TATİL SONRASI SAÇ BAKIMI

TATİL SONRASI SAÇ BAKIMI

04 Ekim 2022

Güneşle en yoğun mesaimizin yaşandığı tatil dönemlerinde, güneş ışınlarına direk maruz kalan saçlarda, diğer dönemlere oranla daha fazla yıpranma meydana gelebilmektedir. Bu nedenle özellikle tatil dönüşü saçların daha özel bir ilgiye ihtiyaçları bulunmaktadır.

Tatil Sonrası Saç Bakımı Neden Önemli

Yaz aylarının vazgeçilmezleri olan tatil dönemlerinde saçlar, deniz ve havuz suyunun yanı sıra yoğun güneş ışınlarının etkisiyle kurumaya ve yıpranmaya başlayabilmektedir. Bu durum, yeterli bakım desteği sunulmamasıyla birlikte, saçlarda kırılma ve dökülme gibi istenmeyen durumlara sebebiyet verebilmektedir. Bu duruma bağlı olarak, tatil dönüşü saçlar, genel olarak olmadığı kadar cansız ve kuru bir görünüm sergileyebilirler.

TATİL SONRASI SAÇ BAKIMINDA ÖNCELİKLER

Saçların Güçlenme Zamanı

Tatil süresince doğal nemini kaybetmeye, kurumaya ve hacmini yitirmeye başlayan saçlarınız için ilk yapacağınız desteklerin başında, saçlarınızın doğal nem dengesine destek verecek içeriklerle güçlendirilmiş, onarma ve yenileme kabiliyetine sahip doğru bir şampuan tercihinde bulunmak olacaktır.

Durulanmayan Bakımla Tam Destek

Saçların tatil döneminden sonra en fazla ihtiyaç duyduğu yapı nemdir. Tatil dönüşü kurumaya meyil etmiş saçlara ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmanın en etkin yollarından biri durulanmayan saç bakım yağları ve kremleridir. Duş sonrası veya gün içinde kullanabileceğiniz bu tarz ürünlerle, saçların kökten uca kadar beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olmanın yanı sıra doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

Yeni Nesil Ürün Saç Mayonezleri

Saç bakımının yeni trendleri arasında yerini alan saç mayonezleri ile, yıpranmış saç tellerinin daha canlı ve bakımlı görünmesine yardımcı olmakla birlikte, saçlarınızın doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

Saç Bakımında Sirke Takviyeli Ürünlerden Destek Alınız

Duş esnasında içeriğinde sirke barındıran ürünlerden destek alarak saçların daha güçlü ve parlak hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz.  

Maske ile Saçlarınızı Ödüllendirin

Özellikle saçların beslenmesine, güçlenmesine ve nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olma özelliği ile keratin içerikli ürünler başta olmak üzere, saçlarınıza ve ihtiyacınıza uygun saç maskeleriyle, tatil dönüşü yıpranan saçlarınıza ekstra destek veriniz.

Haftalık Bakımda Peeling Desteği

Saç bakımında peeling uygulamaları önemli bir yere sahiptir. Düzenli peeling uygulamaları ile saç diplerindeki gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olarak daha bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Isıl İşlemlerden Uzak Durmaya Gayret Ediniz

Saçlarınız için, fön maşa gibi ısı veren uygulamalardan yararlanıyorsanız, uygulamaların miktarını, özellikle yaz tatili dönüşü en az seviyeye indirmeye gayret ediniz.

Beslenmenize Özen Gösterin

Yeterli miktarda su tüketerek dıştan verilen nem desteğine, içtende katkı sağlayınız.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Saç Bakım Rutini

Güneşin Saç Üzerindeki Etkileri

Hava Koşullarının Saç Üzerindeki Etkisi

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.