Menü
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ
15.09.2023

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

SONBAHARA GİRERKEN CİLT BAKIMI NEDEN ÖNEMLİ?

Yaz dönemi boyunca, sıcak hava ve güneşin zararlı UV ışınlarının yanı sıra, mevsimin özelliğine bağlı olarak tuzlu deniz suları ve klorlu havuz suları içinde geçirilen sürelerin fazlalığı, sonbahara girerken ve bu süreçte yapılacak cilt bakımının önemini arttırmaktadır. Özellikle solgun bir cilt, güneş lekeleri, kırışıklık görünümü ve elastikiyet kaybına bağlı gelişen oluşumlar, sonbahara girerken en çok destek olması gereken durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mevsim Değişikliklerinde Cildin Savunma Mekanizması Yavaşlar

Yoğun güneş ışınlarının yanı sıra, tuzlu deniz ve klorlu havuz suyunun vücutta oluşturduğu etkiye bir de mevsim geçişlerinde yaşanan hava değişimleri eklendiğinde, cildin savunma mekanizması iyice yavaşlar. Bu durum ise cildin elastikiyetini sağlayan kolajen yapının deforme olmasına ve hücre yenileme kapasitesinde azalmaya neden olabilmektedir.

BAKIM RUTİNİ

1. ADIM: TEMİZLEYİCİ

Yaz aylarını geride bıraktığımız bu dönemlerde, yüksek sıcaklıkların ve güneşin kurutucu etkisinden sonra, cildin bozulan yağ dengesine tekrar kavuşmasına destek olmak amacıyla düzenli olarak cilt temizliği ve bakımına devam etmeliyiz.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Günlük kullanıma uygundur. Nemli cilde, elinize veya temizleme pamuğuna aldığınız bir miktar ürünü dairesel hareketler yaparak köpürtünüz. Temizleme sonrası ürünü cildinizden arındırınız. Hassas ciltler için özel olarak formüle edilen ürünü göz çevresi dahil makyaj temizliğinde kullanım sağlayabilirsiniz. Sles, paraben, tuz içermez.

2. ADIM: TONİK

Yüz temizleyicisi sonrası sabah ve akşam kullanım sağlamanızı tavsiye ettiğimiz tonik desteği ile cildinizin nefes almasına katkı sağlayabilirsiniz.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Günlük kullanıma uygundur. Disk pamuk yardımıyla ürünü yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulayınız. Göz çevresi için kullanıma uygun değildir.

3. ADIM: SERUM

Serumlar, cilt temizliğinin hemen ardından diğer bakım ürünleri uygulanmadan önce kullanılan ürünlerdir. Küçük moleküler yapılarıyla cildin daha derin tabakalarını destekleyerek nem dengesinin sağlanmasına ve daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olurlar.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Temiz ve kuru cilde 2-3 damla ürünü parmak uçlarıyla masaj yaparak uygulayınız. Uygulama sonrası güneş kremi kullanarak bakım rutininizi tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Günlük kullanıma uygundur.

Temizlenmiş cildinize bir miktar serumu alarak, parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak uygulayınız. Günlük kullanıma uygundur.

Birkaç damla ürünü parmak uçlarınızda cildinize masaj yaparak uygulayınız. Retinol serumun etkinliğinin arttırılması açısından gece yatmadan önce kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Gün içerisinde kullanım tercih edilecekse, serum sonrası güneş kremi ile cildinizi desteklemenizi öneriyoruz. Göz çevresi ve dudak çevresi ile temasından kaçınınız.

4.ADIM: GÖZ ÇEVRESİ BAKIM

Göz bakımını ihmal etme!

Çok ince ve hassas yapısıyla sarkmaya ve kırışıklığa en yatkın olan göz altı ve çevresinin daha sıkı bir yapıya kavuşmasına destek olmak için, göz çevresi bakımı ihmal edilmemesi gereken bir adımdır. Göz çevresi, kırışıklık oluşumunun dışında göz altı ve şişliklerine müsait bir yapıya sahiptir. Ayrıca, göz çevresindeki derinin çok ince olması ve yüzün diğer bölümlerine göre daha az yağ ve ter bezi içermesinden dolayı, kendine has geliştirilmiş ürünle bakım yapılmasına ihtiyaç duymaktadır. Unutmayalım! Göz çevresine uygun ürün seçilmemesi, yağ bezelerinin oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Parmak ucunuza bir miktar ürünü alarak dairesel hareketlerle göz çevrenize masaj yoluyla ürünü yediriniz. Etkisinin daha iyi görmek için gece yatmadan önce kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Günlük kullanıma uygundur.

5.ADIM: NEMLENDİRİCİ

Karma, yağlı, kuru veya hassas hangi cilt tipine sahip olursak olalım cildimizin nem ve nem dengesine ihtiyacı bulunmaktadır. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz cilt kuruluğunun ve elastikiyet kaybının önlenmesine yardımcı olarak yaşlanma karşıtı bakıma destek olacaktır.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Günlük kullanıma uygun yapısı ile duş sonrasında veya temiz cilde masaj yoluyla uygulayabilirsiniz. El, yüz ve tüm vücut için kullanım sağlayabilirsiniz.

6.ADIM: YAZ KIŞ GÜNEŞ KREMİ

Güneş kremi, UV ışınlarının bloke edilmesine yarayan bir ürün olması sebebiyle gündüz tüm bakım ürünlerinden sonra yaz kış kullanmanızı tavsiye ettiğimiz bir üründür. Düzenli olarak güneş kremi kullanarak cildin esnekliğini korumasına ve yaşlanma karşıtı bakıma katkı sağlayabilirsiniz.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Güneşe çıkmadan yarım saat önce temiz cildinize bir miktar alıp iyice yediriniz. Beyazlık bırakmayan ve ton eşitleyici özel formülü ile gün boyu koruma sağlamaya yardımcı olur. Makyaj altına baz olarak uygulanabilir. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. 4 mevsim kullanılmasını öneriyoruz.

Güneşin zararlı etkilerine karşı ihtiyaç duyduğunuz her an kullanım sağlayabilirsiniz. Cilde vermiş olduğu makyaj görünümü sayesinde cilt bakım rutininin son aşaması olarak kullanıma uygundur.

Güneşe çıkmadan yarım saat önce temiz cildinize bir miktar alıp iyice yediriniz. Makyaj altına baz olarak uygulayabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. 4 mevsim kullanılmasını öneriyoruz.

HAFTALIK UYGULAMALAR

  • MASKE ve PEELİNG

Cilt maskeleri ve peelingleri, tenin ihtiyacına göre gerekli olan maddeleri toplu olarak cilde sağlayan ve böylece cildin beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olan takviye bakım ürünleridir. Günlük rutinlerinize haftada 2 kez maske ve peeling uygulamaları ekleyerek cilt bakımınızın faydalarını pekiştirebilirsiniz.