NEMLENDİRİCİ UYGULARKEN EN SIK YAPILAN HATALAR

NEMLENDİRİCİ UYGULARKEN EN SIK YAPILAN HATALAR

27 Eylül 2022

Nemlendirici uygulaması, cilt bakımı rutininin en önemli ve en kolay uygulanan adımı olarak görülmekle birlikte, yaygın olarak yapılan ve nemlendiricinin etkinliğinden yeterince yararlanmamamıza neden olan bazı kullanım hataları mevuttur. Buna yönelik bilgilendirme amacıyla hazırladığımız yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz.

  • Nemlendirici Sürmeden Önce Cilt Temizliği Yapmamak

Nemlendirici sürmeden önce cildin temizlenmesi, cilt bakım rutininin ilk ve en önemli adımlarının başında gelmektedir. Nemlendirmek için kullanılan ürünün cilt tarafından iyice emilerek en yüksek faydanın alınması açısından, cildin temiz olması önemlidir. Temizlenmemiş bir cilde uygulanan nemlendirici, cilt tarafından yeterince emilmeyerek beklenen faydanın görülmesine engel teşkil etmenin yanı sıra, gözeneklerin gereğinden fazla tıkanmasına sebebiyet vererek istenmeyen cilt oluşumlarına sebebiyet verebilmektedir.  

  • Ürünü Cilde Gereğinden Fazla Uygulamak

Cildimiz için seçtiğimiz tüm ürünler gibi, nemlendiricileri kullanmaktaki temel amaç, ürünün cildimize olan faydalarından en üst düzeyde yararlanmaktır. Bu durum kimi zaman cilde kullanılan ürünün miktarı ne kadar fazla ise faydası o kadar yükse olur düşüncesini akıllara getirebilir. Bu düşünce, faydanın aksine cilt için istenmeyen oluşumlara zemin hazırlayabilir. Cildimizi nemlendirmek isterken cildin nem dengesinin bozulmasına ve yüzde ağırlık hissi oluşmasına neden olabiliriz.

  • Nemlendiriciyi Sadece Yüze Uygulamak

Cilt nemlendiricilerini uygularken, sadece yüz bölgesi değil, özellikle boyun ve dekolte bölgesine de uygulamak doğru bir yaklaşım olacaktır. Boyun bölgesi, yüz bölgesi içinde hassas bir deriye sahiptir. Buna bağlı olarak ince çizgi ve erken yaşlanma belirtileri bu bölgede görülebilmektedir. Bu nedenle, yüz bölgesine uyguladığınız nemlendiriciyi boyun ve dekolte bölgenize de uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Yüz bölgemiz için nem desteği ne kadar önemli ise, ellerimiz, kollarımız, ayak ve bacaklarımız yani tüm vücudumuzu uygun ürünlerle her daim nemlendirmek son derece önemlidir. Tüm vücudun nem desteğine katkı sağlayarak daha canlı ve yumuşak bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

  • Yüz için Kullanılan Nemlendiriciyi Göz için Kullanmak

Göz çevresi, yüz bölgemizdeki en hassas bölgelerin başında gelmektedir. Göz çevremizdeki derimiz yüz bölgemizin geri kalanına göre daha ince bir deri tabakası ile kaplıdır. Bu yapısı itibariyle kendi yapısına uygun olarak, özel formüle edilmiş ürünlerle desteklenmesi gerekmektedir.

  • Nemlendiricinin Hemen Ardından Makyaj Yapmak

Nemlendirici uygulaması ardından hemen makyaj yapmak, makyajın istenen bir görünümle ciltte durmasına engel teşkil edebilmenin yanı sıra, cildin nemlendiriciyi yeterince emmesine fırsat tanımamaya sebebiyet verir. Bu durumların yaşanmaması adına, nemlendirici sürdükten sonra, zamanımızda uygunsa makyajdan önce 5 10 dakika beklemenizi tavsiye ederiz.

  • Cildi Yağlandırdığını Düşünerek Nemlendirici Kullanmamak

Aşırı yağlı ciltler, genel olarak cilt bakım rutinlerinde nemlendirici basamağını atlamayı tercih ederler. Ciltlerinin nem dengesinin gereğinden fazla olduğunu düşünüp, nemlendirici kullandıkları taktirde ciltlerinin daha fazla yağlanabileceklerini savunurlar. Fakat cilt tipiniz ne olursa olsun, her cildin uygun bir şekilde nem desteğine ihtiyacı vardır.

  • Cilt Bakım Rutinine Bağlı Kalmamak

Cilt bakım rutininde kullanılan tüm ürünler gibi, nemlendirici kullanımını da gelişigüzel değil, bir rutine bağlı olarak uygulamak önem arz etmektedir. Düzenli bir şekilde kullanılmayan nemlendirici, cilt üzerinde istenilen etkinin oluşmasına engel teşkil edecektir. Bu durumun yaşanmaması adına nemlendirici ürünü, kullanma talimatlarına uygun bir şekilde gün içinde düzenli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Nemlendiriciyi Cilde Gelişi Güzel Sürmek

Cilde nemlendirici sürmek ne kadar önemli ise nemlendiriciyi nasıl sürdüğümüzde o denli önemlidir. Nemlendirici sürerken yeterli miktarda nemlendiriciyi cildimize hızlıca ve bastırarak değil, aşağıdan yukarıya dairesel hareketlerle masaj yoluyla yedirerek uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Ciltteki Nem Kaybını Önlemek İçin Neler Yapabiliriz?

Cilt Bakım Ürünleri Ne Miktarda Kullanılmalı?

Cilt Kuruluğu

Cilt Bakım Rutini

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.