NEMLENDİRİCİ UYGULARKEN EN SIK YAPILAN HATALAR

NEMLENDİRİCİ UYGULARKEN EN SIK YAPILAN HATALAR

27 Eylül 2022

Nemlendirici uygulaması, cilt bakımı rutininin en önemli ve en kolay uygulanan adımı olarak görülmekle birlikte, yaygın olarak yapılan ve nemlendiricinin etkinliğinden yeterince yararlanmamamıza neden olan bazı kullanım hataları mevuttur. Buna yönelik bilgilendirme amacıyla hazırladığımız yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz.

  • Nemlendirici Sürmeden Önce Cilt Temizliği Yapmamak

Nemlendirici sürmeden önce cildin temizlenmesi, cilt bakım rutininin ilk ve en önemli adımlarının başında gelmektedir. Nemlendirmek için kullanılan ürünün cilt tarafından iyice emilerek en yüksek faydanın alınması açısından, cildin temiz olması önemlidir. Temizlenmemiş bir cilde uygulanan nemlendirici, cilt tarafından yeterince emilmeyerek beklenen faydanın görülmesine engel teşkil etmenin yanı sıra, gözeneklerin gereğinden fazla tıkanmasına sebebiyet vererek istenmeyen cilt oluşumlarına sebebiyet verebilmektedir.  

  • Ürünü Cilde Gereğinden Fazla Uygulamak

Cildimiz için seçtiğimiz tüm ürünler gibi, nemlendiricileri kullanmaktaki temel amaç, ürünün cildimize olan faydalarından en üst düzeyde yararlanmaktır. Bu durum kimi zaman cilde kullanılan ürünün miktarı ne kadar fazla ise faydası o kadar yükse olur düşüncesini akıllara getirebilir. Bu düşünce, faydanın aksine cilt için istenmeyen oluşumlara zemin hazırlayabilir. Cildimizi nemlendirmek isterken cildin nem dengesinin bozulmasına ve yüzde ağırlık hissi oluşmasına neden olabiliriz.

  • Nemlendiriciyi Sadece Yüze Uygulamak

Cilt nemlendiricilerini uygularken, sadece yüz bölgesi değil, özellikle boyun ve dekolte bölgesine de uygulamak doğru bir yaklaşım olacaktır. Boyun bölgesi, yüz bölgesi içinde hassas bir deriye sahiptir. Buna bağlı olarak ince çizgi ve erken yaşlanma belirtileri bu bölgede görülebilmektedir. Bu nedenle, yüz bölgesine uyguladığınız nemlendiriciyi boyun ve dekolte bölgenize de uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Yüz bölgemiz için nem desteği ne kadar önemli ise, ellerimiz, kollarımız, ayak ve bacaklarımız yani tüm vücudumuzu uygun ürünlerle her daim nemlendirmek son derece önemlidir. Tüm vücudun nem desteğine katkı sağlayarak daha canlı ve yumuşak bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

  • Yüz için Kullanılan Nemlendiriciyi Göz için Kullanmak

Göz çevresi, yüz bölgemizdeki en hassas bölgelerin başında gelmektedir. Göz çevremizdeki derimiz yüz bölgemizin geri kalanına göre daha ince bir deri tabakası ile kaplıdır. Bu yapısı itibariyle kendi yapısına uygun olarak, özel formüle edilmiş ürünlerle desteklenmesi gerekmektedir.

  • Nemlendiricinin Hemen Ardından Makyaj Yapmak

Nemlendirici uygulaması ardından hemen makyaj yapmak, makyajın istenen bir görünümle ciltte durmasına engel teşkil edebilmenin yanı sıra, cildin nemlendiriciyi yeterince emmesine fırsat tanımamaya sebebiyet verir. Bu durumların yaşanmaması adına, nemlendirici sürdükten sonra, zamanımızda uygunsa makyajdan önce 5 10 dakika beklemenizi tavsiye ederiz.

  • Cildi Yağlandırdığını Düşünerek Nemlendirici Kullanmamak

Aşırı yağlı ciltler, genel olarak cilt bakım rutinlerinde nemlendirici basamağını atlamayı tercih ederler. Ciltlerinin nem dengesinin gereğinden fazla olduğunu düşünüp, nemlendirici kullandıkları taktirde ciltlerinin daha fazla yağlanabileceklerini savunurlar. Fakat cilt tipiniz ne olursa olsun, her cildin uygun bir şekilde nem desteğine ihtiyacı vardır.

  • Cilt Bakım Rutinine Bağlı Kalmamak

Cilt bakım rutininde kullanılan tüm ürünler gibi, nemlendirici kullanımını da gelişigüzel değil, bir rutine bağlı olarak uygulamak önem arz etmektedir. Düzenli bir şekilde kullanılmayan nemlendirici, cilt üzerinde istenilen etkinin oluşmasına engel teşkil edecektir. Bu durumun yaşanmaması adına nemlendirici ürünü, kullanma talimatlarına uygun bir şekilde gün içinde düzenli bir şekilde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Nemlendiriciyi Cilde Gelişi Güzel Sürmek

Cilde nemlendirici sürmek ne kadar önemli ise nemlendiriciyi nasıl sürdüğümüzde o denli önemlidir. Nemlendirici sürerken yeterli miktarda nemlendiriciyi cildimize hızlıca ve bastırarak değil, aşağıdan yukarıya dairesel hareketlerle masaj yoluyla yedirerek uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Ciltteki Nem Kaybını Önlemek İçin Neler Yapabiliriz?

Cilt Bakım Ürünleri Ne Miktarda Kullanılmalı?

Cilt Kuruluğu

Cilt Bakım Rutini

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

CİLT BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Cilt bakım konusu, geniş yelpazesi ile cilt ile ilgili yazılarımızın genelinde bahsi geçen en önemli içeriklerin başında gelmektedir. Cilt bakımının faydaları çoğunluk tarafından benimsense de kimimiz düzenli bir bakımla hayatını sürdürürken, bir kısmımız ise düzensiz ya da tamamen bakım rutinlerinden uzak bir hayat sürdürebilmektedir. Cilt bakımı denilince, sadece profesyonel güzellik merkezlerinde yapılan bakımlar akla gelmesin. Evinizde, cildinize özel bakım yaparak cildinize destek olabiliriniz. Şimdi, birlikte cilt bakımının faydalarına bir göz atmanın zamanı geldi.

Devamını Oku... 24 Kasım 2022
SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

SAÇ BAKIMI YAPMANIN FAYDALARI

Saçlarınız, hangi saç tipinde olursa olsun, özen gösterip göstermediğinizi çok net şekilde belli eden bir yapıya sahiptir. Gittiğiniz her ortamda size güven veren saçlara sahip olmanın en temel koşulu saçlarınız gereken özen ve bakımı göstermenizden geçmektedir. Peki saçlara doğru ürünlerle düzenli olarak bakım yapmanın faydalarına gelin birlikte bir göz atalım.

Devamını Oku... 17 Kasım 2022
DUDAK KURULUĞU

DUDAK KURULUĞU

Göz çevresi ile birlikte yüz bölgesinin en hassas derisine sahip olan dudaklar, cildimizin tüm bölgesi gibi özenli bir bakım ve ilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu desteğin yeterince verilmemesi, dış etkenlere karşı savunmasız olan dudak bölgemizde istenmeyen sonuçlara zemin hazırlayabilmektedir. Bu oluşumlar içerisinde, sıklıkla karşılaşılan dudak kuruluğu ile ilgili merak ettikleriniz için, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Oku... 09 Kasım 2022
CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

CİLDİN KALİTESİNİ ARTTIRAN PRATİK ÖNERİLER

Işıltılı bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Cildimiz güzel bir görünümün en büyük aynasıdır. Bu özelliği ile cildin kalitesi estetik kaygılarında ötesinde hislerimize ve yaşam sürecimize etki ederek, iç dünyamızla barışık bir hayat sürmemize katkı sağlayan önemli bir etkendir

Devamını Oku... 02 Kasım 2022
KAŞLARDA KEPEKLENME

KAŞLARDA KEPEKLENME

Saç derisinde görmeye alıştığımız kepek oluşumu, zaman zaman kaş aralarında da gözümüze çarpabilir. Bu durum zamanla görülmeye başladığı bölgelerde kızarıklık, hassasiyet, kaşıntı ve kaş kaybı yaşanmasına neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 28 Ekim 2022
SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

SONBAHAR AYLARINDA SAÇLARDA GÖRÜLEN İSTENMEYEN OLUŞUMLAR

Geçmişten günümüze, başta kadınlar olmak üzere, estetik açıdan saçların önemi tartışılmaz bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz mevsiminin geride bırakıldığı ve sonbaharın kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde, hava koşullarında ani değişiklikler görülebilmektedir, bu değişiklikler cilt ve saçlarımız için özel desteğe ihtiyaç duyduğumuz dönemler olarak kendini gösterebilmektedir, Ani ısı değişlikleri ve sert rüzgarlarla kendini gösteren sonbahar mevsimi, saçlarımız için ne denli bir risk oluşturuyor? Şimdi bu sorunun cevabını bulmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Devamını Oku... 25 Ekim 2022
YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

YORGUN CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Sıkı ve canlı bir cilt görünümüne sahip olmak tüm bayanların hayalidir. Cilt bakım rutinleri ile birlikte bu rutinler içerisinde yer alan bazı adımların atlanması, istenilen cilt görünümüne ulaşılmasına engel olabilmektedir. Bunun yanı sıra, ihmal edilen cilt bakım rutinleri ile birlikte, çeşitli faktörlerde cildin yorgun bir görünüm sergilemesine neden olabilmektedir.

Devamını Oku... 21 Ekim 2022
KOLTUK ALTI KARARMASI

KOLTUK ALTI KARARMASI

Koltuk altı bölgemizde bulunan derimiz, yapısal olarak ince ve hassas bir özellik sergilemektedir. Bu narin yapısının yanı sıra, koltuk altımız, kıvrımlı bir noktada olması itibariyle, vücudumuzun diğer bölgelerine göre istenmeyen oluşumlara daha açık bir vücut bölgemiz olma özelliğini taşımaktadır. Bu özelliğinin çeşitli etkenlerle birleşmesi sonucunda, koyuluklarla kendini gösteren renk değişikliği ve kararmalar meydana gelebilmektedir.

Devamını Oku... 18 Ekim 2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.