GÜNEŞLENME SONRASI CİLT BAKIMININ “5” PÜF NOKTASI

GÜNEŞLENME SONRASI CİLT BAKIMININ “5” PÜF NOKTASI

23 Ağustos 2022

Güneşlenme sonrası cilt, başta nem kaybına bağlı olmak üzere normal zamanlara göre daha fazla hassaslaşır. Bu durum cildimizde istenmeyen oluşumlara neden olabilir.  Bu aşamada cilt bakımının önemi ortaya çıkmaktadır. Bu süreçteki cilt bakımının temelini, cildin kaybettiği nemi geri kazanması ve beslenerek güçlenmesi oluşturmaktadır.

Güneşlenme Sonrası Cildimiz için Neler Yapalım?

  1. İlk İşiniz Duş Almak ve Cildi Nemlendirmek Olsun

Güneşlenme sonrası ilk ve en önemli yaklaşımımız, duş alarak cildimizi, krem ve deniz tuzu gibi deniz ve güneşlendiğimiz ortamların kalıntılarından temizlemek olmalıdır. Bu aşamada özellikle cildin nem ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, cildi besleyici içeriklerle desteklenmiş ürünleri tercih etmenizi önermekteyiz. Cildi nemlendirme, sadece yüz ile sınırlı kalmamalı, tüm vücudumuz için uygun bakım yağları ve losyonlarla nem desteği sunmaya özen göstermeliyiz.

  1. Yüz Temizliğine Dikkat Ediniz

Gün içinde çeşitli etkenlerden dolayı kirlenen yüzünüzü, güneşlenme sonrası uygun ürünlerle temizlemenizi öneriyoruz.

  1. Aloevera Jelin Ferahlatıcı Etkisinden Yararlanın

Güneşlenme sonrası yaşanan hassasiyetler karşısında, aloevera jel ve yoğun aloevera jel içeren cilt bakım ürünleri ile cildinizin ferahlamasına yardımcı olabilirsiniz.

  1. Cildinize Leke Karşıtı Bakım Desteği Sunun

Güneş ışınları nedeniyle nem dengesi bozulan cildin bariyerinde meydana gelen yapısal değişiklikler, cildin zayıf ve dış etkenlerden daha çabuk etkilenen bir yapıya bürünmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu durum, özellikle ciltte leke oluşumu başta olmak üzere ciltte istenmeyen oluşumlara neden olabilmektedir. Bu duruma sebebiyet vermemek için, cildinize uygun leke karşıtı bakım ürünlerini cilt bakım rutininize eklemeyi unutmayınız.

  1. Göz Çevresi Bakımını İhmal Etmeyin

Güneş ışınlarının en çok etkilediği bölgelerden biri olan göz çevresi, yüz bölgemiz içerisinde en ince dokuya sahip olması itibariyle, nemlendirme ve koruma konusunda ayrı bir önem taşımaktadır. Bu nedenle güneşlenme sonrası yaptığımız tüm bakım uygulamalarında, göz çevrenize destek vermeyi unutmamanızı tavsiye ediyoruz.  

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Cilt Bakım Rutini

Güneşin Cilt Üzerindeki Etkileri

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
İLKBAHARA GİRERKEN CİLT BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN CİLT BAKIMI

Kışın zorlu geçen hava şartlarından sonra, cildiniz canlılığını kaybederek yorgun düşmüş olabilir. Soğuk havaların ve ağır kış şatlarının cilde kaybettirmiş olduğu nem ve canlılığı ilkbahara girerken yeniden yakalamak için neler yapabiliriz? Gelin bu sorunun cevabını bulmak için sizler için hazırladığımız yazıyı birlikte okuyalım.

Devamını Oku... 14 Nisan 2023
DERİNLEMESİNE CİLT TEMİZLİĞİ NEDİR?

DERİNLEMESİNE CİLT TEMİZLİĞİ NEDİR?

Cilt bakım rutininin ilk ve en önemli aşamalarından birini oluşturan cilt temizliği, aydınlık ve canlı bir cilt görünümü için vazgeçilmemesi gereken bir bakım rutinidir. Gün geçtikçe derecesini arttıran olumsuz çevre koşulları, hava kirliliği, UV ışınları ve yaş almaya bağlı etkenlerle birlikte cildin temizlenmesi daha fazla önem taşımaya başlamaktadır. Cildin gerçekten temizlendiğinden emin olmamıza yardımcı olması için ihtiyaç duyulan cilt temizliği olarak ifade edebileceğimiz “derinlemesine cilt temizliği” ile ilgili merak ettikleriniz için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku... 24 Mart 2023
KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

Hava değişimleri tüm vücudu etkilediği gibi cildinde doğrudan etkilenmesine sebebiyet verebilmektedir. Kışın gelmesiyle birlikte, ciltte meydana gelebilecek olan istenmeyen oluşumlara yönelik merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku... 03 Şubat 2023
SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

Sağlıklı bir insanın saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur. Mevcut her saç telinin bir yaşam süresi vardır. Her saç teli ortalama 4 ile 6 yıl arası yaşamaktadır. Sonrasında dinlenir ve dökülür. Bunun yanı sıra erişkinlerde yıkanma ve tarama ile birlikte günde 50 ile 100 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Aşırıya kaçan bir tablo varsa bu durumun ciddiye alınması gerekebilir.

Devamını Oku... 27 Ocak 2023
CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt kuruluğu cildin en yüzeysel tabakası olan epidermiste yeterli miktarda su bulunmamasıyla karakterize olan çok yaygın bir cilt oluşumudur. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaşlı bireylerde görülme sıklığı daha fazladır. Özellikle eller, dirsekler ve dudaklar başta olmak üzere cilt kuruluğu vücudun tamamına yakınında görülebilen bir cilt oluşumudur.

Devamını Oku... 20 Ocak 2023
AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

Akne, cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir cilt oluşumudur. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Daha sonra bu komedonlar bakteriler tarafından istila edilir ve ciltte kabarık kırmızı şişlikler oluşur. Aşırı büyük olanlar deride iz bırakabilirler. Akneler sıklıkla yüz, sırt, kol ve göğüs bölgesinde görülür.

Devamını Oku... 13 Ocak 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.