%80 indirimli
HIZLI
KARGO
ÜCRETSİZ
İADE / DEĞİŞİM
%100 GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
KAPIDA ÖDEME
NAKİT/KREDİ KARTI
KREDİ KARTI
ÖDEME AVANTAJI
7/24 MÜŞTERİ HİZMETLERİ
02165044170

PROCSIN Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Yağı 20 ML

122,00 TL
24,00 TL
Paylaş
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Yorumlar (1)
  • Tavsiye Et
  • PROCSIN YAŞLANMA KARŞITI BAKIM YAĞI NEDİR?

    Procsın yaşlanma karşıtı cilt bakım yağı, yaş  çevresel etkenler ve yaşam tarzından etkilenerek yaşlanma belirtileri göstermeye başlayan cildinizi, içerdiği bitkisel yağlarla destekleyen ve yenilenmesine yardımcı olan bir cilt bakım yağıdır.

    YAŞLANMA KARŞITI NEDİR?

    Yaşlanma sürecindeki bilimsel araştırmalara baktığımızda, yaşlanma karşıtı ifadesi, yalnızca yaşlanmayı yavaşlatan, önleyen veya tersine çevirmeyi ifade eden yaklaşımları içerir. Özetle bu uygulamalarda hedef, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek, güç kaybını engellemek ve daha uzun süre genç kalmayı sağlamak anlamına gelir. Kozmetik bilimi açısından, cilt, saç üzerinde yaşlanma belirtilerini geciktiren ya da engelleyen bakım anlamına gelir.

    YÜZ YAĞI NEDİR?

    Cilt bakımında yüz yağları önemli bir yere sahiptir. Yüz yağları, içerisindeki bitki öz ve yağları  ile cildimize ihtiyacı olan lipitleri sağlar. Bu lipitler, nem bariyerini güçlendirmeye ve cildimizdeki nemi dengeli tutmaya yardımcı olur. Yüz yağlarının tek özelliği cilde nem  vermek değil daha yumuşak genç ve temiz bir cilde sahip olmak için zemin hazırlamaktır.

    YAŞLANMAYA NEDEN OLAN ETKENLER NELERDİR

    İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, biyolojik bir süreçtir. Güneş, toksinler, hava kirliliği, iltihaplanma, kas kaybı, kolejen içeriğinde azalma, DNA hasarı, telomer kaybı, stres yaşlanma sürecini etkileyen faktörlerdir. Dış kaynaklı yani ekstrinsik yaşlanma çoğunlukla güneş ve ışık kaynaklıdır. Bu yaşlanma foto- yaşlanma olarak tanımlanır.

    Maddeler halinde sıralarsak yaşlanma nedenleri;

    1. Genetik

    2. Güneşe maruz kalmak

    3. Kirler ve toksinler

    4. Yüz ifadeleri ve mimikler

    5. Stres

    6.Uyku eksikliği

    7. Sigara

    8. Alkol

    9. Yetersiz beslenme

    YAŞLANMA KARŞITI CİLT BAKIM YAĞININ ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

    -YAŞLANMA KARŞITI

    -NEMLENDİRİCİ

    -YENİLEYİCİ

    -TÜM CİLT TİPLERİNE UYGUNLUK

    -DOĞAL YAĞLARLA GÜÇLENDİRİLMİŞ FORMÜL

    -PRATİK KULLANIM

    -YÜZ, EL VE TÜM VÜCUT KULLANIMINA UYGUN YAPI

    -GÜNLÜK KULLANIMA UYGUN

    YAŞLANMA KARŞITI CİLT BAKIM YAĞI HANGİ SORUNLARDA KULLANILIR

    -KIRIŞIKLIK

    -CİLT KURULUĞU

    -CANSIZ CİLT

    -YIPRANMIŞ CİLT DOKUSU

    -PÜRÜZLÜ CİLT

    -CİLT LEKESİ

    -SEBUM DENGESİZLİĞİ

    -ALIN BÖLGESİ İNCE ÇİZGİ

    -SİYAH NOKTA

    -GÖZENEK

    YAŞLANMA KARŞITI CİLT BAKIM YAĞININ CİLDE ETKİLERİ

    Serbest radikaller, azalan hormonlar, cildin UV ışınlarına maruz kalması, hareketsiz yaşam, sigara, stres ve sağlıksız beslenme yaşlanmanın temel nedenleridir. Çevreden ve yaşam tarzından doğrudan etkilenen cildiniz, yaşlanma belirtilerinin en fazla görüldüğü organdır. İçerdiği bitki yağları ile cildin yenilenme özelliğini destekleyen yaşlanma karşıtı cilt bakım yağımız ile yaşlılık belirtilerine ve günlük hayatın cilt üzerindeki olumsuz etkilerine karşı destek oluşturmaya çalıştık. Cildin pürüzsüz ve canlı görünüm kazanmasına ve korumasına yardımcı olan ürünümüz ile  İçerdiği zencefil özü sayesinde ciltte oluşan kırışıklıkların  giderilmesine ve cilt dokusunun desteklenmesine yardımcı olur.   

    YAŞLANMA KARŞITI CİLT BAKIM YAĞI NASIL KULLANILIR?                                                                                                                                                                                           

    Jel ve tonik ile temizlenmiş cilde günde 2 kez  parmak uçları ile dairesel masaj yapılarak uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Ürünü kullanmadan 1 saat önce ve sonra herhangi bir cilt bakım ürünü kullanmamanız, cildin ürün emilimini artırarak faydasına katkı sağlayacaktır

    Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

    Yaşlanma ile savaşmanın en iyi yolu koruyucu önlemlerdir ve 20’li yaşlar ile birlikte bu önlemlerin alınmasına başlanmalıdır. Cildimiz için yapacağımız günlük bakım rutinleri ile cildimizi koruyarak bu süreci olabildiğince geciktirebiliriz. Tabii doğru zamanda doğru cilt bakım ürünlerini kullanarak.

    20’li yaşlarda bakım : Cildi günlük güneş koruyucu bakım kremleri ile koruyun!

    Genç ciltler ve yaşlılık birbiri için ne kadar tezat oluştursa da bu yaştan itibaren alınan önlemler sizin ileride rahat etmenizi sağlayacaktır. Güneşin cildimiz üzerindeki zararları ve yaşlandırıcı etkisi bilinen bir gerçek. Bu sebeple bu yaşlardan itibaren yılın her günü kullanacağınız güneş koruyucu ile cildinize en büyük iyiliği yapmış olacaksınız. Güneşin neden olduğu erken yaşlanma belirtilerine karşı en az SPF 15+ faktörlü bir güneş kremi kullanarak cildinizi güneş kaynaklı yaşlanma etkilerinden korumaya 20’li yaşlar ile birlikte başlayabilirsiniz.

     

    30’lu yaşlarda bakım: C vitamini serumları ile kırışıkları azaltın!

    30’lu yaşlar ile birlikte kırışıklıklar daha çok gözle görülür olmaya başlar. Bu yaşlarda kullanacağınız ürünlerin içerisinde olması gereken içeriklerin başında; C vitamini ve Hyaluronik Asit gelir. Güçlü bir C vitamini serumu kırışıklıkları ve çizgileri gidermede önemli bir adımdır. Göz çevresi için de kırışıklık giderici göz çevresi bakım kremine bu yaşlarda başlanabilir. Ayrıca haftada en az 2 kere ölü derilerden kurtulmayı sağlayan peeling etkili ve gözenek sıkılaştırıcı yüz maskeleri de bakım rutinlerine dahil edilmelidir.

    40’lı yaşlarda bakım

    Yaşlanma karşıtı ürünlerin en yoğun olarak kullanıldığı yaşa gelmiş bulunmaktayız. 40’lı yaşlar ile birlikte cildimize artık daha yüksek düzeyde yaşlanma karşıtı bileşenlerin fazla olduğu yaşlanma karşıtı kremlere geçiş yapabiliriz. Yaşlanma belirtisinin en çok görülür olduğu göz çevresi için düzenli olarak ince çizgileri azaltan bir göz çevresi bakım kremi edinmeliyiz. Ayrıca geceleri kendini onaran ve yenileyen cildimiz için mutlaka bakım serumu ile de bunu desteklemeliyiz.Bu yaşlarda önemli olan konulardan birisi de cildin daha fazla kurulaşması ile nem ihtiyacının artmasıdır. Cildimize nem desteği sağlayan kırışıklık karşıtı kremler ile de günlük bakımını yapmayı ihmal etmemeliyiz!

    CİLT YAŞLANMASINDA PÜF NOKTALAR

    - Cilt bakımı için yaşlanmayı beklemeyin!

    - Cilt temizliğine özen gösterin

    - Cildinize özel nemlendirici seçin.

    - Güneşten korunun.

    - Günlük bakımınızı ihmal etmeyin. 

    - Haftada 2 kez peeling ve maske uygulayın.

    - Yeterli miktarda su tüketin.

    - Düzenli beslenin

    - Stres ve sigaradan uzak durun

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.