Menü
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ
11.08.2023

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

Cilt Yaşlanması Nedir?

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. Deride görülen değişikliklerin çoğunluğu, güneş hasarının yol açtığı çevresel etkilere bağlı olarak gelişmektedir. Bu nedenle dış yaşlanma, aynı zamanda foto yaşlanma olarak da ifade edilmektedir.

Cilt Yaşlanmasını Hızlandıran Etkenler

  • Zararlı güneş ışınları
  • Hava kirliliği
  • Stres
  • Beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzı
  • Kolajen azalması
  • Cildin elastikiyetinin azalması
  • Cilt kuruluğu
  • Yetersiz su tüketimi

YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

1. ADIM: TEMİZLEYİCİ

Her sabah ve akşam yüz temizliği yaparak, gözeneklerdeki kirin ve yağın fazla birikim yapmasına engel olabilir, cildin doğal nem dengesinin korunmasına, daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine destek verebilirsiniz.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Günlük kullanıma uygundur. Nemli cilde, elinize veya temizleme pamuğuna aldığınız bir miktar ürünü dairesel hareketler yaparak köpürtünüz. Temizleme sonrası ürünü cildinizden arındırınız. Hassas ciltler için özel olarak formüle edilen ürünü göz çevresi dahil makyaj temizliğinde kullanım sağlayabilirsiniz. Sles, paraben, tuz içermez.

Günde 2 kez avuç içine aldığımız yeterli miktarda jeli, t bölgesinde yoğunlaşarak nazik hareketler ve masaj yoluyla uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası durulama yaparak cilt temizleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Elinizi hafifçe nemlendirdikten sonra ihtiyacınız kadar ürünü masaj yoluyla cildinize uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası cildinizi durulayabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez cilt temizliğinde kullanabilirsiniz. Yüz, vücut ve makyaj temizliği için tüm cilt tiplerinde kullanım sağlayabilirsiniz.

2. ADIM: TONİK

Yüz temizleyicisi sonrası sabah ve akşam kullanım sağlamanızı tavsiye ettiğimiz tonik desteği ile cildinizin nefes almasına katkı sağlayabilirsiniz.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Günlük kullanıma uygundur. Disk pamuk yardımıyla ürünü yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulayınız. Göz çevresi için kullanıma uygun değildir.

Yeterli miktarda ürünü avuç içinize dökünüz. Cildin emilimini kolaylaştırmak amacıyla ürünü masaj yoluyla cildinize uygulayın. Ürünü, sabah ve akşam temiz ve kuru cilde uygulayabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

3. ADIM: SERUM

Serumlar, cilt temizliğinin hemen ardından diğer bakım ürünleri uygulanmadan önce kullanılan ürünlerdir. Küçük moleküler yapılarıyla cildin daha derin tabakalarını destekleyerek nem dengesinin sağlanmasına ve daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olurlar.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Temiz ve kuru cilde 2-3 damla ürünü parmak uçlarıyla masaj yaparak uygulayınız. Uygulama sonrası güneş kremi kullanarak bakım rutininizi tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Günlük kullanıma uygundur.

Temizlenmiş cildinize bir miktar serumu alarak, parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak uygulayınız. Günlük kullanıma uygundur.

Temiz cilde dairesel hareketlerle masaj yoluyla uygulayabilirsiniz.

4.ADIM: GÖZ ÇEVRESİ BAKIM

Çok ince ve hassas yapısıyla sarkmaya ve kırışıklığa en yatkın olan göz altı ve çevresinin daha sıkı bir yapıya kavuşmasına destek olmak için, göz çevresi bakımı ihmal edilmemesi gereken bir adımdır. Göz çevresi, kırışıklık oluşumunun dışında göz altı ve şişliklerine müsait bir yapıya sahiptir. Ayrıca, göz çevresindeki derinin çok ince olması ve yüzün diğer bölümlerine göre daha az yağ ve ter bezi içermesinden dolayı, kendine has geliştirilmiş ürünle bakım yapılmasına ihtiyaç duymaktadır. Unutmayalım! Göz çevresine uygun ürün seçilmemesi, yağ bezelerinin oluşumuna sebebiyet verebilmektedir.

GÜNDÜZ KULLANIM

Parmak ucunuza bir miktar ürünü alarak dairesel hareketlerle göz çevrenize masaj yoluyla ürünü yediriniz. Etkisinin daha iyi görmek için gece yatmadan önce kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Günlük kullanıma uygundur.

Göz çevresine parmak uçları ile nazikçe masaj yaparak sabah ve akşam yüz temizliği sonrasında kullanım sağlayabilirsiniz.

GECE KULLANIM

Temizlenmiş cilde içten dışa doğru dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamanızı öneriyoruz.

5.ADIM: NEMLENDİRİCİ

Karma, yağlı, kuru veya hassas hangi cilt tipine sahip olursak olalım cildimizin nem ve nem dengesine ihtiyacı bulunmaktadır. Cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz cilt kuruluğunun ve elastikiyet kaybının önlenmesine yardımcı olarak yaşlanma karşıtı bakıma destek olacaktır.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Günlük kullanıma uygun yapısı ile duş sonrasında veya temiz cilde masaj yoluyla uygulayabilirsiniz. El, yüz ve tüm vücut için kullanım sağlayabilirsiniz.

Temizlenmiş cilde, günde 2 kez parmak uçları ile masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yüz bölgesi sonrası aynı uygulamayı boyun bölgesi içinde öneriyoruz.

Günlük kullanıma uygun yapısıyla, cilt yüzeyinize parmak uçlarıyla masaj yoluyla uygulayabilirsiniz.

6.ADIM: YAZ KIŞ GÜNEŞ KREMİ

Güneş kremi, UV ışınlarının bloke edilmesine yarayan bir ürün olması sebebiyle gündüz tüm bakım ürünlerinden sonra yaz kış kullanmanızı tavsiye ettiğimiz bir üründür. Düzenli olarak güneş kremi kullanarak cildin esnekliğini korumasına ve yaşlanma karşıtı bakıma katkı sağlayabilirsiniz.

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Güneşe çıkmadan yarım saat önce temiz cildinize bir miktar alıp iyice yediriniz. Beyazlık bırakmayan ve ton eşitleyici özel formülü ile gün boyu koruma sağlamaya yardımcı olur. Makyaj altına baz olarak uygulanabilir. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. 4 mevsim kullanılmasını öneriyoruz.

Leke karşıtı bakıma destek verecek aktif içeriği ve tüm cilt tipine uygun yapısıyla güneş kremini, güneşe çıkmadan 20-25 dakika önce cildinize uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Ayak ve bacak arkaları gibi gözden kaçacak yerleri atlamayınız. Cilt üzerindeki dayanıklılık süresine bağlı kalmaksızın, kreminizi 1,5 ile 2 saatte bir yenileyin. Terleme ve ıslanma sıklığına göre bu süreyi daha da kısaltabilirsiniz.

7.ADIM: BAKIM YAĞI

ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Temiz cilde parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulanmasını tavsiye ediyoruz.

HAFTALIK ÜRÜN ÖNERİLERİMİZ

Temiz cilde parmak uçlarıyla masaj yaparak maskeyi uygulayınız. 5 dakika beklettikten sonra maskeyi ciltten durulayarak arındınız. Günlük kullanıma uygundur. Akşam temizleme jeli ve tonik sonrası kullanım sağlayabilirsiniz.

Temizlenmiş cilde parmak uçlarınız ile uygulayınız. 5 dakika boyunca ciltte beklettikten sonra durulayınız

Temiz ve kuru cilde, akşam saatlerinde, 5,6 damla masaj yoluyla yanak ve t bölgesi için uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası maksimum 10 dakika sonra cildinizi durulamanızı öneriyoruz. Kullandığınız süre boyunca düzenli olarak güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyiniz. Haftada 1 gün kullanılmasını tavsiye ederiz.

Peelingi ıslak cildinize duştan 5 dakika önce dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Uygulama sonrası durulayınız. Peelingin kullanım miktarını cildinizin ihtiyacına göre ayarlayabilirsiniz. Haftada iki kez kullanmanızı öneririz.