x
GÜNEŞLENME SONRASI CİLT BAKIMININ “5” PÜF NOKTASI

GÜNEŞLENME SONRASI CİLT BAKIMININ “5” PÜF NOKTASI

23 Ağustos 2022

Güneşlenme sonrası cilt, başta nem kaybına bağlı olmak üzere normal zamanlara göre daha fazla hassaslaşır. Bu durum cildimizde istenmeyen oluşumlara neden olabilir.  Bu aşamada cilt bakımının önemi ortaya çıkmaktadır. Bu süreçteki cilt bakımının temelini, cildin kaybettiği nemi geri kazanması ve beslenerek güçlenmesi oluşturmaktadır.

Güneşlenme Sonrası Cildimiz için Neler Yapalım?

  1. İlk İşiniz Duş Almak ve Cildi Nemlendirmek Olsun

Güneşlenme sonrası ilk ve en önemli yaklaşımımız, duş alarak cildimizi, krem ve deniz tuzu gibi deniz ve güneşlendiğimiz ortamların kalıntılarından temizlemek olmalıdır. Bu aşamada özellikle cildin nem ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, cildi besleyici içeriklerle desteklenmiş ürünleri tercih etmenizi önermekteyiz. Cildi nemlendirme, sadece yüz ile sınırlı kalmamalı, tüm vücudumuz için uygun bakım yağları ve losyonlarla nem desteği sunmaya özen göstermeliyiz.

  1. Yüz Temizliğine Dikkat Ediniz

Gün içinde çeşitli etkenlerden dolayı kirlenen yüzünüzü, güneşlenme sonrası uygun ürünlerle temizlemenizi öneriyoruz.

  1. Aloevera Jelin Ferahlatıcı Etkisinden Yararlanın

Güneşlenme sonrası yaşanan hassasiyetler karşısında, aloevera jel ve yoğun aloevera jel içeren cilt bakım ürünleri ile cildinizin ferahlamasına yardımcı olabilirsiniz.

  1. Cildinize Leke Karşıtı Bakım Desteği Sunun

Güneş ışınları nedeniyle nem dengesi bozulan cildin bariyerinde meydana gelen yapısal değişiklikler, cildin zayıf ve dış etkenlerden daha çabuk etkilenen bir yapıya bürünmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu durum, özellikle ciltte leke oluşumu başta olmak üzere ciltte istenmeyen oluşumlara neden olabilmektedir. Bu duruma sebebiyet vermemek için, cildinize uygun leke karşıtı bakım ürünlerini cilt bakım rutininize eklemeyi unutmayınız.

  1. Göz Çevresi Bakımını İhmal Etmeyin

Güneş ışınlarının en çok etkilediği bölgelerden biri olan göz çevresi, yüz bölgemiz içerisinde en ince dokuya sahip olması itibariyle, nemlendirme ve koruma konusunda ayrı bir önem taşımaktadır. Bu nedenle güneşlenme sonrası yaptığımız tüm bakım uygulamalarında, göz çevrenize destek vermeyi unutmamanızı tavsiye ediyoruz.  

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Cilt Bakım Rutini

Güneşin Cilt Üzerindeki Etkileri

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

Hava değişimleri tüm vücudu etkilediği gibi cildinde doğrudan etkilenmesine sebebiyet verebilmektedir. Kışın gelmesiyle birlikte, ciltte meydana gelebilecek olan istenmeyen oluşumlara yönelik merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku... 03 Şubat 2023
SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

Sağlıklı bir insanın saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur. Mevcut her saç telinin bir yaşam süresi vardır. Her saç teli ortalama 4 ile 6 yıl arası yaşamaktadır. Sonrasında dinlenir ve dökülür. Bunun yanı sıra erişkinlerde yıkanma ve tarama ile birlikte günde 50 ile 100 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Aşırıya kaçan bir tablo varsa bu durumun ciddiye alınması gerekebilir.

Devamını Oku... 27 Ocak 2023
CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt kuruluğu cildin en yüzeysel tabakası olan epidermiste yeterli miktarda su bulunmamasıyla karakterize olan çok yaygın bir cilt oluşumudur. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaşlı bireylerde görülme sıklığı daha fazladır. Özellikle eller, dirsekler ve dudaklar başta olmak üzere cilt kuruluğu vücudun tamamına yakınında görülebilen bir cilt oluşumudur.

Devamını Oku... 20 Ocak 2023
AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

Akne, cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir cilt oluşumudur. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Daha sonra bu komedonlar bakteriler tarafından istila edilir ve ciltte kabarık kırmızı şişlikler oluşur. Aşırı büyük olanlar deride iz bırakabilirler. Akneler sıklıkla yüz, sırt, kol ve göğüs bölgesinde görülür.

Devamını Oku... 13 Ocak 2023
KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Kış aylarının kendisini hissettirmeye başlayacağı bu dönemde, cildimiz kadar saçlarımızda kış ayına ait hava koşullarından etkilenebilmektedir. Bu dönemde özellikle rüzgâr ve soğuk havanın etkisiyle, saçlar cansız ve mat bir görünüm sergileyerek doğal görünümünden uzaklaşmaya başlayabilir.

Devamını Oku... 06 Ocak 2023
KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

Kış mevsiminin gelmesi ve nem oranının azalması ile birlikte, yüzümüz, ellerimiz, dudaklarımız başta olmak üzere, vücudun tüm bölgelerinin soğuk hava şartlarından etkilenmemesine yardımcı olmak için, cilt bakımı ile ilgili ip uçları vermeye çalışacağız.

Devamını Oku... 26 Aralık 2022
CİLTTE LEKE OLUŞUMUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE LEKE OLUŞUMUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt lekeleri cildin bazı alanlarında normalden daha fazla melanin üretilmesi sonucu meydana gelen oluşumlardır. Melanin, gözlere, cilde ve saça renk veren pigmenttir. Cilt lekelerinin başlıca nedenleri arasında güneş hasarı, hormonal değişiklikler, ilaçların yan etkileri, deride meydana gelen bazı cilt hastalıkları, yara izleri ile ciltte meydana gelen tahriş ve yıpranmaları sayabiliriz. 

Devamını Oku... 16 Aralık 2022
KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

Güneş kremi konusu ile ilgili akla gelen sorulardan biri, güneş kreminin kışın kullanılmasının gerekli olup olmadığına yönelik sorudur. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan güneş kremleri kışında sürülmeli mi? sorusunun cevabını merak edenler, yazımızın devamını okuyarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler.

Devamını Oku... 09 Aralık 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.