Menü
SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLDİMİN KURUMASINI NASIL ENGELLERİM?
10.11.2023

SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLDİMİN KURUMASINI NASIL ENGELLERİM?

Yaz mevsiminin bitimiyle birlikte birbirini takip eden sonbahar ve kış aylarında, sıcaklıklardaki değişimlerden dolayı cilt yapısında kuruluğa meyil etme belirtileri dikkat çekici seviyeye ulaşabilmektedir.  Bu yazımızda bu durumun nedenleri ve buna bağlı yapılacak bakım destekleri ile ilgili pratik bilgiler vermeye çalışacağız.

MEVSİMSEL KURUMALARA KARŞI BAKIM ÖNERİLERİ

Güneş Korumaya Devam

Yaz aylarında UV ışınları fazla olarak algılansa da bu ışınlar tüm yıl boyunca cildi etkilemeye devam eder. Güneş etkisi cildin neminin ve doğal esansiyel yağ tabakasının kaybolmasına neden olarak kurutucu etkisine devam etmektedir. Bu nedenle dört mevsim güneş kremi kullanım önerimizi, birçok blog yazımızda olduğu gibi ısrarla önermeye devam ediyoruz.

ÜRÜN ÖNERİMİZ

Yüksek mineral içeriğinin yanı sıra UVA + UVB koruma özelliği ile kullanım sonrası güneş koruma ve eşit bir cilt tonu görünümü sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Ceramide Complex sayesinde cildin nem dengesine ve çevresel koşullara karşı korunmasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Cilde vermiş olduğu makyaj görünümü sayesinde cilt bakım rutininin son aşaması olarak kullanıma uygundur.

Cildinizin En İyi Dostum Nem!

Cilde, ilkbahar ve yaz aylarına göre nem desteğinin daha sıkı bir şekilde verilmesi cilt kuruluğunun önlenmesi adına önemli bir yaklaşım olacaktır. Bu aşamada cildiniz için seçtiğiniz krem, serum, losyon gibi ürünlerin yanı sıra içeriği doğal yağlarla desteklenmiş cilt bakım yağlarından da faydalanabilirsiniz.

ÜRÜN ÖNERİMİZ

İçeriğindeki aktif maddelerin desteği ile;

    • Sıkılaştırmaya,
    • Nemlendirmeye,
    • Elastikiyet artırılmasına,
    • Cilt bariyerinin onarılmasına,
    • Cildin gençleştirilmesine ve daha aydınlık bir cilt görünümü için destek vermeye yardımcı olmayı amaçlamıştır.

Günlük kullanıma uygun yapısı ile temiz cilde masaj yoluyla uygulayabilirsiniz. El, yüz ve tüm vücut için kullanım sağlayabilirsiniz.

Hyaluronik Asit ve Ceramide Complex içeriğiyle cildin doğal nem dengesine destek verirken, cildin dış etkenlere karşı korunmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Temizlenmiş cildinize bir miktar serumu alarak, parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak uygulayınız. Günlük kullanıma uygundur.

Göz Çevresi De Kuruluktan Etkilenir

Göz çevresi, yüzün en hassas bölgesini oluşturması sebebiyle sonbahar ve kış aylarında kuruluktan en fazla etkilenen bölgelerin başında gelmektedir.

ÜRÜN ÖNERİMİZ

İçeriğindeki DNA molekülünün sayesinde göz çevresinin elastikiyet düzeyinin artırılması ve kırışıklık görünümünün azaltılmasının yanı sıra göz altı torbalarına ve mor halka görünümüne yönelik bakıma katkı sağlamaktadır. Doğal yağların yanı sıra hyaluronik asit ve squalane içeriğiyle göz çevresinin ihtiyacı olan doğal nem düzeyine destek vermeyi amaçlamaktadır.

Parmak ucunuza bir miktar ürünü alarak dairesel hareketlerle göz çevrenize masaj yoluyla ürünü yediriniz. Etkisinin daha iyi görmek için gece yatmadan önce kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Günlük kullanıma uygundur.