YÜZ SERUMLARI NASIL KULLANILIR?

YÜZ SERUMLARI NASIL KULLANILIR?

12 Ağustos 2022

YÜZ SERUMU NEDİR?

Serumlar konsantre ürünlerdir. Cildin alt tabakasına kadar inerler. Bu yüzden etkinliği yüksek ürünlerdir. Cildin ihtiyacı olan etken maddelerin, cilde kazandırılmasına yardımcı olurlar.

YÜZ SERUMLARININ GÖREVİ NEDİR?

Cilt serumları içerdiği bileşenlere göre spesifik özellikler içerebilmektedir. Hyaluronik asit, C vitamini ve antioksidan gibi güçlü içerikleriyle cildin doğal nem dengesine destek verirken, pürüzsüz ve daha aydınlık bir cilt görünümü için zemin hazırlanmasına yardımcı olurlar. Etkin formül ve ince moleküler yapılarıyla cilde hızlı bir şekilde nüfuz ederek hasar görmüş cildin onarılmasına ve yaşlanma belirtilerinin görünümün azaltılmasına destek verirler. Yüksek aktif içerikleri ile, nemlendirici sınıfı kategorisi yerine bakım ürünü sınıfına giren serumlar çok yönlü etkileriyle cilt rutininin en önemli bakım ürünleri arsında yer alırlar.

KİMLER SERUM KULLANMALI?

Serum için, ileriki yaşların kullanabileceği bir cilt bakım ürünü diye ifade etmek doğru bir yaklaşım olmaz. Cildin ihtiyacına göre, daha erken yaşlardan itibaren cilt serumları rahatlıkla kullanılabilecek yapısal özellikte geliştirilmektedir.

YÜZ SERUMLARI NASIL KULLANILIR?

  • Önce Cilt Temizliği: Serumları cilde uygulamadan önce, cildinizi yüz temizleme ürününüzle iyice yıkayınız. Yıkama işleminden sonra tonik yardımıyla cildinizi kir ve yağdan arındırınız.
  • İşte Beklenen An: Cildinize 2 ile 3 damla serum uyguladıktan sonra, ürünü parmak uçlarınızla cildinize ve boyun bölgenize masaj yoluyla uygulayınız. Serumu uygularken, yukarı doğru hareketlerle yer çekiminin tersi yönünde uygularsanız cildinizde oluşan sarkmaların toparlanmasına katkı sağlamış olursunuz. Serum kullanırken, serumu avuç içine damlatmamanızı öneriyoruz. Serumlar çabuk emilen ürünler oldukları için ürünün avuç içinde emilmesine izin vermemeliyiz. Serumu cilde en etkin uygulama şekli direk olarak uygulanacak bölgeye damlatmaktır.
  • Serum Sonrası Cildinizi Nemlendiriniz: Cildinizin serumu emmesi için birkaç dakika bekledikten sonra, serumun etkisini pekiştirmek ve cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcı olmak için nemlendiricinizi uygulayınız.
  • Her Daim Güneş Koruma: C vitamini içerikli serumlar başta olmak üzere, gündüz serum kullanımı sonrası cildinizi mutlaka güneşin zararlı ışınlarından koruyunuz.

YÜZ SERUMU HANGİ SIKLIKTA KULLANILMALI?

Yüz serumlarının kullanım sıklığı kullanılan serumun çeşidine bağlı olmakla birlikte, serum üzerinde yazan kullanım bilgileri doğrultusunda uygulama yapılmasını tavsiye ediyoruz. Genel itibariyle yüz serumları, gün içinde 2 kez kullanıma uygun olarak geliştirilmiş cilt bakım ürünleridir.

YÜZ SERUMLARI NASIL SAKLANIR?

Yüz serumlarında bulunan bazı bileşenler, hava ile temas ettiklerinde etkilerini yitirebilmektedirler. İçeriği ne olursa olsun herhangi bir olumsuz duruma fırsat vermemek adına en doğru yaklaşım, serumlarımızı serin ve kuru bir ortamda muhafaza etmektir.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Cilt Bakım Rutini

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.