x
YÜZ SERUMLARI NASIL KULLANILIR?

YÜZ SERUMLARI NASIL KULLANILIR?

12 Ağustos 2022

YÜZ SERUMU NEDİR?

Serumlar konsantre ürünlerdir. Cildin alt tabakasına kadar inerler. Bu yüzden etkinliği yüksek ürünlerdir. Cildin ihtiyacı olan etken maddelerin, cilde kazandırılmasına yardımcı olurlar.

YÜZ SERUMLARININ GÖREVİ NEDİR?

Cilt serumları içerdiği bileşenlere göre spesifik özellikler içerebilmektedir. Hyaluronik asit, C vitamini ve antioksidan gibi güçlü içerikleriyle cildin doğal nem dengesine destek verirken, pürüzsüz ve daha aydınlık bir cilt görünümü için zemin hazırlanmasına yardımcı olurlar. Etkin formül ve ince moleküler yapılarıyla cilde hızlı bir şekilde nüfuz ederek hasar görmüş cildin onarılmasına ve yaşlanma belirtilerinin görünümün azaltılmasına destek verirler. Yüksek aktif içerikleri ile, nemlendirici sınıfı kategorisi yerine bakım ürünü sınıfına giren serumlar çok yönlü etkileriyle cilt rutininin en önemli bakım ürünleri arsında yer alırlar.

KİMLER SERUM KULLANMALI?

Serum için, ileriki yaşların kullanabileceği bir cilt bakım ürünü diye ifade etmek doğru bir yaklaşım olmaz. Cildin ihtiyacına göre, daha erken yaşlardan itibaren cilt serumları rahatlıkla kullanılabilecek yapısal özellikte geliştirilmektedir.

YÜZ SERUMLARI NASIL KULLANILIR?

  • Önce Cilt Temizliği: Serumları cilde uygulamadan önce, cildinizi yüz temizleme ürününüzle iyice yıkayınız. Yıkama işleminden sonra tonik yardımıyla cildinizi kir ve yağdan arındırınız.
  • İşte Beklenen An: Cildinize 2 ile 3 damla serum uyguladıktan sonra, ürünü parmak uçlarınızla cildinize ve boyun bölgenize masaj yoluyla uygulayınız. Serumu uygularken, yukarı doğru hareketlerle yer çekiminin tersi yönünde uygularsanız cildinizde oluşan sarkmaların toparlanmasına katkı sağlamış olursunuz. Serum kullanırken, serumu avuç içine damlatmamanızı öneriyoruz. Serumlar çabuk emilen ürünler oldukları için ürünün avuç içinde emilmesine izin vermemeliyiz. Serumu cilde en etkin uygulama şekli direk olarak uygulanacak bölgeye damlatmaktır.
  • Serum Sonrası Cildinizi Nemlendiriniz: Cildinizin serumu emmesi için birkaç dakika bekledikten sonra, serumun etkisini pekiştirmek ve cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcı olmak için nemlendiricinizi uygulayınız.
  • Her Daim Güneş Koruma: C vitamini içerikli serumlar başta olmak üzere, gündüz serum kullanımı sonrası cildinizi mutlaka güneşin zararlı ışınlarından koruyunuz.

YÜZ SERUMU HANGİ SIKLIKTA KULLANILMALI?

Yüz serumlarının kullanım sıklığı kullanılan serumun çeşidine bağlı olmakla birlikte, serum üzerinde yazan kullanım bilgileri doğrultusunda uygulama yapılmasını tavsiye ediyoruz. Genel itibariyle yüz serumları, gün içinde 2 kez kullanıma uygun olarak geliştirilmiş cilt bakım ürünleridir.

YÜZ SERUMLARI NASIL SAKLANIR?

Yüz serumlarında bulunan bazı bileşenler, hava ile temas ettiklerinde etkilerini yitirebilmektedirler. İçeriği ne olursa olsun herhangi bir olumsuz duruma fırsat vermemek adına en doğru yaklaşım, serumlarımızı serin ve kuru bir ortamda muhafaza etmektir.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Cilt Bakım Rutini

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt kuruluğu cildin en yüzeysel tabakası olan epidermiste yeterli miktarda su bulunmamasıyla karakterize olan çok yaygın bir cilt oluşumudur. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaşlı bireylerde görülme sıklığı daha fazladır. Özellikle eller, dirsekler ve dudaklar başta olmak üzere cilt kuruluğu vücudun tamamına yakınında görülebilen bir cilt oluşumudur.

Devamını Oku... 20 Ocak 2023
AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

Akne, cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir cilt oluşumudur. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Daha sonra bu komedonlar bakteriler tarafından istila edilir ve ciltte kabarık kırmızı şişlikler oluşur. Aşırı büyük olanlar deride iz bırakabilirler. Akneler sıklıkla yüz, sırt, kol ve göğüs bölgesinde görülür.

Devamını Oku... 13 Ocak 2023
KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Kış aylarının kendisini hissettirmeye başlayacağı bu dönemde, cildimiz kadar saçlarımızda kış ayına ait hava koşullarından etkilenebilmektedir. Bu dönemde özellikle rüzgâr ve soğuk havanın etkisiyle, saçlar cansız ve mat bir görünüm sergileyerek doğal görünümünden uzaklaşmaya başlayabilir.

Devamını Oku... 06 Ocak 2023
KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

Kış mevsiminin gelmesi ve nem oranının azalması ile birlikte, yüzümüz, ellerimiz, dudaklarımız başta olmak üzere, vücudun tüm bölgelerinin soğuk hava şartlarından etkilenmemesine yardımcı olmak için, cilt bakımı ile ilgili ip uçları vermeye çalışacağız.

Devamını Oku... 26 Aralık 2022
CİLTTE LEKE OLUŞUMUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE LEKE OLUŞUMUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt lekeleri cildin bazı alanlarında normalden daha fazla melanin üretilmesi sonucu meydana gelen oluşumlardır. Melanin, gözlere, cilde ve saça renk veren pigmenttir. Cilt lekelerinin başlıca nedenleri arasında güneş hasarı, hormonal değişiklikler, ilaçların yan etkileri, deride meydana gelen bazı cilt hastalıkları, yara izleri ile ciltte meydana gelen tahriş ve yıpranmaları sayabiliriz. 

Devamını Oku... 16 Aralık 2022
KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

Güneş kremi konusu ile ilgili akla gelen sorulardan biri, güneş kreminin kışın kullanılmasının gerekli olup olmadığına yönelik sorudur. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan güneş kremleri kışında sürülmeli mi? sorusunun cevabını merak edenler, yazımızın devamını okuyarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler.

Devamını Oku... 09 Aralık 2022
CİLT BAKIMINDA ALOEVERA

CİLT BAKIMINDA ALOEVERA

Cilt bakımı söz konusu olduğunda, bazı bitkiler asırlardır pek çok kültürde tercih edilmesiyle daha ön plana çıkmaktadır. Bu bitkilerden şöhretini günümüze kadar taşıyanların başında aloevera gelmektedir.

Devamını Oku... 02 Aralık 2022
CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Cilt bakım konusu, geniş yelpazesi ile cilt ile ilgili yazılarımızın genelinde bahsi geçen en önemli içeriklerin başında gelmektedir. Cilt bakımının faydaları çoğunluk tarafından benimsense de kimimiz düzenli bir bakımla hayatını sürdürürken, bir kısmımız ise düzensiz ya da tamamen bakım rutinlerinden uzak bir hayat sürdürebilmektedir. Cilt bakımı denilince, sadece profesyonel güzellik merkezlerinde yapılan bakımlar akla gelmesin. Evinizde, cildinize özel bakım yaparak cildinize destek olabiliriniz. Şimdi, birlikte cilt bakımının faydalarına bir göz atmanın zamanı geldi.

Devamını Oku... 24 Kasım 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.