SONBAHARDA SAÇ BAKIMININ PÜF NOKTALARI

SONBAHARDA SAÇ BAKIMININ PÜF NOKTALARI

06 Eylül 2022

Yaz mevsimine veda edilen bu günlerde, tahmin edilmeyen hava şartlarına saçlarımızın hazır olup olmadığından emin miyiz? Bu yazımızda vereceğimiz önerilerle, hava şartları ve sıcaklık değişimlerine bağlı olarak gelişebilecek istenmeyen durumlara karşı saçlarınızın korunmasına yardımcı olmaya çalışacağız. Yaz boyunca güneş, klor gibi etkilere maruz kalan saçlarınız, sonbahara girerken daha fazla hassaslaşabilir. Bu nedenle, sonbaharda saç bakımı ayrı bir önem taşımaktadır.

Nemlendirmeyi Unutma!

Havalar soğumaya başladıkça havadaki nem oranı azalmaya başlar. Bu durum saçların daha hacimsiz ve sönük görünmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle saçların doğal nem dengesine destek veren saç bakım yağları ve kremlerle saçlarınızı desteklemeyi unutmayınız. Bu destekle, saçlarınızın nem dengesine destek vermenin yanı sıra, daha kolay taranan canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Yapı Taşı Keratin

Saçımız, keratin adı verilen, kopmaya, aşınmaya ve zorlanmalara dayanıklı protein moleküllerinden oluşur. Saça uygulanan işlemler, çevresel faktörler ve yaşla birlikte azalan bu keratini içinde barındıran saç maskeleri ile, saç bakım rutininizi zenginleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Şampuan Seçimine Dikkat Edin

Saç bakımının en önemli ayaklarından biri olan şampuanlama işlemi için içeriğine güvendiğiniz, doğal yağlarla saçlarınızı besleyen ve nemlenmesine katkı sağlayan şampuanları kullanmaya özen gösteriniz. Bununla birlikte saç yapısında önemli rol oynayan keratin başta olmak üzere, zengin içerikli şampuanları saç bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Saçlarınızı Arındırırken Güçlenmesine Yardımcı Olun

Saç derisinin nefes alma ihtiyacını, saç peelingleri ile desteklemenin saçlarınız için önemli bir bakım adımı olduğunu söyleyebiliriz. Saç peelingleri ile saçların beslenmesine ve dış etkenlere karşı korunmasına destek sunarken, saç ve saç diplerinin güçlü bir şekilde arındırılmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Dökülme Karşıtı Bakıma Önem Veriniz

Özellikle yaz döneminde dinlenme sürecine giren saç telleri, sonbaharın gelmesiyle birlikte dinlenen saçların yenilenme sürecine girdiği ve dökülme oluşumunun hızlandığı bir sürece denk gelmektedir. Bu nedenle, saç bakım ürünlerinizde, dökülme oluşumuna yönelik bakım desteği sunmaya yardımcı olan içerikle saçlarınızın güçlenmesine katkı sağlayabileceğiniz ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

SAÇ BAKIMINDA DİKKAT EDİLECEKLER!

  • Olabildiğince ısıl işlemlerden uzak durunuz: Yüksek ısı gerektiren işlemler şık ve bakımlı görünüme katkı sağlamakla birlikte, saçların yıpranmasına sebebiyet verebilmektedir.
  • Şampuanlama sonrası durulama esnasında ılık su kullanmaya özen gösterin.
  • Saçlarınızı iyice duruladığınızdan emin olun. Şampuan ve saç kremi kalıntıları saçlarınızın ağırlaşmasına ve çabuk kirlenmesine neden olabilir.
  • Saçlarınızı kurularken, elektriklenmeyi azaltmak amacıyla sert havlular yerine daha yumuşak kumaşlarla hafif dokunuşlar yaparak saçlarınızı kurulamaya gayret ediniz.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir;

Hava Koşullarının Saç Üzerindeki Etkisi

Saçta Yağlanma

Yıpranmış Saç

Saç Bakım Rutini

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
CİLT BARİYERİ NEDİR?

CİLT BARİYERİ NEDİR?

Cilt bariyeri, cildin en üst yüzeyinde bulunan ve diğer tabakalar için koruyuculuk sağlayan katmanı ifade etmektedir. İdeal yapıya sahip bir cilt bariyeri, yumuşak, pürüzsüz ve dolgun bir görünüm sergilemektedir.

Devamını Oku... 07 Temmuz 2023
18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

18. YILIMIZI KUTLUYORUZ!

Kurulduğumuz 2005 yılında yerel bir firma olarak hizmet vermeye başladıktan sonra yerel ve yurt dışı tedarik zincirleriyle üretim yaparak kozmetik sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2015 yılından günümüze Dünya Standartlarında üretim yaparak kendi tesislerimizde üretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kusursuz müşteri hizmetleri ve yüksek kalitede üretilen ürünlerimiz ile yurt içi ve yurt dışı pazarda müşterilerimizle buluşmaktayız. Kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik, doğaya saygılı ve hayvanlar üzerinde deney yapılmayan ürünlerimizi online pazar yerleri, ulusal - uluslararası zincir mağazalar ve Procsin mağazalarında en iyi aktiflerle sizlere sunuyoruz. Sektörde iddialı ürünler yapma sloganıyla başladığımız yola, sektörde olmayanı yapma sloganıyla devam ediyor, inovatif bakış açımızı ilke edinerek bir dünya markası olma hedefiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. 18 yıldır bu yolculukta bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

CİLTTE ESNEKLİK KAYBI

Cildimiz geçen yıllarla birlikte elastikiyetini yitirmeye başlamaktadır. Bu durum özellikle ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması ile kendisini göstermektedir. Bu kadar önemli bir kavram olan elastikiyet ne demektir sorusuna cevap vererek yazımıza giriş yapalım.

Devamını Oku... 16 Haziran 2023
GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

GÖZENEK OLUŞUMUNA YÖNELİK BAKIM ÖNERİLERİ

Gözenekler cildin nefes almasına ve nemli kalmasına yardımcı olan küçük kanallardır. Ancak gözeneklerin girintili yapıları, makyaj, kir ve biriken toksinler sebebiyle zamanla görünür hale gelmeye başlayabilir.

Devamını Oku... 18 Mayıs 2023
İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

İLKBAHARA GİRERKEN SAÇ BAKIMI

Birçok kişi tarafından çok sevilen ilkbahar mevsiminin gelmesi, kış aylarının soğuk ve çetin geçen günlerinin ardından kendini yenilemek isteyen saçlarımız için özel bir önem taşımaktadır. Peki bu güzel bahar aylarında saçlarımız için neler yapabiliriz? Şimdi, sizler için derlediğimiz bahar ayına yönelik saç bakım tüyolarına birlikte göz atalım.

Devamını Oku... 19 Nisan 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.