SONBAHARDA GÜNEŞ KREMİ KULLANMALI MIYIM?

SONBAHARDA GÜNEŞ KREMİ KULLANMALI MIYIM?

20 Eylül 2022

Ozon tabakasının her geçen yıl bir önceki yıla göre yapısal değişikliklere uğraması, güneşten dünyaya ulaşan zararlı ışınların her yıl daha fazla güçlenmesine sebebiyet vermektedir. Bu durum havanın güneşli ya da kapalı olmasından bağımsız olarak, tüm yıl boyunca farklı oranlarda da olsa, cilt için risk faktörü oluşmasına neden olabilmektedir.

 Sonbaharda Güneş Kremi Kullanımı Neden Önemli?

Güneşten dünyamıza ulaşan UV ışınlarını yok sayarak güneş kremlerini rafa kaldırmak, başta küresel ısınma olmak üzere birçok çevresel etkenle birlikte, güneş ışınlarının cildimizde istenmeyen oluşumlara yol açmasına davetiye çıkaracaktır. Bu sebeple, cildimizin canlı, pürüzsüz ve ışıltılı yapısının korunmasına yardımcı olmak için, güneş ışınlarının yaz mevsimindeki gibi yakıcı etkisini hissettirmediği sonbahar aylarında bile, UV korumalı güneş ürünlerinin kullanımına devam edilmesinde fayda görülecektir.

Güneş Işınları Sonbaharda da Risk!

Her mevsimde hava durumu değişkenlik gösterir. Kimi zaman güneşli kimi zaman güneşsiz günler geçiririz. Hangi mevsimde olursak olalım, güneş ışınları gün içinde belirli saatlerde dünyamıza dik gelir.  Sonbahar mevsiminde, güneş ışınlarını yaz mevsimindeki kadar kavurucu hissetmesek de güneş ışınlarının yakıcı sıcağından daha önemlisinin zararlı UV ışınları olduğunu unutmayalım. Bu nedenle Spf içerikli güneş kremleri, yaz mevsiminde olduğu gibi sonbahar mevsiminde de en önemli cilt bakım ürünlerimiz arasında yer almalıdır. 

Güneş Lekeleri ile Mücadeleye Devam

Yaz döneminde, cilt üzerinde istenmeyen oluşumların başında gelen cilt lekelerine karşın mücadele için yaz sonunda da güneşten korunmaya devam etmek önemli bir yaklaşım olacaktır.  Bu şekilde güneş lekelerinin daha kalıcı bir hale gelmemesi için cildinize destek vermiş olursunuz.

Erken Yaşlanma Belirtilerine Karşı Her Daim Güneş Kremi

Yaşlanma belirtilerinin en önde gelen nedenlerinin başında gelen güneş ışınlarına karşı cildimizi korumasız bırakmak, kırışıklık, leke oluşumu ve elastikiyet kaybı gibi istenmeyen cilt oluşumlarına sebebiyet verebilmektedir.

Bu Yazılarımız da İlginizi Çekebilir;

Sonbahara Girerken Cilt Bakımı

Uzun Yolda Cilt Bakımının Püf Noktaları

Hava Koşullarının Cilt Üzerindeki Etkisi

Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı

Güzelliğe Dair Her Şey Procsin Blog
PARLAK VE CANLI SAÇLAR için 5 TAVSİYE

PARLAK VE CANLI SAÇLAR için 5 TAVSİYE

Her insan, canlı ve parlak saçlara sahip olmak ister. Bu istek, geçmişten günümüze güzelliğin bir göstergesi olarak süregelmiş bir düşüncedir. Yaşamın yoğun temposu ile birlikte hava koşuları, güneş ışınları ve yanlış ve yetersiz bakım uygulamaları gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak, zamanla saçlar parlaklığını ve canlılığını kaybedebilir. Siz de saçlarınızın, parlaklığını ve canlılığını kaybettiğini düşünüyorsanız yazımızı inceleyerek, bu konuda neler yapabileceğinizle ilgili tavsiyelerden faydalanabilirsiniz.

Devamını Oku... 08 Aralık 2023
SENİN BOOM’UN HANGİSİ?

SENİN BOOM’UN HANGİSİ?

Siz de saçlarınızın parlaklığını ve canlılığını kaybettiğini düşünüyor ve saçlarınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız yeni BOOM BUTTER serilerimizden oluşan bu yazıyı sizler için hazırladık. 

Devamını Oku... 24 Kasım 2023
SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLDİMİN KURUMASINI NASIL ENGELLERİM?

SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA CİLDİMİN KURUMASINI NASIL ENGELLERİM?

Yaz mevsiminin bitimiyle birlikte birbirini takip eden sonbahar ve kış aylarında, sıcaklıklardaki değişimlerden dolayı cilt yapısında kuruluğa meyil etme belirtileri dikkat çekici seviyeye ulaşabilmektedir.  Bu yazımızda bu durumun nedenleri ve buna bağlı yapılacak bakım destekleri ile ilgili pratik bilgiler vermeye çalışacağız.

Devamını Oku... 10 Kasım 2023
SONBAHAR SAÇ BAKIM RUTİNİ

SONBAHAR SAÇ BAKIM RUTİNİ

Saçlar, sonbahara geçişte vücudumuzda en çok etkilenen yapıların başında gelmektedir. Özellikle bu dönemlerde saç dökülmeleri, saç tellerinde incelme ve hassasiyet ile birlikte kepeklenme gibi oluşumlarda artış gözlemlenebilmektedir.

Devamını Oku... 27 Ekim 2023
DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ :)

DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ :)

PROCSIN ailesi olarak sizleri bu sabah, Hello Smile mor renk teknolojisi sayesinde anında beyazlayan ışıl ışıl dişlerinizle, tanıdığınız tanımadığınız herkesle mutluluğunuzu paylaşarak gülümsemeye davet ediyoruz. 

Devamını Oku... 16 Ekim 2023
ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

ŞEHRE DÖNÜŞ CİLT BAKIM RUTİN ÖNERİLERİ

Yaz ömrünü tamalarken, daha serin günlerin ve akşamların yaşandığı sonbahara yerini devrediyor. Güzel bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra güneş, deniz ve havuzdan etkilenen cildimize destek olmanın yanı sıra, sonbaharın serin ve yağmurlu günlerine ayak uydurmaya çalışan cildimiz için yeni bir bakış açısı sunmanın zamanının geldiğini belirterek sizler için hazırladığımız önerilerimize birlikte bir göz atalım. 

Devamını Oku... 15 Eylül 2023
CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

CİLTTE YAŞLANMA BELİRTİLERİNE YÖNELİK CİLT BAKIM RUTİNİ

İçsel ve dışsal faktörlerin birleşmesinden etkilenen yaşlanma, yapısal ve moleküler bozulma ile birlikte derinin fonksiyon ve görüntüsünü etkileyen, yavaş bir ilerleme ile seyir eden biyolojik bir süreçtir. Temel olarak cilt yaşlanması, zamana bağlı olarak gelişen kronolojik yaşlanma ve başta güneşin zararlı ışınları olmak üzere yetersiz beslenme ve su tüketimi, toksinler, hava kirliliği gibi faktörlere bağlı olarak gelişen dış yaşlanma olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşmektedir.

Devamını Oku... 11 Ağustos 2023
GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

GÖZ ALTI TORBASI VE MOR HALKALARA DAİR MERAK EDİLENLER

Cilt bakım rutininin temel adımlarını her gün özenli bir şekilde yapmaya çalışırken, aynı hassasiyeti göz altı ve çevresi içinde gösteriyor musunuz?

Devamını Oku... 28 Temmuz 2023
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.