%72 indirimli
HIZLI
KARGO
ÜCRETSİZ
İADE / DEĞİŞİM
%100 GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
KAPIDA ÖDEME
NAKİT/KREDİ KARTI
KREDİ KARTI
ÖDEME AVANTAJI
7/24 MÜŞTERİ HİZMETLERİ
02165044170

PROCSIN Aquabio H2O Micellar Makyaj Temizleme Suyu 400 ML

72,00 TL
19,90 TL
Paylaş
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (11)
 • Tavsiye Et
 • PROCSIN AQUABİO H2O MİCELLAR MAKYAJ TEMİZLEME SUYU NEDİR?

  Ciltte kalıntı haline gelmiş yağ hücrelerini çözmeye yarayan micellar içerikli makyaj temizleme  suları, yağ moleküllerini kendisine çekerek önce bu kalıntıların parçalanmasını, ardından su bileşeniyle yüzeyin tamamen temizlenmesini sağlar. Suyla birlikte kullanıldığından, durulama gerektirmeyen bir cilt temizleme ürünüdür.

  MİCELLAR SU NEDİR?

  Micellar su, güzellik uzmanları ve dermatologlar arasında favori haline gelen çok amaçlı bir cilt bakım ürünüdür. Micellar su yapımı, yıkama suyu, arıtılmış su, gliserin gibi nemlendiriciler ve temizlik için kullanılan bileşikler olan hafif yüzey aktif maddeler kullanılarak yapılır. Bu yumuşak yüzey aktif cisimlerinin molekülleri, kir ve yağı deriden çekmeye yardımcı olan bir tür küresel kimyasal yapı olan miselleri oluşturmak için birleşir.

  Micellar su sadece nazik olmakla kalmaz, aynı zamanda cildi tonlarken gözeneklerinizi temizlemeye yardımcı olmak için kir, makyaj ve yağı çıkarmada da oldukça etkilidir. Ayrıca, alkol içermeyen yapısı tahriş ve iltihabı azaltırken, cildinizi yumuşak, esnek ve pürüzsüz tutarak  cildin nemlenmesini destekleyebilir.

  MAKYAJ TEMİZLEMENİN ÖNEMİ

  Makyaj yapmak kadınlar için ne kadar önemliyse, yapılan makyajın temizlenmesi de bir o kadar önemlidir. Ne tarz makyaj malzemesi kullanırsak kullanalım cildimizin sağlıklı kalabilmesi için temizliğine özen göstermeliyiz. Nasıl her gün makyaj yapmaya üşenmiyorsak, akşamları da makyajımızı temizlemeye üşenmemeliyiz. Bazen bu durumu erteleyip sabaha bırakıyoruz maalesef. Fakat bu yaptığımız doğru bir uygulama değildir. Çünkü gece gözeneklerimizin açık olması, cildimizin rahat nefes alması gerekmektedir. Makyajımızı temizlemeyip yattığımız taktirde makyaj kalıntılı, yorgun cildimize sabah tekrar makyaj yaparak cildimizin daha fazla yorulmasına sebep oluyoruz. Bu sebeplerden dolayı cilt temizliğine önem verip cildimizin rahat nefes almasına, ferahlamasına izin vermeliyiz.

  Şöyle bir durum da söz konusu ki, sadece makyaj yaptıktan sonra değil yapmadığımız zaman dilimlerinde de cildimizi temizlemek oldukça önemlidir. Yalnızca makyaj kalıntılarından değil, hava kirliliğinden, uçuşan toz zerreciklerinden cildimiz gün boyu kirlenmekte, gözeneklerimiz tıkanmaktadır. Bu nedenle her gün yapılan cilt temizliği, cilt sağlığımızı korumaya ve yaşlılığımızda cildimizin pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olacaktır. Çünkü sürekli tıkalı gözenekler cildin erken yaşlanmasına sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca sivilce oluşumuna ve ciltte cansız bir görüntüye de sebep olmaktadır.

  Makyaj temizlemek için kullanabileceğiniz jel, krem, temizleme sütü, köpük, gibi çeşitli ürünler bulunmaktadır. Öncelikle cildinize uygun temizleme ürünü seçmelisiniz. 

  Yüzümüzü cildimizin yapısına göre kullandığımız ürünle temizledikten sonra tonik uygulamasına geçilir. Tonik, gözenekleri kapatmak ve son temizlik için bir detaydır. Toniklerde cilt yapısına göre tercih edilmelidir. Cildi temizlemeye ve tazeliğini korumaya yardımcı bir üründür. 

  Tonikleme işleminden sonra mutlaka nemlendirici uygulamalısınız. Yüz için uygun nemlendirici krem kullanarak cildinizin rahatlamasına yardımcı olacaksınız.

  Göz makyajı temizliğinde ise, göze uygun ürünler tercih edilmelidir. Normal makyaj temizleme ürünleri göz makyajını temizlemeyebilir. Göze uygun olan likit veya losyon şeklinde ürünler bulunmaktadır. Göz temizliği, bir pamuğa döktüğünüz ürün ile yukardan aşağıya doğru ve dışa doğru yapılmaktadır. Fakat çok bastırmadan yapmalısınız.

   

  PROCSIN AQUABİO H2O MİCELLAR MAKYAJ TEMİZLEME SUYUNUN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

  • MİCELLAR SU
  • ÇEVRESEL KİRLENME KARŞITI
  • DURULAMA GEREKTİRMEYEN YAPI
  • TÜM CİLT TİPLERİNE UYGUNLUK
  • YÜZ VE GÖZ ÇEVRESİNDE ETKİN
  • NEM DENGESİ
  • DERİNLEMESİNE TEMİZLİK
  • PH DENGESİ
  • KOLAY UYGULAMA
  • GÖZ ÇEVRESİNDE YÜKSEK TOLERANS

   

  PROCSIN AQUABİO H2O MİCELLAR MAKYAJ TEMİZLEME SUYU NASIL UYGULANIR?

  Nemlendirme

  Makyaj temizleme suyu, cildin nemini desteklemeye yardımcı bir yapıya sahiptir. Ayrıca kuru cilde sahip olanlar için çok hafif ve daha az tahriş edici bir özelliktedir.

  Kiri ve Yağı Temizler 

  Makyaj temizleme suyu ciltteki makyaj, kir ve yağı temizlemeye yardımcı olmak için yüz temizleyici olarak kullanılan bir yüz temizleme suyudur. Cildi temiz tutmak için kir ve yağı çıkarmada oldukça etkili olan bileşikler olan misellerin varlığı bu konuda oldukça etkin bir temizliğe katkı sağlar. Micellar su ayrıca cildinizin geçirgenliğini artırabilir, temizleyicilerin cildin daha derin katmanlarına ulaşmasını sağlar.

  Tüm Cilt Tipleri İçin Uygun

  Micellar su, kuru, yağlı veya normal cildiniz ne olursa olsun, hemen hemen her cilt tipi için inanılmaz derecede çok yönlü ve uygundur .Sabunlar ve alkoller gibi cildi tahriş edebilecek maddeler içermediğinden, hassas cilde veya rosacea gibi durumlara sahip olanlar için özellikle yararlıdır.

  Cildi Temiz Tutar

  Micel suyu, özellikle akne, tıkanmış gözenekleri veya inatçı lekeleri olanlar için cildin temiz kalmasına yardımcı olur. Akne ve siyah noktaların görünümünün azaltılmasında destek olur.

  Çevresel kirlenme karşıtı                                                                                                

  Gün içinde olumsuz şartlarda yorulan cildi yatıştırmaya, cildi kirden ve makyaj kalıntılarından arındırmaya yardımcı olur.

  Ayrıca ile cilt yüzeyindeki açılmış  gözeneklerin  içerisindeki bakterileri temizleyerek  gözeneklerin yeniden sıkılaşmasına yardımcı olur.                                                                                                                                                                                         

  Kırışıklık karşıtı destek vererek cildin ph dengesinin korumasına zemin hazırlar. Cildin doğal  nem dengesine kavuşmasına olanak sağlar.        

  Temizlik sonrası ciltte oluşabilecek kuruluğun önüne geçerek doğal nem dengesine kavuşması ve yumuşak bir yapıya sahip olması için destek oluşturur. Ciltte yağlanma yapmaz.

  PROCSIN HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ MAKYAJ TEMİZLEME SUYU NASIL UYGULANIR?

  Kullanmadan önce mutlaka çalkalayınız*

  Bir pamuk yardımıyla yüz ve göz bölgesini temizlemek için ya da makyaj çıkarmak için kullanılabilir. Uygulama pamukta herhangi bir iz kalmayana kadar tekrarlanmalıdır. Durulama gerektirmez.  Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanabilirsiniz.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.