Menü
YENİ YILDA CİLDİNİZİ YENİLEMENİN YOLLARI
02.01.2024

YENİ YILDA CİLDİNİZİ YENİLEMENİN YOLLARI

Cilt Yenilemesinden Ne Anlaşılır?

Cilt yenilenmesi, cilt hücrelerinin yenilenerek cildin daha aydınlık, pürüzsüz ve kaliteli bir görünüme kavuşması şeklinde ifade edilebilir. Özellikle cilt için en önemli yapı taşları olan hyaluronik asit ve kolajen üretiminin yaşla birlikte azalması, cildin kendini yenilemesi için dışardan desteğe daha fazla ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Bu yazımızda, cildin yenilenmesine nasıl katkı sağlayabiliriz sorusunun yanıt vermeye çalıştık.

Cilt Kendini Ne Zaman Yeniler

Cildin kendini yenilemesi ve onarması, gece 11 ile sabah 6 arsında daha etkin bir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden gün içi cilt bakımı kadar gece cilt bakımı da yenilenmeye katkı sağlamak amacıyla oldukça büyük önem taşır.

Yeni Yıla Yenilenmiş Bir Cilt

Uzun bir yılı geride bırakırken, vücudumuzun tüm bölümleri gibi cildimizde yorgunluk belirtileri baş göstermiş olabilir. Tam bu aşamada cilde doğru bir cilt bakımı ve yaşam şeklimize yapılacak küçük dokunuşlarla cilt yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Şimdi gelin yeni bir yıla yeni ve taze bir görünümle başlamak için neler yapabiliriz birlikte okumaya devam edelim. Uzun bir yılın etkilerini geride bırakalım!

Her Şeyin Başı Temizlik

Yeni bir yıla canlı bir cilt görünümüyle başlangıç yapmanın ön koşulu, iyi bir cilt temizliği yapmaktan geçmektedir. Yeni yıla pürüzsüz bir başlangıcın sırrı, makyajdan ve kirden arındırılmış ve yoğun bir şekilde temizlenmiş gözeneklerle mümkün olabilecektir.

Tonik Kullanmayı Unutma!

Cilt bakım rutinlerinde kullanımı göz ardı edilen ürünlerin başında gelen tonikler, cilde uygulanan temizliğin desteklenmesinin yanı sıra temiz ve parlak bir görünüme katkı sağlayarak, leke, siyah nokta ve gözenek görünümüne karşı bakım desteği sınılmasına yardımcı olur.

Tonik Sonrası Serum Önemli

Cilt bariyerinizi güçlendirmek, leke, akne ve kırışıklık oluşumuna yönelik cilt bakımınıza katkı sağlamak için yeni nesil DNA molekülü ile güçlendirilmiş zengin içerikli cilt serumlarını kullanmanızı öneriyoruz.

C Vitamini ile Işılda

C vitamini içeren ürünleri cilt bakım rutininize ekleyerek daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşulmasına katkı sağlarken, çevresel koşulların ciltte meydana getirdiği yıpranmalara karşı bakım desteği sağlamış olursunuz.

Tabi Ki Güneş Kremi

Kış geldi, güneş kremimi rafa kaldırayım diye düşünüyorsanız, güneş kremini değil bu düşünceyi bir kenara bırakmanızı tavsiye ederiz. Güneş kremine yaz döneminde verdiğimiz önemi, tüm yıl boyunca aynı özende göstermenizi tavsiye ediyoruz.

Nemsiz Bir Cilt Düşünülemez!

Cilt için bakım denildiğinde ilk akla gelen desteklerin başında cildin nemlendirilmesi gelmektedir. Özellikle kış mevsiminde artan nem kaybı ile birlikte yıl sonuna doğru artan kuruluğa bağlı olarak nemlendirici kullanmanın önemi bir kat daha artmaktadır.

Doğal Yağ ve Bu Yağları İçeren Ürünlerden Destek Alın

Son dönemlerde, günlük olarak kullanılan nemlendirici kremlere ek olarak hindistan cevizi, shea butter gibi doğal yağların kullanımı artmaktadır. Cildiniz üzerindeki etkilerin gözlemleyerek, cilt bakım rutininize doğal yağları ve bu yağları içeren bakım ürünlerini ekleyerek bakım rutininizi çeşitlendirebilirsiniz.

Peeling ve Maske Desteği Önemli

Cildin yenilenmesine destek veren haftalık uygulamaların başında maske ve peeling uygulamaları gelmektedir. Peeling uygulamaları ile cilt yüzeyinin yenilenmesine ve tazelenmesine destek verirken, maske uygulamalarıyla da cildin canlanmasına ve onarılmasına katkı sağlamış olursunuz.

Kaliteli Uyku ile Dinlemiş Bir Cilt

Gün içinde çevresel koşullar başta olmak üzere, çeşitli faktörlerden dolayı yıpranan ve yorgun düşen cildin toparlanması için, yeterli miktarda bir uyku molasına ihtiyacı bulunmaktadır. Uyku düzeninize riayet ederek cildinizin yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Düzenli Beslenin Bol Su Tüketin

Özellikle hazır gıda ve abur cubur tüketimini azaltmaya gayret ediniz. Bununla birlikte su tüketimine özen gösteriniz. Vücudun susuz kalmasının ilk belirtileri ciltte kendini belli ederek, kuruluk oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.