x
mini-influencer-popup.webp (43 KB)
GÜNEŞLENME SONRASI CİLT BAKIMININ “5” PÜF NOKTASI

GÜNEŞLENME SONRASI CİLT BAKIMININ “5” PÜF NOKTASI

23 Ağustos 2022

Güneşlenme sonrası cilt, başta nem kaybına bağlı olmak üzere normal zamanlara göre daha fazla hassaslaşır. Bu durum cildimizde istenmeyen oluşumlara neden olabilir.  Bu aşamada cilt bakımının önemi ortaya çıkmaktadır. Bu süreçteki cilt bakımının temelini, cildin kaybettiği nemi geri kazanması ve beslenerek güçlenmesi oluşturmaktadır.

Güneşlenme Sonrası Cildimiz için Neler Yapalım?

  1. İlk İşiniz Duş Almak ve Cildi Nemlendirmek Olsun

Güneşlenme sonrası ilk ve en önemli yaklaşımımız, duş alarak cildimizi, krem ve deniz tuzu gibi deniz ve güneşlendiğimiz ortamların kalıntılarından temizlemek olmalıdır. Bu aşamada özellikle cildin nem ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, cildi besleyici içeriklerle desteklenmiş ürünleri tercih etmenizi önermekteyiz. Cildi nemlendirme, sadece yüz ile sınırlı kalmamalı, tüm vücudumuz için uygun bakım yağları ve losyonlarla nem desteği sunmaya özen göstermeliyiz.

  1. Yüz Temizliğine Dikkat Ediniz

Gün içinde çeşitli etkenlerden dolayı kirlenen yüzünüzü, güneşlenme sonrası uygun ürünlerle temizlemenizi öneriyoruz.

  1. Aloevera Jelin Ferahlatıcı Etkisinden Yararlanın

Güneşlenme sonrası yaşanan hassasiyetler karşısında, aloevera jel ve yoğun aloevera jel içeren cilt bakım ürünleri ile cildinizin ferahlamasına yardımcı olabilirsiniz.

  1. Cildinize Leke Karşıtı Bakım Desteği Sunun

Güneş ışınları nedeniyle nem dengesi bozulan cildin bariyerinde meydana gelen yapısal değişiklikler, cildin zayıf ve dış etkenlerden daha çabuk etkilenen bir yapıya bürünmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu durum, özellikle ciltte leke oluşumu başta olmak üzere ciltte istenmeyen oluşumlara neden olabilmektedir. Bu duruma sebebiyet vermemek için, cildinize uygun leke karşıtı bakım ürünlerini cilt bakım rutininize eklemeyi unutmayınız.

  1. Göz Çevresi Bakımını İhmal Etmeyin

Güneş ışınlarının en çok etkilediği bölgelerden biri olan göz çevresi, yüz bölgemiz içerisinde en ince dokuya sahip olması itibariyle, nemlendirme ve koruma konusunda ayrı bir önem taşımaktadır. Bu nedenle güneşlenme sonrası yaptığımız tüm bakım uygulamalarında, göz çevrenize destek vermeyi unutmamanızı tavsiye ediyoruz.  

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Cilt Bakım Rutini

Güneşin Cilt Üzerindeki Etkileri

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Yaz Mevsiminde Cilt Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
TATİL SONRASI SAÇ BAKIMI

TATİL SONRASI SAÇ BAKIMI

Güneşle en yoğun mesaimizin yaşandığı tatil dönemlerinde, güneş ışınlarına direk maruz kalan saçlarda, diğer dönemlere oranla daha fazla yıpranma meydana gelebilmektedir. Bu nedenle özellikle tatil dönüşü saçların daha özel bir ilgiye ihtiyaçları bulunmaktadır.

Devamını Oku... 04 Ekim 2022
SAÇLARA KAYBETTİĞİ NEMİ KAZANDIRMANIN PÜF NOKTALARI

SAÇLARA KAYBETTİĞİ NEMİ KAZANDIRMANIN PÜF NOKTALARI

Nemini kaybetmeye başlayan saçlar, canlılığını ve hacmini kaybetmeye başlayarak mat ve sönük bir görünüm sergilerler. Bu istenmeyen görünümün yaşanmaması için, saçlarınızın nem dengesinin korunmasında yapılması gerekenlere bir göz atalım.

Devamını Oku... 30 Eylül 2022
NEMLENDİRİCİ UYGULARKEN EN SIK YAPILAN HATALAR

NEMLENDİRİCİ UYGULARKEN EN SIK YAPILAN HATALAR

Nemlendirici uygulaması, cilt bakımı rutininin en önemli ve en kolay uygulanan adımı olarak görülmekle birlikte, yaygın olarak yapılan ve nemlendiricinin etkinliğinden yeterince yararlanmamamıza neden olan bazı kullanım hataları mevuttur. Buna yönelik bilgilendirme amacıyla hazırladığımız yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Devamını Oku... 27 Eylül 2022
VÜCUT BAKIMINDA PEELİNGİN YERİ

VÜCUT BAKIMINDA PEELİNGİN YERİ

Her insanın cilt yapısı bir diğerinden farklıdır. Bu farklılık hangi düzeyde olursa olsun, cilt bakımının en önemli aşaması olan cilt temizliği, her cilt yapısı için önemli bir adımı oluşturmaktadır. Etkin bir cilt temizliği ve bakımı ile cildin kir ve yağdan derinlemesine temizliği, istenmeyen cilt oluşumlarının önlenmesi için önemli bir cilt bakım aşamasını oluşturmaktadır.

Devamını Oku... 23 Eylül 2022
SONBAHARDA GÜNEŞ KREMİ KULLANMALI MIYIM?

SONBAHARDA GÜNEŞ KREMİ KULLANMALI MIYIM?

Ozon tabakasının her geçen yıl bir önceki yıla göre yapısal değişikliklere uğraması, güneşten dünyaya ulaşan zararlı ışınların her yıl daha fazla güçlenmesine sebebiyet vermektedir. Bu durum havanın güneşli ya da kapalı olmasından bağımsız olarak, tüm yıl boyunca farklı oranlarda da olsa, cilt için risk faktörü oluşmasına neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 20 Eylül 2022
YANAK SARKMASI İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

YANAK SARKMASI İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

İnsan vücudunda yaş alma başta olmak üzere, çeşitli etkenlere bağlı olarak değişimler meydana gelmektedir. Bu değişimlerin ciltte meydana gelen ve estetik açıdan en çok kaygıya sebebiyet veren oluşumlarından biri yanak sarkmasıdır. Yanak sarkması, yüzdeki yağ ve kolajen dokusunda meydana gelen farklılıklar sonucu sıklığının azalması ve yer çekimine karşı koyamayarak aşağı yönlü hareket

Devamını Oku... 14 Eylül 2022
CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NE MİKTARDA KULLANILMALI?

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NE MİKTARDA KULLANILMALI?

Cilt bakım rutinimizde yer alan ürünleri ne miktarda kullandığımız, ürünlerden etkili bir şekilde yararlanabilmemiz için önemli bir ayrıntıdır. Cildimiz için doğru ürünleri seçip onları uygun bir sırada uygulamamız ne kadar önemli ise, bu uygulama esnasında hangi miktarda ürünü uygulamamızda o denli önemlidir. Bu önemden yola çıkarak, daha olumlu sonuçlar için cilt bakım ürünlerine yönelik kullanım miktarları ile ilgili bilgilendirme yapmak istedik.

Devamını Oku... 09 Eylül 2022
SONBAHARDA SAÇ BAKIMININ PÜF NOKTALARI

SONBAHARDA SAÇ BAKIMININ PÜF NOKTALARI

Yaz mevsimine veda edilen bu günlerde, tahmin edilmeyen hava şartlarına saçlarımızın hazır olup olmadığından emin miyiz? Bu yazımızda vereceğimiz önerilerle, hava şartları ve sıcaklık değişimlerine bağlı olarak gelişebilecek istenmeyen durumlara karşı saçlarınızın korunmasına yardımcı olmaya çalışacağız. Yaz boyunca güneş, klor gibi etkilere maruz kalan saçlarınız, sonbahara girerken daha fazla hassaslaşabilir. Bu nedenle, sonbaharda saç bakımı ayrı bir önem taşımaktadır.

Devamını Oku... 06 Eylül 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.