CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NE MİKTARDA KULLANILMALI?

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NE MİKTARDA KULLANILMALI?

09 Eylül 2022

Cilt bakım rutinimizde yer alan ürünleri ne miktarda kullandığımız, ürünlerden etkili bir şekilde yararlanabilmemiz için önemli bir ayrıntıdır. Cildimiz için doğru ürünleri seçip onları uygun bir sırada uygulamamız ne kadar önemli ise, bu uygulama esnasında hangi miktarda ürünü uygulamamızda o denli önemlidir. Bu önemden yola çıkarak, daha olumlu sonuçlar için cilt bakım ürünlerine yönelik kullanım miktarları ile ilgili bilgilendirme yapmak istedik.

Yüz Temizleme Jeli

Yüz temizleme jelleri gereğinden az miktarda kullanıldıklarında istenen temizlik düzeyine ulaşmanızda yeterli sonuç vermezken, fazla kullanımda ise kuruluk ve cilt hassasiyetine sebebiyet verebilmektedir. Genel olarak avuç içine alınacak 50 kuruş büyüklüğünü geçmeyecek bir miktar ürün yüzünüzün tamamını temizlemek için yeterli gelebilmektedir. İhtiyacınıza göre bu miktarı azaltıp arttırabilirsiniz.

Peeling

Peeling uygulamasında kullanılacak miktarın belirlenmesi, hangi bölgeye uygulanacağı ile doğrudan ilişkili bir durumdur. Tüm yüze peeling uygulaması yapılacaksa yine yüz temizleme jelinde kullandığımız miktara yakın bir uygulama yapacakken, siyah nokta ile ilgili bölgesel peelingler de daha küçük bir miktarla uygulama yapabilirsiniz.

Tonik

Cildinizde birikmiş olan kir ve kalıntıların tamamına yakınını arındırmak için destek olan tonikleri, makyaj pamuğunun kenarları boş kalacak şekilde, orta kısmını nemlendirecek miktarda kullanmanız yeterli olacaktır.

Serum

Serumlar yapılarına göre çok işlevli cilt bakım ürünleridir. Bununla birlikte, cildin alt katmanlarına verdiği destekle cilt bakımı için önemli bir yeri olan serumları, konsantre özellikleriyle birkaç damla kullanmanız yeterli olacaktır.

Nemlendirici

Cilt bakım rutininin en önemli adımlarından biri olan nemlendiricilerin miktarını genel olarak cildinizin ihtiyacına göre belirlemeniz doğru bir yaklaşım olacaktır. Cildinizin ağırlaşmasına neden olacak kadar fazla, cildinizin kuru kalmasına sebebiyet verebilecek kadar az bir ürün miktarı olmamak koşuluyla leblebi büyüklüğündeki bir miktarı deneyim sağlayarak tüm yüzünüze uygulayabilir, miktarın yüzünüz için fazla geldiğini hissederseniz boyun ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz.  

Maske

Yüz maskesi uygulama miktarı, maskenin yapısına göre değişiklik gösterebilmekle birlikte 50 kuruş ve 1 liralık madeni para arası büyüklüğündeki maske miktarları cilt için yeterli gelmekle birlikte, uygulama deneyimleri sonrası bu miktarların cildiniz için yeterli gelip gelmediğine karar vererek miktar ayarlamaları yapabilirsiniz. Özellikle kuruma özellikli kil maskelerinde maskenin kurumasına imkân tanıyacak düzeyde ürün uygularken, soyulabilir maskelerde, ciltten rahat soyulabilecek bir miktarı cildiniz için uygulamanız bakım sırasında size kolaylık sağlayacaktır.

Güneş Kremi

Dört mevsim kullanımı önerilen ürünlerin başında gelen güneş kremlerinin etkinliği açısından, kullanım miktarları önem arz etmektedir. Kullanım miktarı konusunda tasarrufa gitmememiz gereken ürünler arsında olan güneş kremini genel olarak iki parmak kuralı denilen ve işaret parmağı ve orta parmağının iki çizgisi arasına uygulayarak yüzünüze kullanım sağlayabilirsiniz. Bu uygulamanın yanı sıra güneş kremini, yüz ve boyun bölgenize 1 çay kaşığı miktarında, göğüs bölgesi, sırt, kollar ve bacaklara ise ayrı ayrı 1 tatlı kaşığı miktarında uygulayabilirsiniz. 

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Sonbahara Girerken Cilt Bakımı

Uzun Yolda Cilt Bakımının Püf Noktaları

Cilt Bakımında Yapılan Yanlışlar

Yüz Serumları Nasıl Kullanılır?

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.