TATİL SONRASI SAÇ BAKIMI

TATİL SONRASI SAÇ BAKIMI

04 Ekim 2022

Güneşle en yoğun mesaimizin yaşandığı tatil dönemlerinde, güneş ışınlarına direk maruz kalan saçlarda, diğer dönemlere oranla daha fazla yıpranma meydana gelebilmektedir. Bu nedenle özellikle tatil dönüşü saçların daha özel bir ilgiye ihtiyaçları bulunmaktadır.

Tatil Sonrası Saç Bakımı Neden Önemli

Yaz aylarının vazgeçilmezleri olan tatil dönemlerinde saçlar, deniz ve havuz suyunun yanı sıra yoğun güneş ışınlarının etkisiyle kurumaya ve yıpranmaya başlayabilmektedir. Bu durum, yeterli bakım desteği sunulmamasıyla birlikte, saçlarda kırılma ve dökülme gibi istenmeyen durumlara sebebiyet verebilmektedir. Bu duruma bağlı olarak, tatil dönüşü saçlar, genel olarak olmadığı kadar cansız ve kuru bir görünüm sergileyebilirler.

TATİL SONRASI SAÇ BAKIMINDA ÖNCELİKLER

Saçların Güçlenme Zamanı

Tatil süresince doğal nemini kaybetmeye, kurumaya ve hacmini yitirmeye başlayan saçlarınız için ilk yapacağınız desteklerin başında, saçlarınızın doğal nem dengesine destek verecek içeriklerle güçlendirilmiş, onarma ve yenileme kabiliyetine sahip doğru bir şampuan tercihinde bulunmak olacaktır.

Durulanmayan Bakımla Tam Destek

Saçların tatil döneminden sonra en fazla ihtiyaç duyduğu yapı nemdir. Tatil dönüşü kurumaya meyil etmiş saçlara ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmanın en etkin yollarından biri durulanmayan saç bakım yağları ve kremleridir. Duş sonrası veya gün içinde kullanabileceğiniz bu tarz ürünlerle, saçların kökten uca kadar beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olmanın yanı sıra doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

Yeni Nesil Ürün Saç Mayonezleri

Saç bakımının yeni trendleri arasında yerini alan saç mayonezleri ile, yıpranmış saç tellerinin daha canlı ve bakımlı görünmesine yardımcı olmakla birlikte, saçlarınızın doğal nem dengesine katkı sağlayabilirsiniz.

Saç Bakımında Sirke Takviyeli Ürünlerden Destek Alınız

Duş esnasında içeriğinde sirke barındıran ürünlerden destek alarak saçların daha güçlü ve parlak hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz.  

Maske ile Saçlarınızı Ödüllendirin

Özellikle saçların beslenmesine, güçlenmesine ve nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olma özelliği ile keratin içerikli ürünler başta olmak üzere, saçlarınıza ve ihtiyacınıza uygun saç maskeleriyle, tatil dönüşü yıpranan saçlarınıza ekstra destek veriniz.

Haftalık Bakımda Peeling Desteği

Saç bakımında peeling uygulamaları önemli bir yere sahiptir. Düzenli peeling uygulamaları ile saç diplerindeki gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olarak daha bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Isıl İşlemlerden Uzak Durmaya Gayret Ediniz

Saçlarınız için, fön maşa gibi ısı veren uygulamalardan yararlanıyorsanız, uygulamaların miktarını, özellikle yaz tatili dönüşü en az seviyeye indirmeye gayret ediniz.

Beslenmenize Özen Gösterin

Yeterli miktarda su tüketerek dıştan verilen nem desteğine, içtende katkı sağlayınız.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Saç Bakım Rutini

Güneşin Saç Üzerindeki Etkileri

Hava Koşullarının Saç Üzerindeki Etkisi

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Cilt bakım konusu, geniş yelpazesi ile cilt ile ilgili yazılarımızın genelinde bahsi geçen en önemli içeriklerin başında gelmektedir. Cilt bakımının faydaları çoğunluk tarafından benimsense de kimimiz düzenli bir bakımla hayatını sürdürürken, bir kısmımız ise düzensiz ya da tamamen bakım rutinlerinden uzak bir hayat sürdürebilmektedir. Cilt bakımı denilince, sadece profesyonel güzellik merkezlerinde yapılan bakımlar akla gelmesin. Evinizde, cildinize özel bakım yaparak cildinize destek olabiliriniz. Şimdi, birlikte cilt bakımının faydalarına bir göz atmanın zamanı geldi.

Devamını Oku... 24 Kasım 2022
SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Saçlarınız, hangi saç tipinde olursa olsun, özen gösterip göstermediğinizi çok net şekilde belli eden bir yapıya sahiptir. Gittiğiniz her ortamda size güven veren saçlara sahip olmanın en temel koşulu saçlarınız gereken özen ve bakımı göstermenizden geçmektedir. Peki saçlara doğru ürünlerle düzenli olarak bakım yapmanın faydalarına gelin birlikte bir göz atalım.

Devamını Oku... 17 Kasım 2022
DUDAK KURULUĞU

DUDAK KURULUĞU

Göz çevresi ile birlikte yüz bölgesinin en hassas derisine sahip olan dudaklar, cildimizin tüm bölgesi gibi özenli bir bakım ve ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu desteğin yeterince verilmemesi, dış etkenlere karşı savunmasız olan dudak bölgemizde istenmeyen sonuçlara zemin hazırlayabilmektedir. Bu oluşumlar içerisinde, sıklıkla karşılaşılan dudak kuruluğu ile ilgili merak ettikleriniz için, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku... 09 Kasım 2022
CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

Işıltılı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cildimiz güzel bir görünümün en büyük aynasıdır. Bu özelliği ile cildin kalitesi estetik kaygılarında ötesinde hislerimize ve yaşam sürecimize etki ederek, iç dünyamızla barışık bir hayat sürmemize katkı sağlayan önemli bir etkendir

Devamını Oku... 02 Kasım 2022
KAŞLARDA KEPEKLENME

KAŞLARDA KEPEKLENME

Saç derisinde görmeye alıştığımız kepek oluşumu, zaman zaman kaş aralarında da gözümüze çarpabilir. Bu durum zamanla görülmeye başladığı bölgelerde kızarıklık, hassasiyet, kaşıntı ve kaş kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 28 Ekim 2022
SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

Geçmişten günümüze, başta kadınlar olmak üzere, estetik açıdan saçların önemi tartışılmaz bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz mevsiminin geride bırakıldığı ve sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde, hava koşullarında ani değişiklikler görülebilmektedir, bu değişiklikler cilt ve saçlarımız için özel desteğe ihtiyaç duyduğumuz dönemler olarak kendini gösterebilmektedir, Ani ısı değişlikleri ve sert rüzgarlarla kendini gösteren sonbahar mevsimi, saçlarımız için ne denli bir risk oluşturuyor? Şimdi bu sorunun cevabını bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Devamını Oku... 25 Ekim 2022
YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Sıkı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak tüm bayanların hayalidir. Cilt bakım rutinleri ile birlikte bu rutinler içerisinde yer alan bazı adımların atlanması, istenilen cilt görünümüne ulaşılmasına engel olabilmektedir. Bunun yanı sıra, ihmal edilen cilt bakım rutinleri ile birlikte, çeşitli faktörlerde cildin yorgun bir görünüm sergilemesine neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 21 Ekim 2022
KOLTUK ALTI KARARMASI

KOLTUK ALTI KARARMASI

Koltuk altı bölgemizde bulunan derimiz, yapısal olarak ince ve hassas bir özellik sergilemektedir. Bu narin yapısının yanı sıra, koltuk altımız, kıvrımlı bir noktada olması itibariyle, vücudumuzun diğer bölgelerine göre istenmeyen oluşumlara daha açık bir vücut bölgemiz olma özelliğini taşımaktadır. Bu özelliğinin çeşitli etkenlerle birleşmesi sonucunda, koyuluklarla kendini gösteren renk değişikliği ve kararmalar meydana gelebilmektedir.

Devamını Oku... 18 Ekim 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.