Menü

DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ :)


SMILEY!

DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ :)

06 Ekim 2023

Gülümsemenin yüzünüzden hiç eksik olmadığı tebessüm dolu bir gün olsun! Bugün dünyanın en mutlu günlerinden biri. Neden mi? Çünkü bugün Dünya Gülümseme Günü! Nasıl oldu da böyle bir gün oldu diye sorduğunuzu duyar gibi olduk. Gelin birlikte öğrenelim.

Araştırmalara göre bugünün mimarı Amerikalı reklamcı Harvey Ball. 1963 yılında tasarladığı ‘Smiley Face’ ikonu dünya çapında mutluluk sembolü haline geldi. Ball, bu tasarımın ardından yılda bir kez insanların mutlu olduğu ve gülümsediği bir gün olarak bugünü devam ettirmiştir. Ona göre; "Biz, hepimiz yılda sadece bir günü bile olsa gülümsemeye ve iyilik yapmaya ayırmalıyız.” Ancak bugünün uluslararası olarak kutlanması uzun yıllar sürer ve 1999 yılından beri her yıl Ekim ayının ilk cuması Dünya Gülümseme Günü olarak kutlanmaktadır.

Bizler de PROCSIN ailesi olarak sizleri bu sabah, Hello Smile mor renk teknolojisi sayesinde anında beyazlayan ışıl ışıl dişlerinizle, tanıdığınız tanımadığınız herkesle mutluluğunuzu paylaşarak gülümsemeye davet ediyoruz. 

Bugün bir iyilik yap ve birisinin gülmesine yardımcı ol!