kuruma eğilimi gösteren cilde aloevera içerikli ürünlerle destek vererek cildin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

  • Beslenmenize Özen Gösteriniz
  • Yeterli Miktarda Su Tüketiniz
Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Cilt bakım konusu, geniş yelpazesi ile cilt ile ilgili yazılarımızın genelinde bahsi geçen en önemli içeriklerin başında gelmektedir. Cilt bakımının faydaları çoğunluk tarafından benimsense de kimimiz düzenli bir bakımla hayatını sürdürürken, bir kısmımız ise düzensiz ya da tamamen bakım rutinlerinden uzak bir hayat sürdürebilmektedir. Cilt bakımı denilince, sadece profesyonel güzellik merkezlerinde yapılan bakımlar akla gelmesin. Evinizde, cildinize özel bakım yaparak cildinize destek olabiliriniz. Şimdi, birlikte cilt bakımının faydalarına bir göz atmanın zamanı geldi.

Devamını Oku... 24 Kasım 2022
SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Saçlarınız, hangi saç tipinde olursa olsun, özen gösterip göstermediğinizi çok net şekilde belli eden bir yapıya sahiptir. Gittiğiniz her ortamda size güven veren saçlara sahip olmanın en temel koşulu saçlarınız gereken özen ve bakımı göstermenizden geçmektedir. Peki saçlara doğru ürünlerle düzenli olarak bakım yapmanın faydalarına gelin birlikte bir göz atalım.

Devamını Oku... 17 Kasım 2022
DUDAK KURULUĞU

DUDAK KURULUĞU

Göz çevresi ile birlikte yüz bölgesinin en hassas derisine sahip olan dudaklar, cildimizin tüm bölgesi gibi özenli bir bakım ve ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu desteğin yeterince verilmemesi, dış etkenlere karşı savunmasız olan dudak bölgemizde istenmeyen sonuçlara zemin hazırlayabilmektedir. Bu oluşumlar içerisinde, sıklıkla karşılaşılan dudak kuruluğu ile ilgili merak ettikleriniz için, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku... 09 Kasım 2022
CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

Işıltılı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cildimiz güzel bir görünümün en büyük aynasıdır. Bu özelliği ile cildin kalitesi estetik kaygılarında ötesinde hislerimize ve yaşam sürecimize etki ederek, iç dünyamızla barışık bir hayat sürmemize katkı sağlayan önemli bir etkendir

Devamını Oku... 02 Kasım 2022
KAŞLARDA KEPEKLENME

KAŞLARDA KEPEKLENME

Saç derisinde görmeye alıştığımız kepek oluşumu, zaman zaman kaş aralarında da gözümüze çarpabilir. Bu durum zamanla görülmeye başladığı bölgelerde kızarıklık, hassasiyet, kaşıntı ve kaş kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 28 Ekim 2022
SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

Geçmişten günümüze, başta kadınlar olmak üzere, estetik açıdan saçların önemi tartışılmaz bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz mevsiminin geride bırakıldığı ve sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde, hava koşullarında ani değişiklikler görülebilmektedir, bu değişiklikler cilt ve saçlarımız için özel desteğe ihtiyaç duyduğumuz dönemler olarak kendini gösterebilmektedir, Ani ısı değişlikleri ve sert rüzgarlarla kendini gösteren sonbahar mevsimi, saçlarımız için ne denli bir risk oluşturuyor? Şimdi bu sorunun cevabını bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Devamını Oku... 25 Ekim 2022
YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Sıkı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak tüm bayanların hayalidir. Cilt bakım rutinleri ile birlikte bu rutinler içerisinde yer alan bazı adımların atlanması, istenilen cilt görünümüne ulaşılmasına engel olabilmektedir. Bunun yanı sıra, ihmal edilen cilt bakım rutinleri ile birlikte, çeşitli faktörlerde cildin yorgun bir görünüm sergilemesine neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 21 Ekim 2022
KOLTUK ALTI KARARMASI

KOLTUK ALTI KARARMASI

Koltuk altı bölgemizde bulunan derimiz, yapısal olarak ince ve hassas bir özellik sergilemektedir. Bu narin yapısının yanı sıra, koltuk altımız, kıvrımlı bir noktada olması itibariyle, vücudumuzun diğer bölgelerine göre istenmeyen oluşumlara daha açık bir vücut bölgemiz olma özelliğini taşımaktadır. Bu özelliğinin çeşitli etkenlerle birleşmesi sonucunda, koyuluklarla kendini gösteren renk değişikliği ve kararmalar meydana gelebilmektedir.

Devamını Oku... 18 Ekim 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.