x
TATİL SONRASI SAÇ BAKIMI

TATİL SONRASI SAÇ BAKIMI

04 Ekim 2022

Güneşle en yoğun mesaimizin yaşandığı tatil dönemlerinde, güneş ışınlarına direk maruz kalan saçlarda, diğer dönemlere oranla daha fazla yıpranma meydana gelebilmektedir. Bu nedenle özellikle tatil dönüşü saçların daha özel bir ilgiye ihtiyaçları bulunmaktadır.

Tatil Sonrası Saç Bakımı Neden Önemli

Yaz aylarının vazgeçilmezleri olan tatil dönemlerinde saçlar, deniz ve havuz suyunun yanı sıra yoğun güneş ışınlarının etkisiyle kurumaya ve yıpranmaya başlayabilmektedir. Bu durum, yeterli bakım desteği sunulmamasıyla birlikte, saçlarda kırılma ve dökülme gibi istenmeyen durumlara sebebiyet verebilmektedir. Bu duruma bağlı olarak, tatil dönüşü saçlar, genel olarak olmadığı kadar cansız ve kuru bir görünüm sergileyebilirler.

TATİL SONRASI SAÇ BAKIMINDA ÖNCELİKLER

Saçların Güçlenme Zamanı

Tatil süresince doğal nemini kaybetmeye, kurumaya ve hacmini yitirmeye başlayan saçlarınız için ilk yapacağınız desteklerin başında, saçlarınızın doğal nem dengesine destek verecek içeriklerle güçlendirilmiş, onarma ve yenileme kabiliyetine sahip doğru bir şampuan tercihinde bulunmak olacaktır.

Durulanmayan Bakımla Tam Destek

Saçların tatil döneminden sonra en fazla ihtiyaç duyduğu yapı nemdir. Tatil dönüşü kurumaya meyil etmiş saçlara ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmanın en etkin yollarından biri durulanmayan saç bakım yağları ve kremleridir. Duş sonrası veya gün içinde kullanabileceğiniz bu tarz ürünlerle, saçların kökten uca kadar beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olmanın yanı sıra doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

Yeni Nesil Ürün Saç Mayonezleri

Saç bakımının yeni trendleri arasında yerini alan saç mayonezleri ile, yıpranmış saç tellerinin daha canlı ve bakımlı görünmesine yardımcı olmakla birlikte, saçlarınızın doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

Saç Bakımında Sirke Takviyeli Ürünlerden Destek Alınız

Duş esnasında içeriğinde sirke barındıran ürünlerden destek alarak saçların daha güçlü ve parlak hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz.  

Maske ile Saçlarınızı Ödüllendirin

Özellikle saçların beslenmesine, güçlenmesine ve nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olma özelliği ile keratin içerikli ürünler başta olmak üzere, saçlarınıza ve ihtiyacınıza uygun saç maskeleriyle, tatil dönüşü yıpranan saçlarınıza ekstra destek veriniz.

Haftalık Bakımda Peeling Desteği

Saç bakımında peeling uygulamaları önemli bir yere sahiptir. Düzenli peeling uygulamaları ile saç diplerindeki gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olarak daha bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Isıl İşlemlerden Uzak Durmaya Gayret Ediniz

Saçlarınız için, fön maşa gibi ısı veren uygulamalardan yararlanıyorsanız, uygulamaların miktarını, özellikle yaz tatili dönüşü en az seviyeye indirmeye gayret ediniz.

Beslenmenize Özen Gösterin

Yeterli miktarda su tüketerek dıştan verilen nem desteğine, içtende katkı sağlayınız.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Saç Bakım Rutini

Güneşin Saç Üzerindeki Etkileri

Hava Koşullarının Saç Üzerindeki Etkisi

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

KIŞIN ORTAYA ÇIKAN CİLT OLUŞUMLARI

Hava değişimleri tüm vücudu etkilediği gibi cildinde doğrudan etkilenmesine sebebiyet verebilmektedir. Kışın gelmesiyle birlikte, ciltte meydana gelebilecek olan istenmeyen oluşumlara yönelik merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku... 03 Şubat 2023
SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

SAÇ DÖKÜLMELERİNE YÖNELİK BAKIM RUTİNİ

Sağlıklı bir insanın saç derisinde ortalama 100 bin adet saç bulunur. Mevcut her saç telinin bir yaşam süresi vardır. Her saç teli ortalama 4 ile 6 yıl arası yaşamaktadır. Sonrasında dinlenir ve dökülür. Bunun yanı sıra erişkinlerde yıkanma ve tarama ile birlikte günde 50 ile 100 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Aşırıya kaçan bir tablo varsa bu durumun ciddiye alınması gerekebilir.

Devamını Oku... 27 Ocak 2023
CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLT KURULUĞUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt kuruluğu cildin en yüzeysel tabakası olan epidermiste yeterli miktarda su bulunmamasıyla karakterize olan çok yaygın bir cilt oluşumudur. Erkekleri ve kadınları eşit şekilde etkilemekle birlikte yaşlı bireylerde görülme sıklığı daha fazladır. Özellikle eller, dirsekler ve dudaklar başta olmak üzere cilt kuruluğu vücudun tamamına yakınında görülebilen bir cilt oluşumudur.

Devamını Oku... 20 Ocak 2023
AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

AKNELİ CİLTLER İÇİN BAKIM RUTİNİ

Akne, cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir cilt oluşumudur. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Daha sonra bu komedonlar bakteriler tarafından istila edilir ve ciltte kabarık kırmızı şişlikler oluşur. Aşırı büyük olanlar deride iz bırakabilirler. Akneler sıklıkla yüz, sırt, kol ve göğüs bölgesinde görülür.

Devamını Oku... 13 Ocak 2023
KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

KIŞA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Kış aylarının kendisini hissettirmeye başlayacağı bu dönemde, cildimiz kadar saçlarımızda kış ayına ait hava koşullarından etkilenebilmektedir. Bu dönemde özellikle rüzgâr ve soğuk havanın etkisiyle, saçlar cansız ve mat bir görünüm sergileyerek doğal görünümünden uzaklaşmaya başlayabilir.

Devamını Oku... 06 Ocak 2023
KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

KIŞA GİRERKEN CİLT BAKIMI

Kış mevsiminin gelmesi ve nem oranının azalması ile birlikte, yüzümüz, ellerimiz, dudaklarımız başta olmak üzere, vücudun tüm bölgelerinin soğuk hava şartlarından etkilenmemesine yardımcı olmak için, cilt bakımı ile ilgili ip uçları vermeye çalışacağız.

Devamını Oku... 26 Aralık 2022
CİLTTE LEKE OLUŞUMUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE LEKE OLUŞUMUNA YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt lekeleri cildin bazı alanlarında normalden daha fazla melanin üretilmesi sonucu meydana gelen oluşumlardır. Melanin, gözlere, cilde ve saça renk veren pigmenttir. Cilt lekelerinin başlıca nedenleri arasında güneş hasarı, hormonal değişiklikler, ilaçların yan etkileri, deride meydana gelen bazı cilt hastalıkları, yara izleri ile ciltte meydana gelen tahriş ve yıpranmaları sayabiliriz. 

Devamını Oku... 16 Aralık 2022
KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

KIŞIN GÜNEŞ KREMİ KULLANILMALI MI?

Güneş kremi konusu ile ilgili akla gelen sorulardan biri, güneş kreminin kışın kullanılmasının gerekli olup olmadığına yönelik sorudur. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan güneş kremleri kışında sürülmeli mi? sorusunun cevabını merak edenler, yazımızın devamını okuyarak daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler.

Devamını Oku... 09 Aralık 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.